Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 09:10 Bu haber 291 kez okundu
 
GEYİKÇİ;FESTİVAL'İN GİDERLERİ BELEDİYE'MİZDEN ÇIKMAYACAK
GEYİKÇİ;FESTİVAL'İN GİDERLERİ BELEDİYE'MİZDEN ÇIKMAYACAK
FİNİKE Haberi


GEYİKÇİ;FESTİVAL'İN GİDERLERİ  BELEDİYE'MİZDEN ÇIKMAYACAK

 

Değerli Finikeli Hemşehrilerim;Öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı kutlar, birlikte nice bayramlar geçirmeyi Rabbimden niyaz ederim. Bildiğiniz üzere 26 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Finike Festivalinin 31. sini gerçekleştireceğiz. Finike halkının tam 31 yıldır sosyal yaşamında önemli bir yer tutan festivalimizi, geçmişine ve Finike’mize layık bir şekilde gerçekleştirecek olmanın gururu içerisindeyiz.

KARALAMAYA YÖNELİK ELEŞTİRILERLE KARŞI KARŞIYIZ.

Maalesef Festivali gerçekleştirmemizle ilgili bazı basın yayın organlarında; “Madem para yok festivali nasıl yapacaksınız?” ve “Önce çalışanların maaşlarını ödeyin, sonra festival yaparsınız” gibi tamamen karalamaya dönük bazı eleştiriler ile karşı karşıyayız. Her türlü yapıcı eleştirinin demokrasinin bir gereği ve gelişimin arkasındaki en büyük itici güç olduğuna inandığımızı belirtmek isterim. Göreve geldiğimiz günden bu yana her şeyi siz değerli hemşerilerimle şeffaf bir şekilde paylaşmama rağmen, gerçekleri muhatabına sormadan, bu gibi karalamaya dönük haberlerin sadece şahsıma değil aynı zamanda Finike halkı adına yürüttüğüm bu asil kuruma da yapılması, bu eleştirilere sessiz kalmamızın önündeki en büyük engeldir.

Henüz göreve geldiğimizin 2.ayında tamamen yıpratmaya dönük ve gerçeklerden habersiz yapılan bu eleştirileri yapanları da siz değerli Finikeli hemşerilerime havale ederken, duyduğum lüzum üzerine bu açıklamayı yapma gereği hâsıl olmuştur.

ZORLUKLARI BİLEREK GÖREVE TALİP OLDUK

Değerli hemşehrilerim,

Bizler Finike yönetimine zorlu bir görev olduğunu bilerek talip olduk. Zor zamanlar geçirdiğimiz doğrudur fakat Finike Belediyesi’nin öz kaynakları ve sermayesi, dürüst ve doğru yönetildiği takdirde kendi kendini idame etmeye hatta daha fazlasını yapmaya yeterlidir. Geçen ay, içinde bulunduğumuz durumu ve attığımız adımları siz hemşerilerimle paylaşmıştım.

PERSONEL MAAŞLARININ GECİKME SEBEBİ 300 PARSEL ÖDEMESİ

Öncelikle; personel maaşlarının gecikme nedeni halkımızın mağduriyet durumu göz önüne alınarak daha önceki dönemde ödenmemiş olan 300 parsel Şubat ayı taksitine ödeme önceliği verilmiş olmasıdır. Bayram öncesi geçmişe dönük tüm personel maaşlarının ödendiğini de sizlerle paylaşmak isterim.

PERSONELİMIZE BAYRAM İKRAMİYESİ VERDIK

Ayrıca, Mayıs ayı maaşı bordrosuna ilave olarak 46 devlet memuruna ve 9 sözleşmeli personele,

4688 sayılı Yasa kapsamında sosyal denge tazminatı adı altında, ödenmesi tamamen belediye başkanı takdirinde olan kanunen ödenme zorunluğu bulunmayan, 1-14 Nisan tarihi aralığı için 130 TL, 15 Nisan maaşına ek 300 TL, 15 Mayıs maaşına ek 300 TL, Ramazan Bayramı ikramiyesi 400 TL olmak üzere toplam net 1130 TL bayram öncesinde ödeme yapılmıştır. Bunun yanında 696 Khk kapsamında Belediye Şirketinde istihdam edilen 210 personele, maaşa ek 5 günlük ikramiye olarak ortalama 250 TL net tutarın bayram öncesi ödendiğini siz değerli Finikelilerin bilgisine arz ederim. Belediyemizin sürdürülebilir bir ekonomik modele kavuşması için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu bağlamda emekçi kardeşlerime de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Maaş durumlarına bakmaksızın onlar da özveriyle Finikemiz için çalışmalarına devam etmişlerdir.

FESTİVALİN BELEDİYEMİZE GİDERİ OLMAYACAK

Festival giderlerinin sponsorlar ve festival için kurulacak pazar alanının gelirleriyle karşılanacağının, yani belediyemizin kasasından para çıkmayacağının da bilgisini paylaşmak isterim.

Bu ve bunun gibi karalama çalışmalarını yapanların niyetleri apaçık ortadadır. Bu çaba kendi çıkarları ile uyuşmayan, Finike’mizin kaynaklarının hak ve hakkaniyet çerçevesinde dağıtılmasına karşı çirkin saldırılarla istedikleri düzeni geri getirme çabasıdır. Buna asla izin vermeyeceğiz.

FİNİKEMİZ BORÇ BATAĞINDAYKEN NERDEYDİNİZ

Dönüp baktığımızda aynı kesimlerin aylarca sigorta primleri ve ikramiyeler ödenmediğinde, Finike’miz borç batağına sürüklendiğinde seslerinin hiç çıkmadığı hatta alkış tuttuklarını da çok iyi biliyoruz.

Bizler Finike’mize olan borcumuzu ona hizmet ederek ödeyeceğiz. Bu inanç ve sizlerden aldığımız güçle çıktığımız bu yolda “Finike’ye Yakışır” işler yapmaya devam edeceğiz.

Sağlıkla ve esen kalın...

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: GEYİKÇİ;FESTİVAL'İN, GİDERLERİ, , BELEDİYE'MİZDEN, ÇIKMAYACAK,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı