Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 16:33 Bu haber 379 kez okundu
 
FİNİKE’ DE 623 ÖĞRENCİ YETENEK TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ
FİNİKE’ DE 623 ÖĞRENCİ YETENEK TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ
FİNİKE Haberi


FİNİKE’ DE 623 ÖĞRENCİ  

YETENEK TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol doğrultusunda  Türkiye Sportif Yetenek Taraması  ve Spora Yönlendirme Projesi 1. aşaması Finike İlçe Spor Salonunda  yapıldı.

 

Finike Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Fikret Özen şu açıklamalarda bulundu ; Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğünde görevli 35 Spor Uzmanı ve Beden Eğitim Öğretmenleri tarafından elektronik ve bilgisayar  ortamında  yapılan sportif yetenek taramasında İlçede kayıtlı olan 705  3. sınıf öğrencisinden velisinin  izin verdiği 623 öğrenci taramadan geçirildi. Sonuçlar Gençlik Spor Bakanlığına gönderilecek Bakanlık değerlendirmesinde  başarılı olan  öğrenciler eğitime alınarak 2. aşama teste tabi tutulacaktır.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması  ve Spora Yönlendirme Projesinin amacı  çocuk yaşta sportif yeteneğin belirlenerek, yeteneği olduğu spora yönlendirmek, ileriki yıllarda bu sporu yapmasını sağlamak Türkiye ‘de ve Dünya ‘da başarılı bir sporcu yetiştirmektir” dedi.

Özen “Yapılan yetenek taramasına katılan öğrencilerimize, yardımcı olan 3. sınıf öğretmenlerimize, destek olan öğrenci velilerimize ve  öğrencileri okuldan spor salonuna otobüs ile taşımasını yapan  Finike Belediyesine teşekkür ederiz”dedi.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: FİNİKE’, DE, 623, ÖĞRENCİ, , YETENEK, TARAMASINDAN, GEÇİRİLDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.07.2020
Bugün
25° - 34°
Perşembe
24° - 33°
Cuma
23° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı