301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 17:10 Bu haber 498 kez okundu
 
FİNİKE PARLAYAN BİR YILDIZ OLACAK
FİNİKE PARLAYAN BİR YILDIZ OLACAK
FİNİKE Haberi


FİNİKE PARLAYAN BİR YILDIZ OLACAK

Saadet Partisi Finike Belediye Başkan Adayı Şafakçı

Düzgün ve şeffaf bir yönetim için Belediye Başkanlığına  aday olduğunu belirten Yakup Şafakçı, Finike’nin parlayan bir yıldız olacağını söyledi.

 Saadet Partisi Finike Belediye Başkan Adayı Yakup Şafakçı başarıya ulaşmanın sırrının sağlam bir karakter ve sağlam bir ekip ruhuyla hareket etmekten geçtiğini ifade ederek , siyaset konusunda da işin ehline verilmesi gerektiğini savundu.

Şafakçı;  Siyaset “Sadece bir yoldur siyaset. Kimi zaman bir öksüzün, kimi zaman bir yetimin, evine ekmek götüren bir babanın kimi zaman, kimi zaman da yavrusunu besleyen bir ananın kalbinde başlayıp yüzünde bir gülüşte biten” şeklindedir.  Gerçek siyasetçinin de işte bu yoldaki bütün engelleri ortadan kaldırabilmek için, içinde bulunduğu tüm şartları bir bütün olarak değerlendirebilen ve bu bütünlüğün sağlanabilmesi için doğru parçayı, doğru yere, doğru şekilde ve doğru zamanda oturtabilen kişi” olması gerekir dedi.

BE BİR KILIÇ USTASIYIM

Kılıç, binlerce yıllık medeniyetimizde yönetimi ifade eden en güzel sembollerden biri olmuştur.

Kimi zaman kağanlarımızın, kimi zaman hakanlarımızın, kimi zaman sultanlarımızın, kimi zaman da padişahlarımızın tahta çıkışlarında kılıç merasimleri düzenlenmiştir.

Bugün dahi bu gelenek devam etmektedir. Cumhurbaşkanlığımızın muhafız alayında zaman zaman kılıç kuşanmış askerlerimizin olması işte bu geleneğin devam ettiğinin göstergesidir.

Düzen değişir, değişmek zorundadır. Daha iyiye, daha doğruya, daha güzele, daha mükemmele ulaşabilmenin yoludur değişmek. Lakin, gelenek asla değişmez.

Eğer bir yerde yönetim söz konusu ise orada muhakkak bir kılıç söz konusudur. Emir demiri keser, atasözümüz bu durumu kısaca özetlemektedir.

ALANIM YÖNETİM VE SİYASETTİR

Ben bir idari bilimciyim. Alanım yönetim ve siyasettir. Yönetimin ve yönetmenin inceliklerini; ömürlerini yönetim ve yönetmek ile ilgili bilim dallarına feda etmiş profesörlerimizden, bilim adamlarımızdan öğrendim.

Siyaseti, siyaset bilimi alanında uzman profesörlerimiz, bilim adamlarımızdan öğrendim.

Hukuk bilimini, (Anayasa hukuku, İdare hukuku, İdari Yargılama hukuku, Ceza hukuku, Ticaret hukuku, Borçlar hukuku, Medeni hukuk, Vergi hukuku, Uluslararası hukuk gibi) her biri kendi alanında uzmanlaşmış profesörlerimizden, bilim adamlarımızdan öğrendim.

Ekonomiyi, makro, mikro ve uluslararası iktisat alanlarında uzmanlaşmış ve yıllarca bunun eğitimini veren birbirinden değerli profesörlerimizden ve bilim adamlarımızdan öğrendim.

Tarihimizi, sosyolojiyi, felsefeyi, Maliyeyi, muhasebeyi kısacası yönetim ve siyaset konusunda bilinmesi gereken her ne varsa tüm bunları, her biri kendi alanlarında uzman birbirinden değerli hocalarımız, profesörlerimiz ve bilim adamlarımızdan öğrendim.

Yeri geldi bin sayfalık kitaplardan sadece üç soru sordular ve ben, atanamayan diğer tüm kardeşlerim gibi işte tüm bu zorlukları aşarak eğitimimizi başarı ile tamamladık.

SÖZ KONUSU YÖNETİM İSE , MUHAKKAK BİR KILIÇ SÖZ KONUSUDUR

Dedim ki bir yerde söz konusu yönetim ise orada muhakkak bir Kılıç söz konusudur. İşte ben o Kılıcın Ustasıyım. Tüm bunları özellikle vurgulamamın nedeni şudur:

Neşter; cerrahın elinde ne ise, Kılıç da ustasının elinde odur.

Cerrahın elinde olması gereken neşter; cerrah olmayanın eline verilirse insan ölür.

Kılıç ustasının eline verilmesi gereken bir kılıç; ustası olmayanın eline verilirse ülke ölür.

Bugün ülkemizdeki vahametlerin en büyük nedeni de budur. Çünkü kılıç ustalarına verilmesi gereken kılıçlar, onu tutmayı ve kullanmayı bilmeyenlerin eline verildi. Ve bu eller o kılıcın nasıl kullanacaklarını bilmedikleri için, o kılıcı ekonomiye vurdular ekonomiyi katlettiler, Tarıma vurdular, çiftçiyi katlettiler. Hayvancılığa vurdular, hayvancılığı katlettiler. Eğitime vurdular, eğitimi ve öğretmenleri katlettiler. Turizmin, Sanayinin, Ticaretin ve daha birçok sektörün katledilmiş olmasının en büyük nedeni de işte budur.

Benim gibi gerçek kılıç ustalarının olmaları gereken makamlara, kılıçla hiçbir alakası olmayan şahıslar yerleştirildiği için bugün atama bekleyen kılıç ustalarının sayısı bir milyona yaklaşmaktadır. Bizim yerimizde şu an birilerinin eşleri, dostları, yandaşları, akrabaları ya da ahbapları bulunmaktadır.

Yurttaşlarım, lütfen bu hususları göz önünde bulundurarak tercihlerinizi gözden geçiriniz.

Çünkü, sadece ilçemizi değil; ülkemizi de içinde bulunduğu vahametten kurtarabilecek birileri varsa işte onlar benim gibi gerçek kılıç ustalarıdır.

Hepimiz bir bütünüz. Bu bütünlüğün sağlanması için birilerinin doğru parçayı, doğru yere, doğru şekilde, doğru zamanda oturtması gerekmektedir. İşte kılıç ustalarının var oluş amaçları da budur.HABER: AYŞE KARABAY

 

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: FİNİKE, PARLAYAN, BİR, YILDIZ, OLACAK,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.02.2020
Bugün
13° - 19°
Cumartesi
12° - 16°
Pazar
11° - 19°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.02.2020
İmsak
06:06
Sabah
07:25
Öğle
13:15
İkindi
16:24
Akşam
18:55
Yatsı
20:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı