Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 16:44 Bu haber 583 kez okundu
 
BATI ANTALYA'NIN SUÇU NE? ATİLA DEMİRPARMAK’IN KÖŞE YAZISI
BATI ANTALYA'NIN SUÇU NE? ATİLA DEMİRPARMAK’IN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA Haberi


BATI ANTALYA'NIN SUÇU NE? ATİLA DEMİRPARMAK’IN KÖŞE YAZISI

 “KALP VE YOĞUN BAKIM” SIKINTISI

 

Batı Antalya'da devlet ve özel hastanelerinde Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünün bulunmaması, kalp  sağlığı sorunu yaşayan hastalar adına büyük sıkıntı oluşturuyor. Kemer, Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı ilçelerinde sağlık alanında yapılan yeni yatırımlar olmasına rağmen, gün geçmiyor ki kalp rahatsızlığı yaşayan hastaların kilometrelerce uzaklığa gitmek zorunda kalmaları, hem hastaların yaşama tutunmalarını, hem de yakınlarının tedavi sürecinde büyük sıkıntılar yaşamasına neden oluyor.

MEDİKUM’DA AMELİYATHANE VAR

 KALP AMELİYATINA İZİN BEKLENİYOR

Bu konuda büyük yatırımlarla Antalya'nın batısında sağlık hizmeti vermek için yola çıkan Özel Medikum Hastanesi, son iki yılda Onkoloji ve Kalp Damar Cerrahisi hastalıklarının tedavisi dışında diğer branşlarda bölgede yaşayan insanların kaliteli sağlık hizmeti almasına büyük katkı sağlıyor. Hastane binasının planlaması ve yapımında Kalp ve Damar Cerrahisi ameliyathanesi, yoğun bakım ünitesi bulunduğunu bildiğimiz Özel Medikum Hastanesinde, kalp anjiyosu ve ileri kalp damar cerrahisi operasyonlarının yapılamıyor olması, sağlık alanında bölgemiz adına büyük bir eksiklik.

HASTALAR YOLLARDA REZİL OLUYOR

ZAMAN KAYBI VATANDAŞIN ALEYHİNE

2020 yılı başından bu yana Antalya'nın batısında kalp sorunu yaşayan onlarca hastanın, bir çoğunluğu devletin imkanlarıyla Antalya merkeze veya başka sağlık kuruluşlarına tedavi için gitmek zorunda kalmış olmaları, hem ekonomik hem de sağlık açısından büyük bir sıkıntı. Yaptığımız araştırmalarda, özellikle ani gelişen kalp sorunlarında devletin ambulanslarının kilometrelerce uzağa hasta sevkinde bulunmaları, başta araç ve personel giderleri olmak üzere, hastaların daha hızlı ve etkin sağlık desteği alamamaları, merkezdeki hastanelerin iş yükünü arttırma gibi bir çok sorunu da beraberinde getirdiğini gözlemlemiş bulunuyoruz.

 

 

Edindiğimiz bilgilere göre, Özel Medikum Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi ve yoğun bakım üniteleri hazır vaziyette bulunuyor. Ancak Kalp ve Damar Cerrahisi kadrosunun verilmemesi nedeniyle bu üniteler çalıştırılamıyor. Ayrıca vatandaşlardan çok sıklıkla aldığımız şikayetlerin başında Antalya'nın batısında 3. basamak ileri seviyede olarak değerlendirilen yoğun bakım ünitesi sadece özel hastanede var. Ama açıldığı günden bu yana yatak sayısının doluluğu nedeniyle özel hastanenin hastaları kabul etmeyerek geri çevirmesi geliyor. Antalya'nın batısının coğrafi konumu da değerlendirilerek, bölgeye hem Kalp ve Damar Cerrahisi alanında, hem de yoğun bakım ünitesi yatak sayısının arttırılması konusunda yetkililerin daha duyarlı davranması gerektiğine inanıyorum.

 

 

Her alanda büyük gelişme kat eden bölgemizde, sağlık alanında da yeni hizmetlerin olması adına, siyasiler başta olmak üzere sivil toplum örgütleri ve toplumun ileri gelenlerine büyük görevler düşüyor. Ben ayrımsız tüm siyasi partilerin Antalya Milletvekillerine, bölgemizin belediye başkanlarına, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odaları, Esnaf Odaları, Esnaf Kefalet Kooperatifleri ve diğer sivil toplum örgütlerine, altında yaşadığımız gökkubbede hoş bir seda bırakmak adına çağrıda bulunuyorum.

 

Gelin birlik olalım, sağlık alanında bölgemize yeni hizmetler katalım.  Temennimiz herkesin hak ettiği sağlık hizmetini, en iyi ve en kaliteli şekilde alması; aksi takdirde vebal hepimizin olur...

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BATI, ANTALYA'NIN, SUÇU, NE?, ATİLA, DEMİRPARMAK’IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 09.07.2020
Bugün
24° - 30°
Cuma
25° - 31°
Cumartesi
26° - 37°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:56
Sabah
05:38
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:02
Arşiv Arama
Haber Yazılımı