301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Ağustos 2018 - Salı 09:17 Bu haber 239 kez okundu
 
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİNE TAM PUAN
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİNE TAM PUAN
FİNİKE Haberi


EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİNE TAM PUAN

Finike Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi 2018 Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan 4 aylık süre içinde kayıtlı 217 hastasına toplamda 814ziyaret gerçekleştirdi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 4 aylık süreyi kapsayan değerlendirme anketi yapılmıştır. Ankettehizmet için gelen sağlık personelinin nezaket düzeyi, ziyaret için takip sonrası bekleme süresi, sağlık personelinin hasta ve hasta yakınlarının sorularına yeterli cevap verme düzeyi ayrıcahastaya sunulan evde sağlık hizmetlerinin genel memnuniyet düzeyi değerlendirilmiştir. Finike Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimibu değerlendirmelerden100 üzerinden 100 tam puan alarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin yapıldığı 24 Haziran 2018 tarihinde Finike Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın oy kullanmaları için nakillerini sağlamış hastalarımızın vatandaşlık görevini yerine getirmesi için büyük bir özveri göstermiştir. Seçim sürecinde Antalya’da en fazla hasta nakli gerçekleştiren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Finike Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olmuştur.

Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yücel KURT Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’ni makamında kabul ederek özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Başhekim Op. Dr. Yücel KURT evde sağlık hizmetleri ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ülkemizde teknolojinin ilerlemesi, refah ortamının artması, tanı ve tedavi olanaklarının gelişmesi, sağlık hizmetine ulaşımın kolaylaşması ile birlikte ortalama yaşam ömrü artmış, buna bağlı olarak kronik hastalıklar, yaşlı nüfus ve yaşlılıktan kaynaklanan hastalıklarda artış meydana gelmiştir.

 Sağlık bakanlığımız tarafından sağlık kurumuna gidemeyecek hastalara evde sağlık hizmetlerinin eğitimli ve deneyimli sağlık çalışanları tarafından sunulması için evde sağlık hizmetleri birimi kurulmuştur. Evde Sağlık Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı durumda olan hastalar yararlanabilmektedir.

 Evde sağlık hizmetleri birimi  mesai saatleri içerisinde hizmet verir, ücretsizdir. Muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerini verir.Tıbbi cihaz ve malzeme raporların çıkarılmasına yardımcı olur. Kullanması gereken tıbbi cihaz ve ekipmanların kullanılması hakkında bilgilendirme yapar. Lüzumu halinde ilgili dal uzmanlarının da görüşü alınarak gerekli konsültasyonu sağlar.

EVDE SAĞLIK HİZMETİNE NASIL KAYIT OLUNUR?

Bu hizmetlerden faydalanabilmek için hasta, hasta yakını veya hastanın aile hekimi tarafından Türkiye genelinde tek numara olarak tesis edilen 444 38 33 numaralı telefon aranarakhastanınkimlik numarası, adresi ve hastalıkları gibi kişisel bilgileri verilerek evde sağlık hizmetleri sistemine dâhil olur.

Evde sağlık hizmetleri birimi tarafından hastanemizin evde sağlık hizmetleri ekibine ulaşılır. Hastanız evinde ziyaret edilerek ihtiyacına göre sağlık sorunları giderilebildiğini belirten Başhekim Op.Dr.Yücel KURT Finike Devlet Hastanesi Evde Sağlık Birimi çalışanlarına başarılı çalışmalarının devamını temenni etti ve hastalara da acil şifalar diledi.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: EVDE, SAĞLIK, HİZMETLERİ, BİRİMİNE, TAM, PUAN,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.09.2019
Bugün
15° - 30°
Cuma
13° - 29°
Cumartesi
12° - 25°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 18.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Arşiv Arama
Haber Yazılımı