301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 09:15 Bu haber 316 kez okundu
 
ÇETİNKAYA’NIN SKM AÇILIŞI’NA PARTİLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ
ÇETİNKAYA’NIN SKM AÇILIŞI’NA PARTİLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ
KUMLUCA Haberi


ÇETİNKAYA’NIN  SKM AÇILIŞI’NA PARTİLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

 

 

AK Parti Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışı gerçekleştirildi. Kalabalık bir partili grup tarafından meşalelerle ve alkışlarla  karşılanan Çetinkaya  "Daha ilk akşamdan burayı doldurup, caddelere kadar taşırdınız.

31 Mart akşamı hep birlikte başarımızı kutlamamızı diliyorum" dedi.Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven ve İlçe  Başkanı Erol Uysal’da konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

İLÇE BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM KURULU EKİBİMİZ

ÖNEMLİ BİR MARATON KOŞUSU YAPACAKLAR

Çetinkaya yapmış olduğu konuşmada şu ifadelerde bulundu ; Erol Uysal kardeşimize ve onun oluşturduğu yönetim kurulu ekibine bundan sonra yapacakları siyasi çalışmalarda yüce mevlamdan muvaffakiyetler diliyorum. Bu yönetim kurulumuzun ilk görevi tabiî ki aktif kısa bir süre kalan seçimlere iki ay  kala böyle bir görev aldılar. Hem avantaj oldu dinamizm, yeni bir görev yeni bir heyecan, bu anlamda birazcıkta bu yenilenmenin getirdiği heyecanla inşallah 31 Mart’a kadar önemli bir maraton koşusu yapacaklar ve Kumluca’da seçimi kazanmış bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu şerefine sahip olacaklardır diye düşünüyorum. Allah mahcup etmesin.

YUSUF GÖVEN UZUN YILLARDIR GÖNÜLDAŞIM

EMANETİMİZİ DOĞRU BİR ARKADAŞA TESLİM ETTİK

Belediye Başkanımız Yusuf Göven gerçekten benim uzun yıllardır gönüldaşım. Kader birlikteliği yaptığımız bir arkadaşımız. Görevi teslim ederken ne hissediyorsam bugün aynı şeyleri  onun hakkında hissediyorum. Ne kadar o gün güveniyor isem, bugünde aynı duygular içersindeyim. Emanet olarak o gün biz biliyorsunuz,  2014’ten 2019’a kadar ki süreçte sizlerin karşısına çıkmıştık. Öyle ki görevimi tebliğ etmiştiniz.

YUSUF GÖVEN’DEN ALLAH RAZI OLSUN

Bizde gönül huzuru ile o vekaleti Reisimizin de tasvibi ile Yusuf kardeşimize teslim ettik. Bugüne kadar onun omuzlarındaki bu ağır yükün altından kalkarak başarılı bir çalışma dönemi  geçirdi. Kumluca’lıların kısa bir sürede gönlünü kazanmış olması ve o samimi duygular ile Kumluca’lılara hemhal olması   gerçekten emaneti doğru bir arkadaşa teslim ettiğimizin en büyük ispatıdır. Kendisine ben Kumluca halkı adına teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun.

VEFAKAR , KADİR BİLİR ,KADİR ŞİNAS İNSANLARIN

 ARASINDA OLMAK GERÇEKTEN EN BÜYÜK ŞEREF

Tabi bu akşam çay içmek için davet edildiniz ama kalabalığı görünce de mikrofondan hazırlanmış üç beş kelimede bizlerin ifade etmesi arzu edildi. Sonuç itibar ile de tabiî ki Yüce Mevlama şükürler olsun, böylesi güzel bir atmosferde sizlerle tekrar beraber olmayı bize nasip etti. Tabi sizlerle beraber olmak Kumluca’nın  güzel insanları ile vefakar , kadir bilir ,kadir şinas insanların arasında olmak gerçekten en büyük şeref. Beni bundan daha mutlu edecek bir durumu göremiyorum.

 

Bu bizim için yüce Mevlamın bize bahşettiği en büyük nimettir diye düşünüyorum ona şükrediyorum. Çünkü Kumluca sevdalısı çok olan, Kumluca’nın güzel olması konusunda kendisine şiar edilmiş çok güzel insanların yaşadığı bir toprak. Yüce Mevlam Kumluca’yı  ayrıcalıklı yaratmış ama insanları da bunun kıymetini bilir ,kadrini bilir güzel insanlar. Dolayısı ile onların arasında birisi olmak bizler adına büyük bir şans. Zaten öyle olmasaydı bugün biz burada olmazdık.

BU İŞİN HAKİMİ VE BU İŞE GÜCÜ YETEN TEK ŞEY

YÜCE YARATICIMIZ ONA DUA EDECEĞİZ

Şimdi tabiî ki bu görev bize tebliğ edilmeden önce bir afet yaşadık.25 Ocakta Bir Hortum afetin Beykonak’tan girdi, Cam Kırığı, Kasapçayırı derken  50. Yıl Mahallemizden çıktı. Gerçekten büyük bir tahribat oldu. Bu bize şunu htirdi. Yüce Mevlam gerçekten çok güçlü. İsterse yerle bir edebilir. Yoktan var ettiği gibi , varı yokta edebilir. 26 Ocakta da bir ikincisi yaşanan hortum  afeti de gerçekten derinden bir üzüntü verdi. Yüce Mevlam tabi ki bize bir daha böyle afet yaşatmasın. Geçen yıldan antrenmanlı idik böyle bir şey yaşamıştık ama bu yıl arka arkaya gelen afetler bizi biraz daha ürküttü.

Bir televizyon muhabiri aradı dün var mı  bir afet diye tabi insanoğlu aciz . Bu işin hakimi ve bu işe gücü yeten tek şey Yüce Yaratıcımız ona dua edeceğiz. Eksiklerimizi gidersin ve acısın bir daha da bu afetleri bizlere yaşatmasın.

DEVLETİMİZ KONUNUN TAKİPÇİSİ, BİZLERDE TAKİPÇİSİYİZ

Şimdi tabiî ki bu süreçte devletimizden de yardımlarla  ilgili tespitler yapıldı, çalışmalar yapıldı ama şansızlığımız şu oldu o süreçte İlçe Başkanlığı atamamız yapılmamıştı. Sayın Başkanım ondan sonra ki süreçte atandı yönetim kurulu ile beraber. Adayımız çok net değildi. Sadece Belediye Başkanımızın üzerinde kaldı organizasyonlar. Geçen yıl ki gibi bir şey oluşmadı. Ama yine de her şeye rağmen devletimiz konunun takipçisi, bizlerde takipçisiyiz.

KUMLUCA SERACILIĞIN VE TARIMIN BAŞKENTİ

Hep bu yaşananlardan dolayı Kumluca gündemde sebze pahalı idi ucuzdu tartışmaları. Tarihi bir fırsat esasında Kumluca için. Kim ne derse desin eğer üretim az ise , talepte var ise fiyatlar yüksek oluyor. Geçen yıla göre kıyaslıyorum ama belli bir oranda. Ama endişelerimiz var acaba çiftçi mağdur olur mu? Bakın size şunu net bir şekilde söyleyeyim.Kumluca seracılığın ve tarımın başkenti. Her şeyin öncüsü olabilecek potansiyele sahip, sahibi olan kendi bilinçlenmiş insanların yaşadığı bir yer burası. Bu açıdan ben hiçbir konuda endişe duymuyorum. Neden duymuyorum çünkü Kumluca Çiftçisi Kumluca üreticisi Türkiye’nin diğer yerlerinde ki üreticilerinde derdini kendisine dert edebilecek ölçüde bilinçli meramını bir ve beraber olduğunda güç haline geldiğinde en iyi anlatabilecek ve sonuç alabilecek bölge.

ANTALYA’NIN İKİ TANE ÖNEMLİ FİGÜRÜ VAR

 

Hal yasası gündeme geldi. Endişelerimiz vardı  sonuçta biz çok şanslıyız. Antalya’nın iki tane önemli figürü var. Birisi Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu , ikincisi Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel . Bu Antalya için ve AK Parti için büyük bir şans. Yani bu iki insan büyük bir şans. Niçin çünkü meramımızı en üst düzeyde  temsil edebilecek her ilde yoktur bu. Bu bir şans Cenabı Allahın Antalya’ya lütfu. Bizim her an için ulaşıp derdimizi anlatabileceğimiz Antalya’nın iki önemli insanı. Sonuçta Menderes Başkanım geldi. O hal yasası ile ilgili itirazlar hep dile getiriliyordu. Ticaret odasında yapılan toplantıda dedi ki hal yasası ile ilgili o söylenilen söylemlerde bizim istediğimiz doğrultuda değişiklik olacak. Çiftçinin mağdur edilemeyeceği bir şekli ile. Üreticisi bölgesi hallerini farklı tutulacak şekilde düzenleme yapılacak dendi ve ilk anda ifade edilen bir çok şey askıda kaldı. Bilhassa onunla ilgili Maliye Bakanı çok dillendiriyordu. Berat Beyle yapılan diyaloglarda bu belli bir noktaya geldi.

 

BİZ BİR VE BERABER AKILCI YOL KULLANIRSAK

 SORUNLARIMIZI ÇÖZEBİLİRİZ

 

Ziraat Odasında bir yönetimimiz var sonuçta vardık. Onlarda yeniden oluşturdular ve tebrik ediyorum yeni yönetime de  başarılar diliyorum. Hemen gündeme bir sorunla çıktılar karşımıza. Dediler ki Başkanım bizde sorun var. İki üç aydır yaşadığımız. Nedir dedim. Kumluca da veya Türkiye de seralara tesis kredisi verilir iken yapı ruhsatı isteniyor. Sonuçta yapı ruhsatı alınmamış seralara tesis ruhsatı verilmiyor. Ne zamandır dedi. İki üç aydır böyle bir sorun var dendi. Peki bunu başka üretim bölgelerinde kendisine dert eden çare var mı, bölge var mı yok.  Nerde var Kumluca da var. Konu ile ilgili başkanımız ile görüştük sonuçta iki tane değerli figürümüz var. Başkanımız düzgün bir rapor hazırladı. Ziraat Odası kendi çapında bir rapor hazırladı. Ertesi gün Kumluca’ya gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e konuyu aktardık. Bunu çaresi Maliye bakanlığında. Yarın Antalya’da  Maliye Bakanımız Berat Bey ATSO’da toplantı yapacak siz oraya gelin. Biz beraber Ziraat Odası ile gittik. Orada meramızı kısa sürede olsa Ziraat Odası başkanımıza anlattırdık ve dosya takdim edildi. Bakın burada başlayan o tohum bugün ne yaptı meyve verir hale geldi. Bakın bu neyi gösteriyor. Biz bir ve beraber akılcı yol kullanırsak sorunlarımızı çözebiliriz. Yarında açıklaması var.Ben gerçekten Kumluca’nın kendini bir alkışlamasını istiyorum.

KUMLUCA KENDİ SORUNLARINI KENDİSİ ÇÖZER

 BİZ BİR VE BERABERİZ

Geçmiş yıllarda da Kumluca Domatexpoda seracılığın ne tür sorunu var ise hepsini objektif bir şekilde hiçbir siyasi kaygı duymadan dillendiriyorduk. Bunların en önemlisi bitki beslemede kullanılan gübrede ki KDV idi. Kumluca’da başlayan o şey gübrede KDV’nin düşmesi ile netice verdi. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece Kumluca kendi sorunlarını kendisi çözecektir. Dediler ki biz derdimizi doğru zamanda , doğru insanlara doğru şekilde  anlatabilelim. Bugün Kumluca’dayız ekip olarak başarabilecek güçteyiz. Bunun örnekleri geçmişte olduğu gibi bundan sonrada devam edecek. Şimdi hiç kimse endişe etmesin. Ne denir ise densin. İlk fırsatta dün İl Başkanımıza ifade ettim. İnşallah Mart ayında Domatexpo var. Domatexpo’ya Tarım Bakanımız gelsin. Geçmiş dönemdeki iki Tarım Bakanımız Domatexpo’ya geldi. Akşama kadar seraları dolaştık. İnşallah bu senede gelecek ona da seracılığı kim öğretecek biz öğreteceğiz. İşi birinci dereceden Muhatabına anlatacağız. Bu güç nereden geliyor. Bir ve beraber oluşumuzdan. Biz bir ve beraberiz. Kumluca sevdalısıyız. Bu konuda biz üzerimize düşeni yaparız diyen sayısı çok olduğu için bu sorunlara çare üretemiyoruz.

CHP’Lİ ARKADAŞLARA SORDUM

Ben Cumhuriyet Halk Partisinden arkadaşlara sordum. Dedim ki ya Aydın Bey geçmiş yıllarda da aday adayı olmuştu . Bu sefer dördüncü sıradan aday oldu nasıl oldu dedim. Dediler  ki ya senin sayende dördüncü sıra oldu dediler. Hayırdır dedim. Sen üç veya dört deniyordun. Biz gittik sivil toplum örgütleri için aman ha Kumluca’da belediye başkanı üç veya dörtten çıkıyor. Hiç olmazsa bizim adayda dörtte olsun dedik dediler. İyi ki de oldu Kumluca’lı bir arkadaşımız milletvekili seçildi. Bunu kim başardı? Siz bir ve beraber olduğunuz için, güç olduğunuz zaman Kumluca’yı kimse ne yapamaz es geçemez. Bize düşen bu birlikteliğin devamını sağlamaktır.

DEVLET BAHÇELİ HER ZAMAN

TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMUŞTUR

 

Önümüzde bir 31 Mart seçimleri var. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi mutlaka her  parti bir aday çıkararak gidecek. Biliyorsunuz 24 Haziran Seçimleri ile Türkiye’de yeni bir süreç başladı. Esasında 16 Nisan 2017 Referandumu ile Başlayan bir süreçtir. Türkiye Başkanlık sistemine geçti. Ve bu başkanlık sistemi içerisinde sanki iki partili sisteme gidiyoruz tarzı bir gelişme var. Ülkenin bekası adına Devlet Bahçeli her zaman bu konularda ne yapmıştır. Taşın altına elini koymuştur. Bunun örneklerini sıralamamıza gerek yok. Önce 24 Haziran’da oluşturuldu .

 

KUMLUCA’DA ADAY OLMAM KONUSUNDA

 SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ İRADE BUYURDU

 

31 Mart’ta da Cumhur ittifakı olarak yerel Seçimlerde ne yapacağız büyük illerde birliktelik oluşturuldu. Kumluca’da Antalya’nın bir ilçesi olarak Antalya Büyük Şehir Belediyesinde ki bu ittifaka dahil. Sonuçta Cumhur ittifakını Kumluca’da Aday olmam konusunda Sayın Cumhur Başkanımız irade buyurdu. Ben sizler adına ve sizlere olan güven adına Sayın Cumhur Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah onun karşısında mahcup etmesin.

ÜÇ DÖNEMDİR ÜST ÜSTTE AK PARTİ BAYRAĞI

KUMLUCA’DA DALGALANIYOR

Cumhurbaşkanımız bize ve beraber oluşumuza güvendi. Ve dedi ki  o birliktelikten Hüsamettin Çetinkaya ile biz iyi netice alırız. Değerlendirdiler. Hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımızdı. Hangi birisi olsaydı iyi temsil edebilecek yetenekte arkadaşlarımızdı. Sonuçta tekrar bize görev tebliğ edildi. Bunun böyle olmasında ben şöyle bir sebepte düşünüyorum. Üç dönemdir Ege ve Akdeniz sahillerinde, sahile sınırı olan üç dönemdir üst üstte AK Parti bayrağının dalgalandığı tek ilçe Kumluca oluşudur.

CUMHURBAŞKANIMIZ 31 MART’TA

BİZDEN GÜÇLÜ BİR DESTEK İSTİYOR

Ben biraz da sizin bu kadir şinas ve vefakar tavrınız Kumluca’nın bu birlik ve beraberliğini Sayın Cumhurbaşkanımızın gördüğü ve sonuçta da bizden 31 Mart’ta bu konuda güçlü bir destek istiyor. Bana da Onu Söyledi. Ben Kumluca’da güçlü bir destek istiyorum dedi.

İnşallah bize olan bu güveni sarsmayız. Hep beraber bu işi başaracağız. Sağ ve solda ben 31 Martta gerçekten Kumluca sevdalısı , Kumluca’ya gönül veren , karşılıksız seven bir çok Cumhuriyet Halk Partili sol düşünceli olan arkadaşlarımın da oyunu alacağımı birebir görüşmelerimde teyit ediyorum” dedi.

 HABER :ATİLA DEMİRPARMAK

 

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: ÇETİNKAYA’NIN, , SKM, AÇILIŞI’NA, PARTİLİLER, YOĞUN, KATILIM, GÖSTERDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.09.2019
Bugün
15° - 30°
Cuma
13° - 29°
Cumartesi
12° - 25°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 18.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Arşiv Arama
Haber Yazılımı