Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 09:38 Bu haber 446 kez okundu
 
FİNİKE’NİN TİCARETİNİN DÖNDÜĞÜ YER TURUNÇOVA’DIR
FİNİKE’NİN TİCARETİNİN DÖNDÜĞÜ YER TURUNÇOVA’DIR
FİNİKE Haberi


FİNİKE’NİN TİCARETİNİN DÖNDÜĞÜ YER TURUNÇOVA’DIR

 

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) ve Cumhur İttifakı Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, kadınlarla bir araya gelirken, torununu, eşini ve yakınlarını bir köşeye bırakarak Finike’ye hizmet etmek için bu yola baş koyduğunu dile getirdi.

 

MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, sabah saatlerinde Finike Başsavcısı Uygar Kaan Arısoy ve Finike Kaymakamı Ergün Baysal’ı MHP Finike İlçe Başkanı Hakan Türksoy Akpınar ile birlikte ziyaret etti.

 

Cumhur İttifakı Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, öğle saatlerinde ise, Turunçova Mahallesi’nde hem esnafları gezdi hem de kadınlarla bir araya geldi. Kadınlarla toplantı öncesi esnafları ziyaret eden Dülgeroğlu, sıcak ilgi gördü. Esnaf ziyaretinin ardından kadınlarla bir araya gelen Dülgeroğlu, ilçeye yapılacak projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

 

“TORUNUMU, EŞİMİ, YAKINLARIMI BIRAKARAK HİZMET ETMEYE GELDİM”

‘Nail Dülgeroğlu söz verdi mi yapar’ diyen Başkan Adayı Dülgeroğlu, “Torunumu, eşimi, yakınlarımı bırakarak hizmet etmeye geldim. Hizmet yapabilmek için siz kadınlardan destek istiyorum. Kadınlarımız analarımızdır, bacılarımızdır, dava arkadaşlarımızdır, baş tacımızdır. Hak ettikleri değeri vermek boynumuzun borcudur. Kadınların olmadığı yerde başarı sağlanamaz. Kadınlarımız daha ön planda olmalı” dedi.

“BAŞKANLIĞIMIN İLK DÖNEMİNDE 8 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNDAN FİKİR ALDIM”

Her başarılı erkeğin arkasında çok başarılı kadının olduğunu ifade eden Nail Dülgeroğlu, “Bende kadınlarımıza çok önem veriyorum. Çünkü, geçmiş belediye başkanlıkları dönemimde 8 yaşındaki bir kız çocuğundan fikir aldığım için söylüyorum. O zaman daha 2-3 yıllık bir başkanım daha birinci dönemi bitirmemiştim. 2-3 çocuk Gümrük Mahallesi ziyaretimde yanıma geldiler, o arada da çocuk parkları yoktu. Bende o zamanlar her mahalleye çocuk parkları yapıyordum. Çocukların olduğu mahallede park yapacak alan olmadığı için yapamadım. 22 tane çocuk varmış o mahallede, aynen şunu söyledi. ‘Nail Amca biz seni çok seviyoruz. Bizim senden bir isteğimiz var’ dedi. Makamdan kalkarak yanlarına oturdum ve sohbet etmeye başladık. Aynen şunu anlattı, ‘Her yere çocuk parkı yapıyorsun bizim oraya niye yapmıyorsun’ dedi. Nerede oturuyorsunuz kızım diye sordum ve tarif ettiği yerde çocuk parkı yapacak yer yok. Çocuğun anlattığı yeri dinledim ve görevlileri çağırarak çocukla beraber tarif ettiği yere gidin bakın dedim. Çocuğumuzun dediği yerden defalarca da gidip gelmeme rağmen hiç aklıma gelmedi. Çünkü yamaç şeklindeydi. Olur aldıktan sonra 30 gün içinde yapılması talimatı verdim. 3 yılık belediye başkanıyım ve 8 yaşındaki çocuğun gördüğünü göremedim ama 30 gün içinde parkı yaptık. Bu durum beni hayatta mutlu eden şeylerden biridir. O günden bu yana ilk startımı kadınlarla yaparım. Hakikaten kadınlar bize destek vermezse, gönülden sevmezse o makama getirmek için uğraşmazsa biz başarı elde edemeyiz” dedi.

“FİNİKE’NİN TİCARETİNİN DÖNDÜĞÜ YER TURUNÇOVA’DIR”

Turunçova Mahallesi’nin Finike’nin ticaret merkezi olduğunu ifade eden Dülgeroğlu, “Finike’nin ticaretinin döndüğü yer Turunçova’dır. Turunçova’da ticaret öldü. Biz, mahallelerde yollarıyla, elektriğiyle, çöpüyle uğraşırken, bir de Turunçova’yı tekrar ticaret merkezi haline getirmeye çalışacağız. Çünkü ticaretin olduğu yerde para döner. Paranın döndüğü yerde de hareket vardır. Buraya görev yapmaya geliyoruz. Torun sevme zamanı biz sizlere hizmet etmeye geldik. Yine hizmet etmek için yola çıktık” diye konuştu.

“5 YILDIR FİNİKE’Yİ KARIŞ KARIŞ GEZİYORUZ”

MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, akşam saatlerinde Bağyaka Mahallesi’nde ev toplantısına katıldı. Toplantı da evde toplanan vatandaşlar Dülgeroğlu’nu sıcak bir şekilde karşıladı.

MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, bir saate yakın Salih Dal ve komşularının misafiri olurken, burada yağtığı konuşmada, “5 yıldır Finike’yi karış karış geziyoruz. Köyüyle, bucağıyla, mahallesiyle beldesiyle, sokaklarıyla her yeri defalarca gezdim. Eğer göreve gelirsem yine tek tek gezeceğim. Ne hizmet gerekiyorsa karınca kararınca elimizden geldiğince hizmete susamış her yere Nail Dülgeroğlu hizmet götürür. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Her şeyin farkındayız, enerjim var, bilgi birikimim var. Bunları yapacak güç bende var. Ben bu sorunların üstesinden geleceğime inandığım için bu yola baş koydum” dedi.

Finike’nin Ticaretinindöndüğü Yer Turunçova’dır

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: FİNİKE’NİN, TİCARETİNİN, DÖNDÜĞÜ, YER, TURUNÇOVA’DIR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı