301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:12 Bu haber 254 kez okundu
 
DOĞRU SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
DOĞRU SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
FİNİKE Haberi


Zorunlu olmadıkça köşe yazısı yazmak istemiyorum. Ama yapmış olduğumuz meslek bunu zorunlu kılıyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi Finike’nin gelişmesi  yönünde daha hızlı adımlar atılması için analizler yapıyoruz. Bunda en önemli faktör siyasetteki  kalitenin  yükselmesi  için  eğitimli, esnaf ve iş bilen insanların  taşın altına elini sokma zorunluluğunu hatırlatıyoruz. Bu konuda aynı zamanda siyasi gazete olmamızdan dolayı da  küçük bir azınlığın işine gelmese de  doğruları söylemeye devam edeceğiz. Kızan kızar, üzülen üzülür.

FİNİKE’NİN DEĞERLERİNİ TANITIYORUZ

Tabi bizim Başkan Adayı ve meclis üyesi belirleme gibi bir hakkımız yok. Sadece Finike’nin bu konuda ki değerlerini gündeme getirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken halkımızın yüzde 90’ının üzerinde bir desteğini görüyoruz. Tabi işine gelmeyen siyaseti etiket ve koltuk için yapmak isteyen ve bu konuda egosunu tatmin etmek isteyenler bizim bu yazılarımızdan rahatsız oluyorlar. Tabi seçme ve seçilme Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin anayasal hakkıdır.

 

FİNİKE’NİN İLK GÜNLÜK GAZETESİYİZ,

CİDDİ PROJELERİ MUHALEFET GİBİ TAKİP ETTİK

 

12 Yıl önce biz gazetemizi çıkardığımızda Finike’de ciddi anlamda gazetecilik yapıldığını söyleyemeyiz. Bu konuda fedakarlıklar yaparak önemli adımlar attık. Günlük gazeteyi biz başlattık. Finike’de konuşulmaya cesaret edilemeyen bir çok konuyu tartışmaya açtık. Muhalefet partilerinin cesaret edemediği yüksekokul, hastane , adliye , kanalizasyon , hal ve belediye binası  gibi bir  çok konuyu gazetemizde ısrarla takip ettik. Finike’nin menfaatine olan çok projede katkımız olmasından dolayı vicdanımız rahat ve mutluyuz.

Yazdığımız yazılarda ikili polemiklerden kaçınmayı ve insanları kırmamayı ilke edindik. Finike’nin güzel insanlarını  onure ettik, etmeye devam ediyoruz. Maalesef Meclis üyeliği yapan bir arkadaşımız yapmış olduğumuz eleştiriyi kabul edemeyerek bizi başkalarının tetikçisi olmakla suçladı . Eski Turunçova Belediye Başkanı şuan da  Belediye Meclis  üyesi olan Sayın  Mehmet Salur  saygı değerlerini aşarak ve geçmişini unutarak  şahsımı başkalarının tetikçisi olarak suçlamaktadır.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ !!

Sayın Mehmet Salur yıllardır her karşılaştığımızda bana karşı “ATİLLAM” diye candan hitap eden birisi. Bende kendisine yaşça benden büyük olmasından dolayı Abi diye hitap etmiş çoğu bayramlarda ve özel günlerde kendisini arayarak hatırını sormuşumdur. Bu insan olmanın gereğidir. Başkanlığı bırakmış bir insandan önceden olduğu gibi bugünde benim  hiçbir beklentim olamaz. Ama üzülerek söyleyeyim ki Sayın Salur beğenmediğim meclis üyeliğine bir daha aday olmaması konusunda ki yazıma anlamsız ve vefasız bir şekilde ithamlar da bulunmuştur. Salur benim sözde gazeteci olduğumu , gazetemin vasıfları yerine getirmediğini  ve başkalarının tetikçisi olduğumu ifade etmektedir.

BEN MEHMET SALUR’UN TETİKÇİSİYİM !!

Salur 2014 Seçimlerini Hüseyin Uygun karşısında çok az bir oy farkı ile kazandı.  Görüşüne başvurduğum vatandaşlara  göre Halil Sarıçobanoğlu yanında yer almasa seçimleri kazanma şansı yok idi. Bana “ATİLLAM” diye hitap eden Sayın Salur bir gün beni telefon ile arayarak bozuk bir sesle basın açıklaması yapacağım diyerek  Turunçova Belediyesine davet etti. Belediyeye gittiğimde o neşeli bol kahkaha atan Mehmet Salur gitmiş , gözleri kızarmış morali bozuk bir insan karşımda duruyordu. Önce fotoğraf çektirip ,sonra basın açıklaması yapacağını söyledi. Salur darp edildiğini açıklayarak soyunmak istedi. Gömleğini çıkardığında içler acısı bir durum vardı. Her tarafı morarmış bir vaziyetteydi. Kendisine bu fotoğrafları yayınlamamızın doğru olmayacağını söylememe rağmen ısrarla yayınlamamızı istedi. Bizde vatandaşların bilgi edinmesi için kabul ettik. Kim yaptı diye sorduğumda ? İsmail Erol yaptı. Niye Yaptı diye sorduğumuzda ise basın açıklaması ile İsmail Erol’u suçlayıcı açıklamalarda bulundu.

 

O GÜN KARŞIMDA ATİLLAM DİYE DÖNEN BİR SALUR VARDI

 

 Biz o gün herkeste olduğu gibi  Sayın Salur’un açıklamalarını harfiyen hiçbir menfaat gözetmeksizin gazetemizde yayınladık. Arşivler bizde mevcuttur. Tabi olayın karşı muhatabı Sayın İsmail Erol’a sorduğumuz da  dayağı kabul ederek , benden benzinlik yeri için büyük bir miktarda para istediler ifadesinde bulundu. Bu görüşlerde gazetemizde yer buldu. Ondan sonra olay adliyeye intikal etti. Sözde gazeteci olan ben Sayın Salur’un o gün içine düşmüş olduğu durumu haber yaptık. Yine o gün etrafımızda “ATİLLAM” diye dönen bir Salur vardı.

 

BU ANLAYIŞ YÜZÜNDEN İNSANLAR FİNİKE’DEN KAÇIYOR

 

Bugün az bir etiketine dokunduğum Sayın Salur o günleri unutarak bizi sözde gazetecilikle suçluyor. Nasıl bir anlayıştır.  Bizim gazetemizin vasıflarını yerine getirmediğimizi iddia eden Sayın Salur biz bu memleketin 5-6 gencine iş veriyoruz. Ve istihdam oluşturuyoruz. Gazetemiz Devlet Kurumları olan Basın Yayın ve Basın İlan Müdürlükleri tarafından sürekli denetlenmektedir. Sizin gibi anlayışta ki insanların yüzünden memleketin ticari anlamdaki geri kalmışlığı ortadadır. Sizden önce Turunçova’nın  ticari anlamda ki gelişmişliği ortadadır. Eserinle gurur duy.

 

DÜLGEROĞLU  BÜYÜK OY KAYBINA UĞRADI

Nail Dülgeroğlu da sizi meclis üyesi yaptığında çok bir oy getireceğini zannetmişti. Sayenizde oda size güvenerek büyük oy kaybına uğradı. Eğer gerçekten ben tetikçi isem o gün senin gibi bir adamın haberini yaptığımdan dolayı senin tetikçinim. Başkalarına iftira etmek kadar ayıp ve günah bir şey yoktur.

 

YÜREĞİN YETİYORSA ADAY OL

Salur Benim saçma sapan bir düşünce ile aday olacağımı söylüyor. Ben haddimi bilirim. Hiçbir zaman siyaseti düşünmedim. Yine de aday olursam Mehmet Salur’dan on kat fazla oy alacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca benim aday olmak için paramda yok. Satacağım portakal bahçemde yok .Kendi yağı ile kavrulan, kendi alanında Finike’ye faydalı olmak için çalışan birisiyim. Şimdi senin yüreğin yetiyorsa önümüzdeki yerel seçimde Belediye Başkanı Adayı ol. Söz veriyorum tüm seçim konuşmalarını  takip ederek, objektif bir  şekilde yayınlayacağım. Ama şunu da biliyorum o yürekte sende yok.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: DOĞRU, SÖYLEMEYE, DEVAM, EDECEĞİZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.09.2019
Bugün
15° - 30°
Cuma
13° - 29°
Cumartesi
12° - 25°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 18.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Arşiv Arama
Haber Yazılımı