301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 12:21 Bu haber 594 kez okundu
 
FİNİKE’YE GÜZEL HABER
FİNİKE’YE GÜZEL HABER
FİNİKE Haberi


FİNİKE’YE GÜZEL HABER

FİNİKE KOKUDAN KURTULUYOR

 ARTIMA HAZIR, BAĞLANTILARA BAŞLANIYOR

 

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu nun  girişimleri  ile Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 milyon TL  maliyetle yapılan dev yatırım hayata geçiriliyor.

 Türkiye’de sahil şeridinde ki ilçeler arasında kanalizasyonu bulunmayan, tek ilçe olan Finike artık bu sorundan kurtuluyor. Turunçova ,Yeşilyurt Mahallelerinde vatandaşlara tebligatlar gönderildi. Yeni Mahallede ise Pazartesi gününden itibaren tebligatlar gönderilecek. Bağlantısını yaptıran vatandaşların ev ve iş yerleri arıtmaya bağlanacak.

  Yaklaşık altı  yıldır yapımı devam eden kanalizasyon Turunçova, Yeşilyurt, Yeni Mahalle Hasyurt, Sahilkent mahallelerinde tamamlandı. İskele, Kızılca, Eski Mahalle,Sahilkent Mahallesinin  bir kısmı  ile Kale mahallesinin  kanalizasyon inşaatının ise 2019 yatırım programına alınması hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Finike’de ki kanalizasyon ve arıtma inşaatı için 30 Milyon TL yatırım yaptı. Bağyaka Mahallesinde ki  kokusuz membran sistemi ile hazırlanan arıtma hazır ve çalışır durumda. Arıtmadan çıkan atık su bahçe sulamasında kullanılacak.

ASAT Yetkililerinden edinilen bilgiye göre Turunçova ve Yeşilyurt mahallelerinde vatandaşlara baca ve evsel bağlantıların yapılması için tebligat gönderildi. Burada ki vatandaşların bağlantılarını yapmaları halinde ev ve iş yerleri kanalizasyon  vasıtası ile arıtmaya bağlanacak.  Yeni Mahallede ise Pazartesi gününden itibaren vatandaşların bağlantı yapmaları için tebligatlar gönderilecek. Bu bağlantıları atık su şube yolu bağlantı belgesi olan sıhhi tesisatçılar yapabilecekler. Bağlantı yapılması ile ilgili gerekli kurallar gönderilen tebligat içerisinde ki teknik şartnamede yer alacak. Diğer beldelerde ki kanalizasyonlarda son rutujlar  yapılıyor. Burada ki çalışmalarda 2-3 ay içerisinde sonuçlanacak. HABER : ATİLA DEMİRPARMAK

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: FİNİKE’YE, GÜZEL, HABER,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
25° - 31°
Cumartesi
26° - 32°
Pazar
26° - 31°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
04:22
Sabah
05:56
Öğle
13:09
İkindi
16:56
Akşam
20:11
Yatsı
21:39
Arşiv Arama
Haber Yazılımı