Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 17:18 Bu haber 1158 kez okundu
 
EDS’LER FİNİKE VE KUMLUCA YOLUNA DA KURULUYOR
EDS’LER FİNİKE VE KUMLUCA YOLUNA DA KURULUYOR
Haberi


EDS’LER F

Trafik kazalarında Avrupa da birinci, Dünyada ise ilk on içerisindeyiz. Devletimiz trafik kazalarında  mal ve can kaybını  en aza indirmek için yatırımlarını ve mücadelesini sürdürüyor.

Yurdun bir çok bölgesinde  kurulan ve kurulmaya devam edilen EDS’ler Finike ve Kumluca arasında ki sahil yoluna da kuruluyor.

Edinilen bilgiye göre Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Finike- Kumluca arasında kurulan EDS’ler ile hız koridoru oluşturularak vatandaşların daha dikkatli ve yavaş gitmeleri sağlanacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yatırım tamamlandığında EDS’ler faaliyete geçecek. Sistem Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecek. Hız,emniyet kemeri takmama ve benzeri kural hatalarını işleyenler fotoğraflanarak Emniyet Müdürlüğüne gönderilecek. Finike- Kumluca arasında ki hız sınırının ne olacağını toplanan komisyon belirleyecek. Kumluca- Antalya yolu üzerinde de çeşitli noktalarda EDS’ler  bulunacak.

EDS NEDİR?

 

Trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geliştirilen ve kural ihlali yapan araçların sensörler aracılığıyla tespiti sonrası görüntü işleme yazılımları ile plakaların kaydedilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabi tutulması için tasarlanan sisteme Elektronik Denetleme Sistemleri yani EDS denir. EDS’de ki amaç Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek.  İNİKE VE KUMLUCA  YOLUNA DA  KURULUYOR

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: EDS’LER, FİNİKE, VE, KUMLUCA, , YOLUNA, DA, , KURULUYOR, ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
26° - 36°
Pazar
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 01.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı