Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 09:11 Bu haber 542 kez okundu
 
ÇETİNKAYA; HALKIMIN VE PARTİMİN İSTEMESİ HALİNDE ADAYIM
ÇETİNKAYA; HALKIMIN VE PARTİMİN İSTEMESİ HALİNDE ADAYIM
FİNİKE Haberi


ÇETİNKAYA; HALKIMIN VE PARTİMİN İSTEMESİ HALİNDE ADAYIM

 

 

19 yıl Kumluca Belediye Başkanlığı yapan Hüsamettin Çetinkaya; Hayatım boyunca hiçbir makama aday adayı olmadım aday gösterildim. MHP’den belediye başkanlığına aday gösterildim. 2007 ‘de zamanın rahmetli AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, aday olmam yönünde istekte bulundu.Devam eden projelerimiz dolayısıyla milletvekilliği adaylığını kabul etmedim dedi.Çetinkaya belediye başkanlığına aday olacağının sinyalini vererek gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KİMSEYE ADAY OLACAĞIM DİYE BİR TALEPTE BULUNMADIM

 

2011’’de Menderes Türel aday olmam konusunda talepte bulunduğunu ifade etti. Konu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından da uygun görülmesine rağmen yine belediye başkanlığına devam etmek istedim ve aday adayı olmadım. Herkesin bildiği gibi 2018’de alınan seçim kararı çok aceleyle alınmış bir karardı. Yine milletvekilliği konusunda hiçbir düşüncem yoktu. Ama toplumdan ve halktan böyle bir beklenti mevcuttu. Kimseye aday olacağım diye bir talepte bulunmadım.

PARTİME HEP DESTEK OLDUM

VERİLEN KARARA SAYGI DUYDUM

24 Nisan’ı 25’e bağlayan gece il başkanımız İbrahim Ethem Taş aradı aday olmam halinde Batı Antalya’da AK Partinin oylarının artacağını söyledi.25’i gecesi ise MYK üyesi Mustafa Köse arayarak Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığında yapılan toplantıda aday olmam halinde oylarımız artacak, konuyu genel merkeze taşıyoruz dedi. 26’sında ise müracaatın son günü 15:30’da Menderes başkanım genel merkeze göndermiş olduğu referansı telefonla bana gönderdi. Bu olaylar gerçekleşirken yanımda Şefik Durdaş’ta bulunuyordu. Daha sonra ilçe başkanımız Arif Yavuzer’inde katılımıyla üçümüzün yapmış olduğu değerlendirme sonucunda aday adaylığı müracaatımızı yaptık. Yurt dışında olan Cumhurbaşkanımızda gece yurda dönüşünde hayırlı olsun temennisini ilettiğini öğrendim.

Tüm bu süreçlerden sonra aday gösterilmedim. Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesine saygı duydum. Meydanlarda partim için oy istedim ve partime destek oldum. Çünkü mesele memleket meselesi, şahıs meselesi değildi.

15 TEMMUZ’DA İLK MEYDANA ÇIKAN VE VATANDAŞLARI SOKAĞA DAVET EDEN KİŞİYİM

15 Temmuz darbe girişimi gecesi ilk meydana çıkan ve vatandaşları sokağa davet eden kişiyim. Mertçe duruşumu gösterdim. Portakal bahçelerine kaçıp sığınanlar oldu. Antalya ve Kütahya’daki kızlarımın ve yakınlarımın meydanlara çıkmalarını istedim. Kardeşim bir gün gözaltına alındı bırakıldı. Sebep ise çocuklarının cemaat okullarında okumasıydı. Benim kardeşim çok zor şartlarda ekonomik güçlüklerle buraya kadar geldi. Eğer cemaat mensubu olsaydı bu zorlukları çekmezdi. Çok çalışarak imam hatip lisesinden tıp fakültesini kazanan ve emeğiyle profesör olan birisi. Yapılan yanlış ve haksız göz altından sonra özür dilendi. Şimdi görevinin başında işine devam ediyor.

 

19 SENE HİÇBİR ŞAİBEYE KARIŞMADAN TERTEMİZ BİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIM

Eşimde geçmişte belediye başkanının eşi olması ve toplumun her katmanıyla olan diyaloğu doğrultusunda Kumluca’da faaliyet gösteren Damla Derneğine üye konumundaydı. 17-25 Aralıktan sonra buradaki üyeliğinden istifa ederek alakasını kesti. Eğer bir suçlu arıyorsak, her şeyle böyle insanları ilişkilendireceksek toplumun %90’nına şüpheyle bakmamız lazım. Ben 19 sene kanunlar çerçevesinde hiçbir şaibeye karışmadan tertemiz bir belediye başkanlığı yaptım. Hiçbir kirli işin içerisinde yer almadım.

Kumluca’da halkımın ve partimin istemesi halinde tekrar AK Parti’den belediye başkanlığına aday olacağım. Ben hiçbir zaman aday adayı olmadım, aday gösterildim.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: ÇETİNKAYA;, HALKIMIN, VE, PARTİMİN, İSTEMESİ, HALİNDE, ADAYIM,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
26° - 33°
Çarşamba
24° - 30°
Perşembe
24° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:37
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:27
Yatsı
22:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı