301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 13:19 Bu haber 488 kez okundu
 
DÜNYA DÖNÜYOR OLAYLAR DA DÖNÜYOR !
DÜNYA DÖNÜYOR OLAYLAR DA DÖNÜYOR !
FİNİKE Haberi


DÜNYA DÖNÜYOR OLAYLAR DA DÖNÜYOR !

 

   Dünya dönüyor, tüm kainat dönüyor, olaylar da dönüyor....!

   Olaylar, bazen hemen haftasına dönüp, önümüze geliyor, bazen ise yıllar sonra dönüp geliyor..Sanırım olayların dönmesi de, yerçekimi kanunu gibi evrensel bir kanun.

   İnsanların yaşamında da, kendi yaşamımda da bu ilahi yasanın etkisini sık sık gözlemliyorum. Olayların geri dönüşünü ve yine insanların yargıladıkları, hor görüp eleştirdikleri şeylerin kendilerinin de başına geldiğini zaman zaman hepimiz gözlemlemişizdir. "Yok canım daha neler !" diyenler kendileri de gözlemleyerek, bunu bizzat görebilirler.

Olayların dönüşü; bazen bire bir aynı olayı yaşamak şeklinde oluyor. Bazen de dışarıdan bakıldığında olay farklı olsa da içeriden kişiye yaşattığı duygunun aynı olması şeklinde de olabiliyor.

  Olaylar, bazen güzel bir şekilde geri dönüyor bazen de kötü bir şekilde. Bu geri dönüş, yaptıklarımıza ve niyetlerimize göre, ektiğimizi biçmek şeklinde oluyor.

İnsanoğlu bazen kendi yaptıklarını göremiyor, farkında olamıyor. Bazen durumun farkında olsa da, duygularına yenik düşebiliyor. Karşı tarafa yaşattığı duyguyu hayat, olayları döndürerek yapana yaşatıyor.       Gözlemlerken hayretler içinde kaldığımız bu anlarda, hepimizin ağzından dökülen cümleler de aynı: "İlahi adalet!"

Bazen de insanoğlu, kimseye zarar vermemek için, başkalarının iyiliği için bir şeylerden vazgeçer. O şeyi başkalarına bırakır. Sonra aradan bir zaman geçer ki o vazgeçtiği şey, veya ondan daha iyi bir şey kendisine geri verilir. Olaylar böyle güzel bir şekilde de geri dönebiliyor.

Özet ile yaptıklarımız bize geri dönüyor. Yaptıklarımıza dikkat edelim..!

Selâm ve saygı ile....

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DÜNYA, DÖNÜYOR, OLAYLAR, DA, DÖNÜYOR, !,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
18° - 23°
Cuma
16° - 23°
Cumartesi
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:35
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:14
Yatsı
21:48
Arşiv Arama
Haber Yazılımı