Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 09:37 Bu haber 570 kez okundu
 
ATAY USLU: ANTALYAMIZA HİZMET İÇİN VARIZ
ATAY USLU: ANTALYAMIZA HİZMET İÇİN VARIZ
FİNİKE Haberi


ATAY USLU: ANTALYAMIZA HİZMET İÇİN VARIZ

TBMM Akdeniz-Pa Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Milletvekili olarak seçildiği 1 Kasım 2015 tarihinden bugüne kadar Antalya'nın batısına yapılan hizmetler ve gerçekleşen yatırımlar ile ilgili bilgi verdi. Atay Uslu, “Son 4 yılda Antalya'mızın Batı İlçelerine sağlık, eğitim, kültür, spor, turizm ve kamu binaları alanında birçok eser kazandırdık ve hizmetleri vatandaşlarımız ile buluşturduk” dedi. Milletvekili Atay Uslu, Batı Antalya'ya AK Parti döneminde büyükşehir ve hükümet kanalı ile yapılan yatırımları tek tek anlattı."

 

GÜÇLÜ VE BİR OLAN ANTALYA TAKIMIMIZ VAR

Ak Parti Milletvekili Atay Uslu açıklamasına şöyle devam etti: Teşkilatımızla birlikte Antalya'nın her noktasındayız. Güçlü bir ekibimiz var. Biz bütün hizmetleri bir ekip, bir takım  olarak yapıyoruz. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu takım kaptanımız, İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız,  teşkilatlarımız, Milletvekili arkadaşlarımızla biz bir ekibiz. Tüm hizmetler bu ekibin, Antalya takımımızın  birlikte çalışmasının sonucudur.   Her hizmet, her yatırım bu takımın çalışması ile ortaya çıkmıştır.

 

BATI ANTALYA SAĞLIK ALANINDA YATIRIMA DOYDU

Batı Antalya'ya sağlık yatırımlarına hız kesmeden devam ediyoruz. Batı İlçelerimizin hastanelerini toplam 130 Milyon TL'lik yatırımla yeniledik. Finike, Demre, Kaş, Elmalı, Kemer ve Korkuteli hastanelerimiz yeni binalarında kavuştu. Kumluca hastanemize kazandıracağımız EK hizmet binası ile Kumluca Hastanemizin de konforunu arttıracağız. Ayrıca Finike Merkez, Sahilkent ve Hasyurt mahallelerimize toplum sağlığı ve  aile sağlığı merkezleri, 112 istasyonları ve verem savaş birimlerini kazandırdık.

 

İLÇELERİMİZİN KAMU BİNALARINI YENİLİYORUZ

Vatandaşımız artık daha modern ve konforlu ortamda kamu binalarından hizmet almaya başladı. Bu anlamda Batı Antalya'mızın ilçelerindeki kamu binalarını yeniledik yenilemeye devam ediyoruz. Finike’mize yakışan yeni Hükümet Konağı, Adliye Sarayı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binası hizmete girdi. Yine Demre ilçemizin Hükümet konağı ve Adliye Sarayını yeniledik. Kumluca İlçemizin Adliyesini merdiven altlarından modern binasına taşıdık. Önümüzdeki dönemde Kaş, Kumluca ve Kemer ilçelerimizin Hükümet konaklarını da yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kumluca'mıza kazandırdığımız yeni Sosyal Güvenlik Merkezi Binası Kumluca, Finike ve Demre ilçemize modern ve konforlu ortamda hizmet vermeye başladı.

 

BATI ANTALYANIN BEREKETLİ TOPRAKLARINI SU İLE BULUŞTURDUK

Kumluca Toptaş ve Adarasan Barajı ve sulaması, Elmalı Özdemir Barajı ve sulaması, Kaş İkizce Barajı ve sulamasını tamamladık ve topraklarımızı su ile buluşturduk. Halen yapımı devam eden Finike Kapıçay Barajı ve sulaması, Kaş Kıbrıscık ve Sütleğen Barajları ve Sulamaları ve Demre Çağman Barajı ve sulamasını da tamamlayarak en kısa zamanda hizmete açacağız. DSİ  ile ilçelerimizin içinden geçen akarsuların ıslah çalışmalarını yaparak kış aylarında yaşanan taşkınlardan vatandaşlarımızın mağdur olmasını engelliyoruz.

 

EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIMDIR

AK Parti’nin eğitime bakış açısı yapılan hizmetlerle ortada. Batı Antalya'ya toplamda 300 milyon TL lik yatırım Ak Parti döneminin eseri. Her ilçemizde okullarımızı yeniliyor; Sağlık Liseleri, Spor Liseleri, Fen Liseleri, Meslek Liseleri ve İmam Hatip Okulları gibi yeni okullar kazandırıyoruz. Finike'mize toplamda 197 derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon kazandırdık. Kumluca'mız eğitimde öncü ilçelerimiz arasında. Sağlık, Turizm ve Spor alanında birçok çeşitli lisemiz faaliyet göstermekte. Kumluca'mıza 363 derslik, 1000 öğrenci kapasiteli pansiyon ve 2 spor salonu kazandırdık. Kaş'a 293 derslik, 550 öğrenci kapasiteli pansiyon; Demre'ye 112 derslik,2 atölye ve Elmalı'ya 163 derslik, 384 öğrenci kapasiteli pansiyon kazandırdık. Ayrıca Finike'ye üstün yetenekli öğrencilerimizin eğitimine destek veren Bilim Sanat Merkezini açtık. Her ilçemize spor salonları yaptık. Elmalı ve Kumluca ilçelerimize açılır kapanır yüzme havuzları kazandırdık. Eğitim alanında yapılan yatırımlar geleceğimize yapılan yatırımlardır, bu açıdan yatırımlara devam edeceğiz.

 

BATI ANTALYA DUBLE YOLLARLA ÖRÜLÜYOR

Devam eden duble yol projeleri hakkında bilgi veren Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca-Tekirova, Finike-Elmalı-Korkuteli-Bucak, Finike-Demre-Kaş-Kalkan ve Elmalı-Kaş arası bölünmüş yol çalışmalarının devam ettiğini Antalya'nın batısını duble yollar ile örmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Milletvekili Atay Uslu, "Elmalı-Avlan, Korkuteli - Öküz Gözü yol ayrımını tamamlayıp hizmete açtık. Şuan Tekirova-Kumluca bölgesinde yol yapım çalışmaları devam ediyor. Kumluca-Finike arasındaki duble yolu sıcak karışım asfalt ile geçtiğimiz yıllarda tamamladık. Ayrıca Finike-Kaş arasını tamamen sıcak karışım asfalt ile daha konforlu hale getirdik. Hedefimiz Finike'den Muğla'ya kadar olan bölümde duble yol çalışmalarını başlatmak" dedi.

 

YENİ ESERLERİN YANINDA TARİHİMİZE DE SAHİP ÇIKTIK

İlçelerimize kazandırdığımız birçok yeni eserin yanında ilçelerimizde bulunan tarihimize de sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz. Elmalı ilçemizde tarihi evleri restore ettik ve tarih kokan bir ilçe haline getirdik. Yine Elmalı ilçemizdeki Sinan-ı Ümmi ve Vehhabi Ümmi türbelerini yeniliyoruz. Finike Bağyaka Camimizin restorasyonunu tamamladık. Tamamen özgün mimarisini koruyarak restore ettiğimiz camimiz Finike'mize hayırlı olsun. Yine Finike Hasyurt Mahallemizdeki Selçuklu döneminden kalan camimizin de bakımını yaptırarak hizmete açtık. Şuan Finike belediye hizmet binası olarak kullanılan bina Antalya Valiliğimizin ve Kültür Bakanlığımızın kaynakları ile yapılarak Finike Belediyesi'nin hizmetine sunduk. Demre ilçemize Andriake Müzesini kazandırdık. Kaş ilçemizde Patara Antik kenti içine Telsiz Telgraf Müzesi yapacağız. Kaş'ta ilçe merkezi meydan düzenlemesi ve merkez'deki cami ve kalkan camisinin restorasyon çalışmalarına başlıyoruz. Finike'de Limyra, Arykanda; Demre'de Myra ve Kaş Patara antik kentinde kazı çalışmalarına desteğimiz devam ediyor.

 

MENDERES TÜREL DÖNEMİNDE,  HER İLÇEYE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIM YAĞDIRDI

Atay Uslu, AK Parti döneminde büyükşehirin yatırımlarına da değinerek "Antalya Büyükşehir Belediyemiz Başkanımız Menderes Türel döneminde ilçelerimizi adeta yatırım sağanağına tuttu. Her noktaya hizmet götürdü, uzakları yakın kıldı. Torosların arkası önü, kırsal şehir ayrımını kaldırdı. Öncesinde köy olan şimdiki mahallerimizin yolları sıcak karışım asfalt ile tanıştı. Eğitimden kültüre, altyapıdan üstyapıya, turizmden tarıma birçok alanda destek ve hizmet veren Menderes Türel Başkanımız Finike'ye Toptancı Hali, Mezbahane, 5 Yıldızlı otel konforunda öğrenci yurdu, modern Kadınlar Plajı, ASMEK Kurs Merkezi, altyapı ve üstyapı çalışmaları ile yaklaşık 250 Milyon TL yatırım kazandırdı. Kumluca'mıza Beykonak sahil düzenlemesi ve sosyal tesisleri, mezbaha; Kaş İlçemize Modern Yeni Otobüs Terminali, Sütleğen'e Sağlık Ocağı, Çavdır Mahallesi'ne Çok amaçlı salon, Sinekçi Mahallesine cami ve mezbaha; Elmalı ilçemize modern kültür merkezi, yuva mahallesine sulama tesisi ve asfalt üretim tesisi; Demre'ye sahil düzenlemesi, kapalı pazar yeri, Noel Baba ve Cumhuriyet meydanı düzenlemesi gibi bir çok eser kazandırdı. Finike Liman Üstü cami projesi yine Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu projeler içerisinde.

 

ANTALYALILAR MUHALEFET BELEDİYELERİNDEN ZULÜM DEĞİL, HİZMET BEKLİYORLAR

Ancak 31 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen Antalya'nın batısına bizim dönemimizde yapılan yatırımlar haricinde bir yatırım yapılmadığını görmek bizi üzmekte. İş üretmek yerine lafın üretildiği, İnsana hizmet yerine, insana eziyetin yapıldığı bir dönemden geçmekteyiz. Bakıyorum Büyükşehir Başkanı Muhittin Böcek geçmişe takılıp kalmış, Antalya gündemini borç edebiyatı ile kısır siyaset cenderesinde öğütüyor. Söz konusu Antalya’ya hizmet ise Antalya'mıza Cumhurbaşkanımız destek verdi, bakanlarımız destek veriyor, veriyoruz. Antalyalı hemşerilerimiz Büyükşehir başkanından hizmet bekliyor, eser siyaseti bekliyor, yatırımları iptal etmeyi değil, hızlandırmayı bekliyor. Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Muhittin Böcek ve muhalefet belediye başkanları Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’nun  “hiç bir çalışanın emeği ile oynanmayacak” taahhüdünü neden ihlal ediyorlar?  Acaba Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Genel Başkanları olarak kabul etmiyorlar mı? Genel başkanlarının söylemlerinden habersiz mi? Bunlar bir tarafa Biz sağımıza-solumuza bakmadan, siyasi hesaplarla değil görev sorumluluğu ile Antalya’ya, Milletimize, bu topraklara olan hizmet borcumuzu ödemeye devam edeceğiz.  Eserler, projeler, yatırımlar İçin çalışmaya devam edeceğiz.

 

BİZİM İÇİN SİYASET ESER SİYASETİ, HİZMET SİYASETİDİR.

Tarihimize, doğamıza, kültürümüze sahip çıkıyoruz.  Elmalı’da, Kaş’ta, Demre’de, Finike’de yerel siyaset ayrımı yapmadan,  tarihi ve kültürel mirasımızı yaşatmak için  kazılar yaptırıyoruz, restorasyonlar yaptırıyoruz. Bu vesile ile şunları da ifade etmek isterim: İP’li Elmalı Belediyesine de, CHP’li Finike Belediyesine de, Ak Partili Kaş belediyesine de destek veriyoruz.  2020 yılı içinde  Elmalı Belediyesine 2,5 milyon TL,  Finike Belediyesine 2,5 milyon TL, Kaş Belediyesine de 2,5 milyon TL  kültür varlıklarının restorasyonu için ödenek gönderilmesini sağladık. Biz başka partiden diye, mezar kazan yada çim biçen işçiyi 400 km öteye tayin etmeyi, yada asgari ücretle çalışan işçinin elinden ekmeğini almayı siyaset zannedenlerden olmadık, olmayız. Bizim için siyaset Eser siyaseti, Hizmet siyasetidir.

 

ÜLKEMİZ İÇİN ESER ÜRETMEK EN BÜYÜK ŞEREFTİR.

Biz yapacağız demek yerine yaptık şeklinde konuşan bir ekibiz ve eser siyaseti yapan bir  partinin mensuplarıyız. Eserlerimizle konuşmayı tercih ediyoruz. Kendimizi Laf üretmekle değil  eser üretmekle mükellef biliyoruz. Milletimizin bizlere yüklediği görevi en güzel şekilde icra etmek için çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz, milletimizin emrinde olmak, Ülkemiz için eserler üretmek bizim için en büyük şereftir.

 

Milletvekili Atay Uslu açıklamasının sonunda: “ Bu projelerin ve yatırımların hayata geçmesinde her zaman Antalya’nın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Milletvekili arkadaşlarıma, İl Başkanımıza, teşkilatlarımıza ve başta Valimiz Münir Karaloğlu olmak üzere kamu görevlilerine teşekkür ederim. Ekip ruhu ile Antalya’mıza hizmet etmeye devam ediyoruz.Antalya’yı Seviyorum" dedi.

HABER:ATİLA DEMİRPARMAK

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: ATAY, USLU:, ANTALYAMIZA, HİZMET, İÇİN, VARIZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı