Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 13:56 Bu haber 469 kez okundu
 
FİNİKE’DE BOZULAN YOLLAR ONARILIYOR
FİNİKE’DE BOZULAN YOLLAR ONARILIYOR
FİNİKE Haberi


FİNİKE’DE BOZULAN YOLLAR ONARILIYOR

Finike Belediyesi, Kum mahallesi ile İskele mahallesindeki bozuk yollarda onarım ve yama çalışması başlattı. Kanalizasyon olmayan mahallelerde alt yapı çalışmalarının ise en geç Eylül ayında başlaması ve 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Finike’nin Kum mahallesinde TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) tarafından gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları esnasında bozulan yollar onarılmaya başladı. Asfalt dökme makinesi,alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollara asfalt dökerken, silindirler asfalt dökülen yolları güçlü bir şekilde sıkıştırdı. Finike Belediyesi’nin girişimleri ile Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar Kum mahallesindeki bozuk yolların onarımı tamamlanıncaya kadar devam edecek.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kum mahallesindeki çalışmaların belediye ekipleri tarafından sürdürüldüğünü belirterek, “Finike ile Köşklükavak mevki arasında bulunan İskele mahallesinde de çalışmalar başladı. Ekiplerimiz İskele mahallesindeki bozuk yollarda yama çalışması yapıyor. En kısa sürede bozuk yollarımızın onarımı tamamlanacak. Ayrıca üniversitenin çevresindeki bozuk yollarda sathi kaplama işlemleri yapılacak. Çalışmalar sona erdiğinde Üniversite sokak, 147 sokak, 129 sokak, 125 sokak, İnönü caddesi, Lise caddesi, Dumlupınar caddesi ve K. Evren caddesinde 3580 metre uzunluğunda 6275 metrekare alana bakım ve onarım yapılmış olacak” dedi.

Yol yapım çalışmalarına verdiği destek nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür eden Başkan Geyikçi, “Kanalizasyon alt yapısı olmayan mahallelerde planlama çalışmaları sürüyor. Yaz aylarının sonuna doğru en geç Eylül ayında kanalizasyon altyapı çalışmaları başlamış olur. Çalışmaların 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Çalışmalar tamamlandığında Finike ilçesinin büyük bir sorunu çözülmüş olacak” diye konuştu.

 

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: FİNİKE’DE, BOZULAN, YOLLAR, ONARILIYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
26° - 36°
Pazar
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 01.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı