301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 11:55 Bu haber 476 kez okundu
 
AKDENİZ-PA KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA USLU SEÇİLDİ
AKDENİZ-PA KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA USLU SEÇİLDİ
ANTALYA Haberi


Akdeniz Parlamenter Asamblesi (Akdeniz-PA) Komisyonu Başkanlığı’na AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu seçildi.TBMM'de daimi olarak çalışan 18 Ulusal Komisyon, 11 Uluslararası Komisyon bulunuyor.

 Akdeniz Parlamenter Asamblesi (Akdeniz-PA) 11 Uluslararası Daimi Komisyon'dan biri.  Bölgesel  işbirliği ile kurulan Akdeniz Parlamenter Asamblesi Komisyonunda başta Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler olmak üzere 29 Ülkenin milletvekilleri görev alıyor.

TBMM’deki Uluslararası komisyonlardan birisi olan  Akdeniz-PA Komisyonunu  Başkanlığına  27. Yasama döneminde AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu seçildi.

AKDENİZ-PA’NIN BAŞKANI AKDENİZ’E KISIYI OLAN ANTALYADAN

TBMM’nin 27. Döneminde Akdeniz Parlamenter Asamblesinin ilk toplantısında komisyon başkanlığına seçilen AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, " Şahsıma gösterdiğiniz teveccüh ve destekle Akdeniz-Pa Başkanı olarak seçilmem dolayısı ile komisyon üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bize bu görevi layık gören Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve partimin yetkili kurullarına şükranlarımı sunarım. Akdeniz-PA' ya Akdeniz’e kıyısı olan Antalya ilinin bir milletvekilinin başkan olarak seçilmesi de ayrı bir anlam ifade ediyor.  Bölgemizin yüzleştiği sorunlara karşı üye ülkelerle birlikte ortak çözümlerin bulunması ve siyasi, ekonomik ve sosyal işbirliği oluşturulması  hedefiyle, Akdeniz ülkelerinin ve insanlığın barış, huzur  ve refahı için çalışacağız. ” dedi.

TOPLAM 29 ÜLKE AKDENİZ-PA ÜYESİ

Akdeniz Parlamenterler Asamblesinde  Türkiye, Fransa, İtalya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Cezayir, Fas, Fransa, Hırvatistan, İspanya, İsrail, Kıbrıs Rum Yönetimi, Libya, Lübnan, Malta, Makedonya, Monako, Mısır, Portekiz, Slovenya, Sırbistan-Karadağ, Suriye, Tunus, Ürdün, Yunanistan, Almanya, Rusya Federasyonu, İngiltere, Amerika, Filistin olmak üzere toplam  29 ülke katılımcı olarak bulunmaktadır.

Akdeniz-PA bölgesel istikrar, güvenlik ve güven artırıcı önlemler, terörizme karşı mücadele, küreselleşme, göç, kalkınma başta olmak üzere ekonomi, ticaret, finans, sanayi, tarım, balıkçılık, istihdam ve nüfus, yoksulluk, su ve enerji kaynakları, çevrenin korunması, turizm, ulaşım, bilim, teknoloji, kültür   alanlarında çalışma yapmaktadır.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: AKDENİZ-PA, KOMİSYONU, BAŞKANLIĞINA, USLU, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.09.2019
Bugün
15° - 30°
Cuma
13° - 29°
Cumartesi
12° - 25°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 18.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Arşiv Arama
Haber Yazılımı