301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2018 - Pazartesi 15:13 Bu haber 301 kez okundu
 
FİNİKE’NİN MENFAATLERİ HER TÜRLÜ ETİKET VE MAKAMIN ÜZERİNDEDİR
FİNİKE’NİN MENFAATLERİ HER TÜRLÜ ETİKET VE MAKAMIN ÜZERİNDEDİR
FİNİKE Haberi


Yaklaşan yerel seçimler öncesi önceki yazımda belirtmiş olduğum gibi belediye meclis üyelerini değerlendireceğim.

Finike’nin nüfusu yasal süreç içerisinde yerel seçimlerden önce 50 bini aşması durumunda 15 olan meclis üyesi sayısı 25’e çıkacak. Bu durumda belediye meclisi hem Finike’de hem de Antalya Büyükşehirde etkin bir yapıya kavuşacak.

 

Ama Finike’nin nüfus artışındaki hızı bu artışın zor olacağını gösteriyor. Temennimiz nüfusumuzun 50 bini aşması.

 

Şimdi gelelim konumuza; Finike belediye meclisimizin etkin ve yeterli olmadığı görüşü bende olduğu gibi tüm vatandaşlarımızda aynı fikirde. Tabi bu meclis üyelerimizin Finike’nin menfaatleri için önemli kararlara imza attıkları ve iyi niyetleri konusunda hiç şüphemiz yok. Ama ticaretin can çekiştiği, eğitimin yeterli olmadığı, tarım ve turizmde önemli, adımların atılması gerektiği bir döneme giriyoruz.

 

PROJE ÜRETECEK MECLİS ÜYELERİ

Daha önceki yazımda belirttiğim gibi kamu binaları ve altyapı sorunu birkaç ay içerisinde artık Finike’nin gündeminden çıkacak. Bundan sonra Finike’nin sorunlarına kafa yoracak, proje üretecek eğitimli genç meclis üyesi insanlarımıza ihtiyaç var. Finike’de bu konuda yetişmiş insan sayımız haddinden fazla var. Bu gençlerimizin çok sevdikleri Finike için sızlanma yerine bir şeyler yapma zamanı gelmiştir. Bunları isim isim siz değerli okuyucularıma anlatacağım.

 

MECLİS ÜYELERİ KENDİNİ SORGULAMALI

Ertürk Yazar beyden başlayarak gelelim şu anki meclise; 2 dönemdir bana göre meclis üyeliğinin hakkını layıkı ile yapan bir arkadaşımız. Her meclis öncesi dersine çalışarak gelen Yazar, önümüzdeki süreçte de birikimi ve aynı disiplinle mecliste görev almalı. Her dönem CHP’den belediye başkanlığına ismi geçen ve bu konudan uzak duran sayın Mustafa Geyikçi’ye geldiğimiz zaman, oda sayın Yazar gibi meclisin en iyilerinden. Tabi onun durumunu da oğlu Ali Geyikçi’nin pozisyonu belirleyecek. Ali Geyikçi’nin CHP’den başkan adaylığına ismi geçiyor. Böyle birşey söz konusu olmazsa Mustafa Geyikçi’nin yerini Ali Geyikçi alır diye düşünüyorum.

 

Fatih Veziroğlu arkadaşımızda işlerinin yoğunluğundan dolayı etkin olamadı. Ama sevilen ve bilgili bu arkadaşımız önümüzdeki mecliste de yer almalı ve daha gayretli olmalıdır.

Necmettin Nazlı ve Recep Özkaya’da bu meclisteki ciddi duruşları ile faydalı olmuşlardır. Meclis üyelikleriyle ilgili kararları kendileri vermelidir. Sayın Cengiz Tuna'da uzun yılların tecrübesiyle sahada belediye başkan yardımcılığını başarıyla sürdürüyor.

 

Hürriyet Karakaya meclis üyeliğine yedekten yakın bir zamanda girdi. Bu konuda değerlendirme yapamayacağım. Hüseyin Özbek’in ismi ise ilginç bir şekilde İYİ Parti’den belediye başkan adaylığına geçiyor. İşin en ilginci ise partisinin ve dünya görüşünün ne olduğunu bir türlü anlayamadığım uzun süre Turunçova Belediye Başkanlığı da yapan sayın Mehmet Salur’un ise 4 yılı geçkindir meclis toplantılarında çok ciddi konular görüşülürken bile olur olmaz atmış olduğu kahkahaların vermiş olduğu rahatsızlık. Bu konuda meclisi yöneten başkan Kaan Osman Sarıoğlu’nu sabrından dolayı kutluyorum.

 

BELEDİYE MECLİSİ CİDDİ BİR KURUMDUR

Belediye meclisi çok ciddi bir kurumdur. Toplantı halindeyken dışarıdan sözlü müdahale bile edilemez. Buraya seçilecek olan kişiler bu işin ciddiyetinin farkında olmalıdır.

 

Bana göre artık Turunçova’da önemli hizmetlerde bulunan sayın Salur artık bu sevdadan vazgeçmelidir. 4 yılı geçkin bir süredir meclis üyeliği boyunca doğru dürüst hiçbir görüş bildirmeyen diğer arkadaşlarım hakkında da konuşmak istemiyorum.

 

Önümüzdeki yazımda kenarda köşede kalmış bu işi layıkı ile yapabilecek onlarca gencimizi sizlere anlatıp tanıtmaya çalışacağım.

 

Finike’nin menfaatleri her türlü etiket ve makamın üzerindedir. Saygılarımla…

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: FİNİKE’NİN, MENFAATLERİ, , HER, TÜRLÜ, ETİKET, VE, MAKAMIN, ÜZERİNDEDİR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 27.05.2020
Bugün
17° - 23°
Perşembe
18° - 24°
Cuma
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:35
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:14
Yatsı
21:48
Arşiv Arama
Haber Yazılımı