Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 09:00 Bu haber 146 kez okundu
 
FİNİKE BELEDİYE MECLİSİNDE KARARLAR SAYGI VE HOŞGÖRÜ İÇERİSİNDE ALINIYOR
FİNİKE BELEDİYE MECLİSİNDE KARARLAR SAYGI VE HOŞGÖRÜ İÇERİSİNDE ALINIYOR
FİNİKE Haberi


FİNİKE BELEDİYE MECLİSİNDE KARARLAR SAYGI VE HOŞGÖRÜ İÇERİSİNDE ALINIYOR

 

Finike Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı.

MHP ,AK Parti imzalı  önergelere cevap verilmesi istendi. Arif İlk Okuluna yağışlı havalarda öğrenci ve öğretmenlerin olumsuz etkilenmemesi için yemekhane ile ana bina arasına tente yapılması kararlaştırıldı. Durdali Uzunboy’un emekli olması dolayısı ile Altın Portakal Şirketi’ini müdürlüğüne Cahit Özenç  getirildi.

MHPLİ VE AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ  TARAFINDAN VERİLEN ÖNERGELER

Finikemizin ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm baz istasyonlarının ve özellikle Yeşilyurtta’ki ve çocuk parkı içerisinde bulunan ve Finike merkezde bulunan istasyonların ivedilikle olmak üzere tamamının yerleşim yerleri içerisinden kaldırılması , hali hazırda daha önceden yapılmış olan parklarımızın mevcut isimlerinin aynı isim ile kalmasını , bu parklar için yeni tabela ve masrafa gerek olmadığını , halk tarafından bilinen isimlerin tekrar değiştirilmemesini , 6 Ay önce ilk meclis toplantısında  meclis toplantılarının kamuoyuna canlı olarak izletilmesi talebimiz olmuştu.Ancak bu önerge kabul edilmesine rağmen halen meclis toplantılarımız kamuoyuna canlı olarak aktarılmamaktadır. Bu önergenin neden kabul edildiği halde yürürlüğe konmadığının bildirilmesini , bundan sonraki meclis toplantılarının da canlı olarak kamuya aktarılmasını , işletmelerin gece kapanış saatlerinin alkollü ve alkolsüz olarak ayrı ayrı esnafımızın da desteklenmesi açısından esnaflarımız ile istişare ederek gece kapanış saatlerinin tekrar belirlenmesi hususunu , Finikemizin  gelişmesi için , insanlarımızın sağlığı ve tarımın bilinçlenmesi için mücadele eden ve daha da önemlisi , insan sağlığını tehdit eden taş ve mermer ocaklarıyla yaptığı hukuki mücadelesini hiçbir zaman unutmayacağımız Finike gönüllüsü Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftini bir kez daha rahmetle anıyoruz. Kendilerinin isimlerinin ilçemizde bir parka yada caddeye verilmesini , Finikemizin değerlerinden , Ulu Önder Atatürk’ün yakın korumalığını yapmış , Finike Yazır Köyünden Hasan Çavuş’un (Hasan Öztürk) adının İlçemizde ki bir parkta yada caddeye verilmesini arz ve talep ederiz denildi.

Verilen önergelere dikkatle dinleyen ve not alan Başkan Geyikçi bunların değerlendirilerek karara bağlanacağını söyledi.

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: FİNİKE, BELEDİYE, MECLİSİNDE, KARARLAR, SAYGI, VE, HOŞGÖRÜ, İÇERİSİNDE, ALINIYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
25° - 33°
Salı
26° - 33°
Çarşamba
25° - 30°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı