301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 12:54 Bu haber 204 kez okundu
 
EĞÌTİM BİR-SEN'DEN KÖLEOĞLUNA ELEŞTİRİ
EĞÌTİM BİR-SEN'DEN KÖLEOĞLUNA ELEŞTİRİ
FİNİKE Haberi


EĞÌTİM BİR-SEN'DEN  KÖLEOĞLUNA ELEŞTİRİ

 

Memur-Sen Kumluca İlçe Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kumluca İlçe Başkanı Süfya Öztürk yapmış olduğu basın açıklamasında KUMBEK ile ilgili Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlunu eleştirerek şu ifadelerde bulundu;

 

Değerli Kumlucalılar,

İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce liseden mezun olmuş öğrencilere yönelik üniversite hazırlık kurslarının düzenlediği KUMBEK kurs merkezinin tahliye edilmesi ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması hasıl olmuştur:

Öncelikle şu hususun iyi bilinmesi gerekir. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir kurumdur.

1- Kumluca Belediyesi tarafından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne 30/05/2019 tarihinde gönderilen ve aşağıda örneği bulunan resmi yazıda, aradaki protokolün tek taraflı fesih edildiği, binanın eğitim dışında başka bir amaç ile kullanılacağı belirtilerek tahliyesi istenmiş ve süre verilerek tahliye zamanı kurumun uhdesine bırakılmıştır.

2- Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ilgili yazıyı bağlı olduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmiş, KUMBEK kurs merkezindeki derslerin 31/05/2019 tarihinde bittiğini, yaz dönemi kurslarının 8 Temmuz 2019 tarihinde yeni yerinde başlatılabilmesi için boşaltılmasının uygun olduğunu belirtmiştir.

3- İlçe Kaymakamlığının bilgisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda KUMBEK kurs merkezinde bulunan öğrenci sıraları, kapalı bulunan Hızırkahya İlkokulu dersliklerine taşınmıştır.

4- Buradaki mağduriyet KUMBEK Kurs Merkezinden 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında ders gören öğrencilerde değil, 8 Temmuz 2019 tarihinde yaz kurslarına başlayacak olan öğrenciler için söz konusudur.

Özetle, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokolün tek taraflı feshedildiği gönderilen yazıda açıkça belirtilmiş, binanın tahliyesi istenmiştir. Ancak kamoyunun tepkisi ile karşılaşılınca, tadilat yapılacağına dair açıklamalar yapılarak tahliye süreci polemik konusu olmuştur. Oysaki gönderilen yazıda amaç ve istek bariz olarak ifade edilmiş olmasına rağmen, devletin bir kurumu kendisine tebliğ edilen yazının gereğini yaptığı için siyasi malzeme konusu yapılmak istenmektedir. Hatanın düzeltilmesi mevcut binanın Halk Eğitimi Merkezine tahsisi ile mümkün olacaktır. Böylece öğrencilerimizin mağduriyeti giderilmiş ve Kumluca kazanmış olacaktir. Eğitim siyasi malzeme yapılacak alan değildir ve Halk Eğitim Merkezi Kumluca'nın tüm mahallelerinde hizmet verme yetkisine sahip ve hizmet veren bir devlet kurumudur. Herkesi duydukları herhangi bir haberin doğruluğunu araştırdıktan sonra görüş belirtmeye davet ediyoruz. Sorumluluk makamında olan insanların iki düşünüp bir konuşması; istişare ile karar alması, yanlış bir karara imza atılmışsa, hatadan dönmenin erdemlilik olduğu bilinciyle hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: EĞÌTİM, BİR-SEN'DEN, , KÖLEOĞLUNA, ELEŞTİRİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.02.2020
Bugün
13° - 19°
Cumartesi
12° - 16°
Pazar
11° - 19°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.02.2020
İmsak
06:06
Sabah
07:25
Öğle
13:15
İkindi
16:24
Akşam
18:55
Yatsı
20:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı