Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 13:57 Bu haber 302 kez okundu
 
GEYİKÇİ BİZİ, BİZ GEYİKÇİ’Yİ ANLAMALIYIZ
Finike belediye başkanı Mustafa Geyikçi yürüyerek işine giden, sade, gösterişten uzak dürüst ve güvenilir bir insan.
FİNİKE Haberi


Bu saydıklarım Finike’de yaşayan büyük çoğunluğun ortak fikri. Seçimden önce halktan uzak bir belediye başkanı olacağı iddiasını başkan seçildikten sonra çürüten Geyikçi, halkın içerisinde onların iyi ve kötü gününde yanında yer alarak alkışı hak ediyor.

Geyikçi'nin tüm belediye başkanlarında olduğu gibi en büyük şanssızlığı belediyenin borç yükü altında olması.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçimlerden sonra Finike’ye geldiğinde ‘Bende Mustafa Geyikçi’de seçilmeden önce ne kadar borcumuz olduğunu biliyorduk’ İkimizin de mazeret üretmeye hakkı yok. Hem borç ödeyeceğiz, hem hizmet edeceğiz ifadesinde bulundu. Bunu muhtarların, oda başkanlarının ve çok sayıda insanın yer aldığı bir toplantıda söyledi.

Geçmişten gelen belediye borçları belediye kanunundaki yanlışlıklardan kaynaklanmaktadır. Su ve hal geliri gibi önemli gelirleri elinden alınan belediyelerin birde alanları çoğaltılarak görev yapmaları istendi ve buna israfta eklenince bu borçlar ortaya çıktı.

Gelelim Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk’e; 70 milyona yakın borçla belediyeyi teslim alıyor. 7 ayda 5 milyona yakın borç ödüyor. 168 kilometre stabilize, 22 kilometre asfalt olmak üzere toplamda 190 kilometre yol yapıyor ve bu yollara 2 milyon 675 bin TL masraf ediyor. Öztürk aynı zamanda 36 bin metrekare parke taşı döşeyerek 1 milyon 330 bin TL harcıyor. Hizmet etmediği köy, mahalle kalmıyor ve hizmete devam ediyor.

Elmalı belediyesinin de borcu olmasına rağmen nasıl borç ödeneceğini ve bununla birlikte nasıl hizmet edileceğini kısa sürede herkese gösterdi.

Şimdi hepimizin bu süreçte Mustafa Geyikçi’ye destek olması lazım. Çünkü bir taraftan Finike belediyesinin borçlarını ödemesi, diğer taraftan da hizmet etme zorunluluğu var. Maalesef Finike bok kokmaya devam ediyor. Artık bu kanalizasyonun tam anlamıyla faaliyete geçmesi zorunlu. Daha hat döşenmeyen mahalleler var. Bu utançla Finike karşı karşıya.

Esnaf kan ağlıyor, çok az sayıdaki dükkanlarda boş kiracı bulamıyor. Yılbaşından sonra artacak olan Bağkur, sigorta primleri ve asgari ücret artışıyla bu durum esnaf açısından daha da zorlaşacak. Burada da borç batağındaki Finike belediyesine ait dükkanların kiralarına yüzde 40 gibi ağır bir artış yaparak esnafa bir darbede belediye vurmak istiyor. Belediyenin borcunun az sayıdaki esnafın üzerinden halledilmesi gibi bir düşünce anlaşılır bir durum değil.

Sayın Geyikçi’nin bu durumdan geri adım atması gerekmektedir. Kendisine oy veren ve destek olan can çekişen esnafa bunu yapma hakkı yoktur. Kaynak bulunacaksa bunun sorumlusu kendisidir.

3 tane belediye başkan yardımcımız var. Yeni göreve atanan İsmet Çetin’i bu işin dışında tutarak şunu söylüyorum; lütfen artık duvarların arasından dışarı çıkın hem vatandaş sizi tanısın hem de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyin. Saygılarımla…

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: GEYİKÇİ, BİZİ,, BİZ, GEYİKÇİ’Yİ, ANLAMALIYIZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
26° - 36°
Pazar
25° - 33°
Pazartesi
26° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:51
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı