301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 15:10 Bu haber 250 kez okundu
 
EKER TARIMDAN MHP İLÇE BAŞKANINA TEPKİ
EKER TARIMDAN MHP İLÇE BAŞKANINA TEPKİ
FİNİKE Haberi


EKER TARIMDAN MHP İLÇE BAŞKANINA TEPKİ

İftira İle Karşı Karşıyayız

Eker Tarım Ürünleri Firmasının sahibi Mustafa Eker kendileri hakkında belediye ihalesi ile ilgili suçlamalara karşı yapmış olduğu  basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu;

Saygıdeğer Finikeliler, Son günlerde SOSYAL MEDYA ve YAZILI BASINDA Firmamız Eker Tarım Tur.Inş.Paz.Tic. ve San. LTD. ŞTİ. Hakkında fahiş fiyata kamu alanı kiralamak, kişiye özel menfaat ve çıkar sağlamak, kamuyu zarar uğratmak hatta İHALEYE ADAM SOKMAMAK iddiaları ile bir karalama ve iftira kampanyası başlatılmıştır.

Bahse konu olan işyeri 09.10.2007 tarihinde Turunçova Belediyesi Tüzel kişiliğine, sonrasında Büyükşehir yasası ile Antalya Büyükşehir Belediyesine, son olarak 10.10.2017 tarihinde Finike Belediyesi Tüzel kişiliğine devir edilmiştir. Turunçova Düğün salonu zemin katında bulunan dükkânların talep olmaması ve belde merkezine uzaklığı nedeniyle. Firmamız tarafından 09.10.2007 tarihinde AÇIK İHALE USULÜ ile o zaman henüz kapatılmamış olan Turunçova Belediyesinden kiralanmıştır. Dükkânların iç sıvası dahi yapılmamış dış sıvası kısmen yapılmış, kaba inşaat halinde teslim alınmıştır.

                BELEDİYENİN HİÇ BİR İMKANI KULLANILMAMIŞTIR

Firmamız alanın gerekli inşaat çalışmalarını, kullanma amacı olan soğuk muhafaza ekipmanlarını, izolasyon, iklimlendirme ve elektrik tesisatlarını, Soğuk muhafazaya özel kapı ve doğramamalarını KENDİ ÖZ KAYNAKLARI ile Belediyemizin hiçbir imkânını kullanmadan tamamlamıştır.

              

Firmamız 10.10.2017 tarihinden önce dönemin Belediye yetkililerine eski kira kontratı ile başvurarak, sözleşmenin yenilenmesi ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda başvuruda bulunmuştur. Belediye kira sözleşmesinin sehven kaybolduğunu ve tüm aramalarına rağmen bulamadıklarını beyan etmişlerdir. Sonrasında Firma Yetkililerimiz ikinci kez Belediye Avukatı Mustafa Bayır’a sözleşmenin bir nüshasını elden teslim etmişlerdir.

KİRA BEDELLERİ ZAMANINDA VE EKSİKSİZ ÖDENMİŞTİR

Sonuç Olarak Finike Belediye Yetkililerinin Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ile iletişime geçmemesi, bahse konu yerin işlemlerini başlatmaması, Firmamızın ihmali ya da görevi midir? Eker Tarım olarak  kira sözleşmesinin bitimi ve yenilenmesi arasında geçen işyerine ait tüm KİRA BEDELLERİNİ zamanında ve eksiksiz olarak ödediğimizi de kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

İHALEYE ADAM SOKMAMA FİİLİ NASIL İŞLENİR

Kamuya açık Belediye binasında yapılan kalabalık bir ortamda ihaleye ADAM SOKMAMAK fiili nasıl işlenir, İhaleye sokulmayan firma yâda kişi varsa neden kolluk kuvvetlerine yâda adli mercilere başvurmaz. Neden böyle ucuz diye nitelendirilen bir alan için haklarını aramaz Konusunu ’da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

              

BÜYÜK BİR İFTİRA SİLSİLESİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

İlgili işyerinin Firmamız kiralamadan önce hiçbir donanımı olmadığı, SOĞUTUCU MOTORLARI ve ELEKTRİK TESİSATI işinin 200.000 TL masraf ile Firmamız tarafından yapıldığı. Firmamızın ilgili ihaleyi kaybetmesi durumunda. Yeni kiralayan firma yâda şahısların bu masrafı tekrar yaparak SOĞUK HAVA TESİSİ haline getirmek için oldukça büyük bir yatırım yapması gereksiniminin atlanarak. Anahtar teslim soğuk hava deposu algısı yaratılması büyük bir İFTİRA SİLSİLESİNİN parçasıdır.

1983 YILINDAN BERİ DOĞRULUK  VE DÜRÜSTLÜK İLKESİ İLE TİCARET YAPIYORUZ

Eker Tarım olarak 1983 Yılından buyana doğruluk ve dürüstlük ilkesi ile Ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Birtakım siyasi çıkar ve menfaat odaklarının, kendilerine pay çıkarmak, Finike’mizin siyasi yaşantısı içerisindefenomen olmak maksatlı Firmamızın kurumsal kimliğinin bu gibi YALAN ve İFTİRA haberlerde kullanılmasından dolayı üzüntü duyuyor, Her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımı İlçemiz kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: EKER, TARIMDAN, MHP, İLÇE, BAŞKANINA, TEPKİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.02.2020
Bugün
- 20°
Çarşamba
- 20°
Perşembe
- 18°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 18.02.2020
İmsak
06:17
Sabah
07:36
Öğle
13:16
İkindi
16:18
Akşam
18:46
Yatsı
20:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı