301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 17:15 Bu haber 694 kez okundu
 
‘SEN SİYASETEN TÜKENDİN SARIOĞLU’
‘SEN SİYASETEN TÜKENDİN SARIOĞLU’
FİNİKE Haberi


Finike’nin önceki dönem belediye başkanı Nail Dülgeroğlu, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun kendisi hakkında yapmış olduğu açıklamalara cevap vererek; Sen siyaseten tükendin Sarıoğlu’ başlıklı basın açıklamasında bulundu.

Dülgeroğlu yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu; ‘Finike belediyesini ahlaki,siyasal ve ekonomik yönden çökerten Bay Sarıoğlu; Ne zaman başı sıkışsa kurtuluşu şahsıma çamur atmakta arıyor.

Hesapsız, gereksiz ve hoyratça harcamalarıyla Finike Belediyesini borç batağına saplayan Bay Sarıoğlu’nun tek umudu kalmıştı; o da 300 parseldeki hak sahiplerinden alacağı paralar.

Son ekonomik krizle iyice yoksullaşan ve bunalan vatandaşın iki ayağını bir pabuca sokarcasına bir ödeme talebine karşın oluşan tepkileri giderebilmek için; 18  Eylül 2018 Salı günü akşamı Sahilkent Kum Mahallesinde, kendisine soru sormaya bile izin vermediği, dinleyicisi 300 parseldeki hak sahipleri, alkışlayıcısı ve güvenlikçisi belediye personeli olan bir toplantı düzenlemek zorunda kaldı Bay Sarıoğlu.

En masum akçeli talebinin bile vatandaşça sorgulandığı Sarıoğlu; bu toplantıda nedense şahsıma da dil uzatmak gereğini duydu. Yalan yanlış bilgilerle Karşıyaka Mahallesini gündeme getirdi.

Bay Sarıoğlu şunları iyi bilesin!..

  1. Ben görev süremde, Karşıyaka Mahallesindeki araziyi 775 sayılı gecekondu önleme yasası gereğince hazineye bir kuruş bile ödemeden Finike Belediyesine kazandırdım.
  2. Daha sonra bu araziye yollar açıp, arsaları hazırladık. 18 uygulamasını yaparak arsaların tapularını ayrı ayrı çıkardık.
  3. Yol,uygulama ve diğer masrafların toplamının yarısını 20 taksitle vatandaşlardan tahsil ettik ve kura ile vatandaşlara dağıttık.
  4. Tapuları da maliyenin belirlediği en alt birim metrekare fiyatından belirleyerek vatandaşlara verdik. Hem de tapular üzerinde şerh ve ipotek olmaksızın.

Ancak, senin de kandırdığın bazı kendini açıkgöz sanan kişilere, seçim ulufesi beklentisiyle hiç para ödemeden tapularını alabilmeyi hayal ettiğinden, benim dönemimde değil, senin döneminde tapularını sen vermiş olabilirsin.

Bay Sarıoğlu, vatandaş haklı olarak sana güvenmiyor. Ne acıdır ki; senin yüzünden T.C.’nin resmi bir kurumu olan Finike Belediyesine de güvenmemekte. Bu yüzdende 300 parseldeki maliyenin ipoteğini belediyenin kaldırabileceğine de inanmamaktadır.

Kendi düşen ağlamaz Bay Sarıoğlu.

2014 yerel seçimlerinde Türkiye ve Finike koşullarının oluşturduğu bir rüzgarı arkana alarak seçimi kazandın. Ancak ilk 5 ayda halkın güvenini yitirmeye başladın. Bugün siyasal ve sosyal bir fiyasko olarak Finike siyaset arenasında, senin için mutsuz, Finike için mutlu bir sonu beklemeye başladın.

Gerçekler acıdır Bay Sarıoğlu. Yalanla, dolanla siyasette bir yere varılmayacağını bugüne kadar anlamadıysan, Finike’de yaşayan insanlar 31 Mart 2019’da sana anlatacaklardır.

Her canlının bir ömrü olduğu gibi her siyasetçinin de bir siyasi ömrü vardır. Üzgünüm ki; senin siyasi ömründe çok kısa sürdü.  

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: 0
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 27.05.2020
Bugün
17° - 23°
Perşembe
18° - 24°
Cuma
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:35
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:14
Yatsı
21:48
Arşiv Arama
Haber Yazılımı