Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 16:15 Bu haber 763 kez okundu
 
EFSANE MUHTAR RAMAZAN EKEN SAHİLKENT’TE MUHTAR ADAYI
EFSANE MUHTAR RAMAZAN EKEN SAHİLKENT’TE MUHTAR ADAYI
FİNİKE Haberi


EFSANE MUHTAR RAMAZAN EKEN  SAHİLKENT’TE MUHTAR ADAYI

 

Geçmişte 4 dönem Orta Mahalle Muhtarlığı yapan Ramazan Eken  yeniden düzenlenen Sahilkent Mahallesi Muhtarlığına 31 Mart’ta  yapılacak olan seçimde tekrar aday olacağını açıkladı.

EKEN İNSAN İLİŞKİLERİNE ÖNEM VEREN BİRİSİ

Görev yaptığı sürede insan ilişkilerine , sosyal faaliyetlere büyük önem veren ve mahallesinde ki eğitim kurumlarının sorunları ile yakından ilgilenen Ramazan Eken Kamu Kurumları ile de  düzgün ilişkiler kuran önemli birisi.

MAHALLEMİZ TARIM ,TURİZM VE TİCARET AÇISINDAN ÖNEMLİ

Eken Sahilkent’te tarım alanları ve tarihi alanların turizm açısından büyük önem arz ettiğini ifade ederek önümüzde ki süreçte mahallemiz bu  özellikleri ve potansiyeli  açısından doğru yöneltilmesi gerekmektedir. Artık Finike’de sayıları üç olan toptancı sebze hali sayısı bire indi. Oda bizim mahallemizin sınırları içerisinde. Tarım Finike’nin birinci önceliği. Ayrıca Likyalılar döneminden kalma tarihi eserlerinde mahallemizde bulunması büyük avantaj.

MUHTARLARIN ÖNEMLİ GÖREVLERİ BULUNMAKTADIR

Eken “Seçim zamanlarında sandık seçim kurullarına, sağlık ocağı ve sağlık merkez kurullarına ve emlak vergisi ile ilgili olarak arsaların bedel tespit komisyonuna katılmak , Sandık seçim listelerinin ve askerlik çağına girmiş olanların kimlik çizelgelerinin askıya çıkarılması gibi ilan işlerinin yapılması,  Cadde, sokak ve meydan levhalarını zaman zaman kontrol ederek eksik ve bozulmuş olanları belediyeye bildirerek yapılmasını sağlamak,  Salgın ve bulaşıcı hastalıkları şüpheli kimseleri ilgili kuruluşlara bildirmek, Askerlik ve seferberlik başta olmak üzere tebligatların yapılmasında yardımcı olmak,  Seçmen kağıtlarının dağıtılmasını sağlamak,  Mahallede oturan vatandaşlar için gerekli ilmühaberler düzenleme,  Nüfus kağıdını kaybedenlere yardımcı olmak,  muhtaç, yaşlı, sakat ve kimsesizlere yardımcı olmak, mahallede yapılan ve yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi vermek. Gibi muhtarların çok önemli görevleri bulunmaktadır. Muhtar gelişen çağa ve değişen sisteme ayak uydurmalıdır.

MAHALLE HALKIMA LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Tarımı, turizmi, ticaretinde ki özelliklerinin yanı sıra sıcak kanlı insanları ile benim  güzel memleketim Sahilkent’te geçmişte dört dönem muhtarlık yaptım.Muhtarlık tecrübem ve elde etmiş olduğum deneyimlerle 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimde muhtar adayı olacağım. Tekrar beni bu göreve davet eden vatandaşlarıma layık olmak için çalışacağım” dedi.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: EFSANE, MUHTAR, RAMAZAN, EKEN, , SAHİLKENT’TE, MUHTAR, ADAYI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
26° - 36°
Pazar
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 01.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı