301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 15:32 Bu haber 517 kez okundu
 
FİNİKE’NİN KURTULUŞU 3T’DEN GEÇİYOR
FİNİKE’NİN KURTULUŞU 3T’DEN GEÇİYOR
FİNİKE Haberi


FİNİKE’NİN KURTULUŞU 3T’DEN GEÇİYOR

Finike’de 31 Mart yerel seçimlerinde Adaylar büyük oranda belli oldu gibi.2014 Seçimleri öncesi Finike Devletten alamadığı yatırımları konuşurken arık bunlar konuşulamayacak. 2019 yerel seçimlerin’de adayların ne vaat edeceği merak konusu.

 Ak Parti’den Kaan Osman Sarıoğlu ,CHP’den Mustafa Geyikçi’nin,ismi adaylık konusunda  kesin gibi. Nail Dülgeroğlu  gizlese’de edindiğimiz bilgileye göre görüşmeler yapıldı.Kendisi MHP’nin adayı  olacak.Eski Başhekim Abdullah Konak ile Sanayi Camii İmamı Sebahattin Öztürk’te   adaylık için ismi geçenler arasında. Tabii bu arkadaşların durumu Devlet memuru oldukları için 1 Aralıktaki istifa sürecinde belli olacak.

Bunlar Finike’de yaşayan herkesin  bildiği konular.En Çok merak edilen parti ise İYİ Parti.CHP ile ittifak yaptıkları  ve anlaşma sağladıkları gelen bilgiler arasında.İYİ Parti Finike’de geçen seçim hatırı sayılır oy aldı.Aday çıkarıp çıkarmayacağı merak konusu.Bunlar siyasetin doğal işleyişi.

Asıl mesele artık Finike’de kimin aday olacağı, kimin seçileceği konusunun ötesinde Finike’nin menfaatlerinin ne olacağı.Kişiler   ve Makamlar gelip geçici.Önemli olan Kardeşlik ve sevgi şehri Finike’de tertemiz bir çevrede saygı ve sevgi ortamında yaşamaya devam etmek.Tabii bunda seçilecek idarecilerin rolü çok büyük.

Finike Artık Hastane,Hal,Belediye Binası,Adliye,Kaymakamlık,Emniyet Binası,  gibi kronik sorunlarını çözmüş bir şekilde yeni döneme girecek.

PORTAKAL PARA EDERSE HERKES MUTLU OLUR

TARİHİ ESERLERİMİZDEN YARARLANMALIYIZ

Artık Finike’nin bana göre en büyük sorunu 3T(Tarım,Turizm ve Ticaret) ile Eğitim konusu. Dünyanın en iyi portakalını üretiyoruz,Ama pazarlayamıyoruz.Portakal ve diğer narenciye ürünleri para ederse başta esnaflar olmak üzere,herkese yansıyor ve herkes mutlu oluyor.Turizm’de bir Manavgat ve Alanya, Kemer gibi vahşi bir turizmin olmadığı özellikle yerli turizme dayalı adımlar atılmalı.Çok sayıda otobüs ile her gün  3-4 bin civarında  turist Finike’den ,Demre’ye geçtiğini biliyoruz.Bu konu geçen seçim öncesi de konuşuldu.Ama hiçbir şey yapılmadı, yapılamadı.Oysaki Finike’nin etrafı yabancıların ilgisini     çekecek Likyalılar döneminden kalma eserlerle dolu.

CELAL BÜLBÜL HERKESE ÖRNEK OLMALI

 Bu Konuda Turkuaz Köy isimli doğal turizm işletmesini faaliyete geçiren Celal Bülbül Beyi kutluyorum. Maalesef  ilçemizi tanıtan Türkçe ve Yabancı dilde bir tanıtım rehberimiz bile yok.

Gelelim  ticarete ,Festival’de dışarıdan gelip ilkel bir şekilde çadır açan yabancı satıcılar.Buranın parasını toplayıp,gidiyorlar.En büyük darbeyi Finike esnafı yiyor.Zaten AVM’lerde tüm Türkiye’nin olduğu gibi   Finike esnafının’da acı gerçeği. Tüm bunlar gösteriyor’ki önümüzdeki dönem konuşulması gereken en önemli konu  3T (Tarım,Turizm,Ticaret) ve  bunlara ilaveten Eğitimdeki geri kalmışlığımız’da ortada.

Finike 5 Yıl önce yapılan sınavlarda Finike 19 İlçe arasında sondan üçüncü idi.Milli Eğitim Müdürü Hüsnü Karataş,Okul Müdürlerimiz ve Öğretmenlerimizin gayreti ile    bir nebze başarı sağlansa’da bu durum yeterli değil.Maalesef bir Fen Lisesini yapacak iradeyi gösteremedik.Bakın Kumluca’ya çok sayıdaki Okulun yanı sıra 2 Büyük özel okuldan sonra 3.Büyük Özel okulun yapımı için adımları atıyorlar.

OY GETİRECEK PARASI OLAN DEĞİL,

 BİLGİLİ BECERİKLİ MECLİS ÜYELERİ

Evet Sayın Belediye Başkan Adayları birinci önceliğiniz dediğimiz gibi tarım,turizm,ticaret ve eğitim olmalı.Halkın karşısına çıkaracağımız Adaylar kişisel egosunu tatmin edecek,Ticari düşünceler içerisinde olmayan,bilgili,becerikli ve özellikle eğitimli insanlar olmalı.

Biz doğruları yazmaya devam edeceğiz. Saygılarımla

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: FİNİKE’NİN, KURTULUŞU, 3T’DEN, GEÇİYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 27.05.2020
Bugün
17° - 23°
Perşembe
18° - 24°
Cuma
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:35
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:14
Yatsı
21:48
Arşiv Arama
Haber Yazılımı