Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 15:11 Bu haber 353 kez okundu
 
FİNİKELİ KÜLTÜR ELÇİLERİNE FİNİKELİLER DESTEK OLUYOR
FİNİKELİ KÜLTÜR ELÇİLERİNE FİNİKELİLER DESTEK OLUYOR
Haberi


FİNİKELİ KÜLTÜR ELÇİLERİNE  FİNİKELİLER DESTEK OLUYOR

 

Finikeli olmak aydın olmaktır, kültürlü olmaktır, duyarlı olmaktır, yardımlaşmaktır, insanları sevmektir. Nerede toplumsal bir sorun olsa oraya elini uzatabilmektir. O yüzden bu toprağın güzel insanları ülkenin neresine gitse merhametiyle, şefkatiyle, yardımseverliğiyle Finikeli olduğunu ortaya koyar.

Ülkemizin dört bir yanına dağılmış Finikeliler gittikleri yerlerde de ilçemizi en iyi şekilde temsil ederler. Orada sosyal sorunları çözerken de köklerinin olduğu yer Finike halkı onlara yardım elini uzatmaktan geri durmazlar.

Bu kapsamda Van ili Muradiye ilçesine bağlı Kuşçu Köyünde öğretmenlik yapan Finike Hasyurt’lu öğretmen kardeşimiz Serap Acarbulut oradaki öğrencilerine yönelik bir proje başlattı. Bu proje kapsamında ise ona ilk elini uzatan, ilçemizde yaklaşık bir yıldan beri okuma kültürünü yaygınlaştırmaya çalışan “Al Götür Oku Getir” ekibi oldu. Topladıkları kitap giysi ve çeşitli eğitim malzemelerini hemen temin edip genç öğretmenimize ulaştırdılar.

İçinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğum “Al götür oku getir” ekibi, yaklaşık bir yıl içinde 13 noktada mikro kütüphaneler oluşturdu. Halende kendi yağlarında kavrularak bu çalışmalara sessizce devam ediyorlar. Bundan Ülkemizde Finike’yi temsil eden kültür elçilerimize yardımlarına devam edecekler. Siirt ilindeki sosyal hizmet uzmanımız Huriye Akça’ya da kitap, giysi ve eğitim materyali yardımı yapmak için şimdiden hazırlanmaya başladılar. 10 Kasım tarihine kadar toplayacakları bu malzemeleri bir an önce bu Finikeli kültür elçilerimize göndermek için var güçleri ile çalışıyorlar.

“Al Götür Oku Getir” ekibinin bu güzel çalışmasına sizlerde yardımcı olmak isterseniz lütfen eski halk pazarı içinde yün dükkânı bulunan Şerife Öğretmen’e evinizde kullanmadığınız, çocuk giysisi, eğitim materyali ve çocuk kitaplarını bırakabilirseniz.

Benim yardımımın ne önemi var demeyin benlerimiz birleşince biz olunca emin olun başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.

Hadi sağlıcakla kalın, Finikeli kalın.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FİNİKELİ, KÜLTÜR, ELÇİLERİNE, , FİNİKELİLER, DESTEK, OLUYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı