301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 16:32 Bu haber 297 kez okundu
 
AKILLI TELEFONLARIMIZI AKILLI KULLANMAK
AKILLI TELEFONLARIMIZI AKILLI KULLANMAK
FİNİKE Haberi


AKILLI  TELEFONLARIMIZI AKILLI KULLANMAK

 

       Telefonlarımız artık akıllı ne güzel, hepimizin yaşantısına da girdi, elimizden düşmüyor. Neredeyse en kıymetlimiz oldu, Kıymetlimiz oldu olmasına da, dertleri de oldu.

       Bir amaç için bir vatsap grubu kuruluyor, her gün, her sabah elli kişiden günaydın mesajı gelmesinin mânasını akıl bir türlü almıyor.Amaç ne, sonuç ne..?

       Bir amaç için kurulan Watsap grubunda siyasi ve kişisel paylaşımların işi ne?

     Her gün boy boy selfie fotoğrafları paylaşımlarını da, kendine bu kadar hayranlığı da akıl bir türlü almıyor..Modellik mesleğinin taliplileri meğer ne kadar çokmuş!

     Aslı astarı olmayan haber ve paylaşımları, hiç araştırıp sorgulamadan anında paylaşmak da ayrı bir sorun..Haberin insanlığa faydasından çok zararı olduğunu görmeden, anında paylaşmayı da akıl almıyor.

     Facede, instagramda ve diğer gruplarda, birbirini tanımayan insanların, birbirlerine yaptıkları ağır eleştiri ve yorumları da, hakarete ve saldırganlığa varan uslüpları da çabası...

   Paylaşımlarımızın etrafımıza ahlâki, görsel, zihinsel ve psikolojik etkileri var..

Paylaşımlarımızda kendimize ve çevremize karşı sorumluluğumuz var. Hakaret, tehdit, iftira, yalan haber gibi yasalara aykırı paylaşımlarımızın kanunlarımızda öngörülen cezaları da var.

   Paylaştığımız, okuduğumuz her şey zihinlerimizde olumlu veya olumsuz bir etkiye yol açıyor..Çoğu kez de zihinsel yorgunluğa, dağınıklığa ve hatta zihinsel kirliliğe yol açıyor. Ev temizliği, çevre temizliği derken bir de başımıza akıllı telefonlarımızdaki gereksiz şeyleri temizlik işi çıktı. Akıllı telefonlarımızda yığılan mesaj ve fotoğrafları, o an hoşumuza gidip, sonra da "bunu niye kaydetmişim ki " dediğimiz bir sürü görüntüyü silip, telefonumuzu temizlemek için de ayrıca bir zaman ayırmamız da gerekiyor.

   Akıl diyor ki; " Gerekeni ve faydalı olanı, insana iyi geleni, insanı geliştireni paylaşın, faydasız ve zararlı şeyleri paylaşmayı bırakın !"

  Akıl vazifesini yapıyor, yapılması gerekeni söylüyor söylemesine de, gönül aklı pek dinlemiyor. Sonucunu da sorunların içinde boğularak, yaşayarak öğreniyor!

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AKILLI, , TELEFONLARIMIZI, AKILLI, KULLANMAK,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.09.2019
Bugün
15° - 30°
Cuma
13° - 29°
Cumartesi
12° - 25°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 18.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Arşiv Arama
Haber Yazılımı