301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 09:13 Bu haber 341 kez okundu
 
GEYİKÇİ: KUL HAKKINI GÖZETEN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ
GEYİKÇİ: KUL HAKKINI GÖZETEN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ
FİNİKE Haberi


GEYİKÇİ: KUL HAKKINI GÖZETEN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ

 

Muhtarlarla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen CHP Finike Belediye Başkan Adayı Mustafa Geyikçi “Ben bugün buraya muhtarlarımızla toplantı etmeye geldim seçim nutuğu atmaya gelmedim. Muhtar arkadaşların sorunlarını dinlemeye geldim.

 Finike’yi beraber yürüteceğiz. Ben değil, biz olacağız.Allah izin verir de seçilirsem her ay muhtarlarımızla toplantılarımız olacak” dedi.

Geyikçi CHP İlçe Başkanı Mustafa Ökten ,İYİ Parti İlçe Başkanı İsmet Çetin, CHP Parti Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Demirok’un da katıldığı toplantıda muhtarların sorularını cevaplandırarak seçilmesi halinde kendileri ile nasıl bir çalışma şekli uygulayacağını anlattı.

Geyikçi “Siz bize hesap soracaksınız. Siyasetçiler konuşmayı sever ama icraata geldiğinde kaçar. Finike’mizi görüyorsunuz. Nasıl? Yollar, kanalizasyon. Alt yapı yapılmış çalışmıyor. Bunları nasıl çözeriz beraber oturup konuşacağız. Köylerimizin sorunları bunları konuşacağız.

Bugün toplantımızın amacı siz seçilmiş muhtarlarla köylerimizin sorunlarını öğrenmek, çözmek.

Her ay bu şekilde toplantılarımız olacak. Onun dışında muhtarlarımıza kapımız her zaman açık olacak.

 

YERİNDEN YÖNETİM UYGULAYACAĞIZ

 

Köyler, Hasyurt, Turunçova vs. böyle sorunlu yerlere yetkili birimler koyacağım. Muhtarlarımız ufak tefek sorunlarda bile buraya Finike’ye gelip belediyemizde bizi aramak işi uzatmak zorunda değil. Sorunlarını bu yetkililere yönlendirecek. Amacımız yerinde çözüm. Köylerden sorumlu arkadaş haftada 2-3 gün dolaşıp sorunları bize rapor edecek. Bu kişiler de işlerini yapmazsa bizde hesap sorarız. Ulaşabildiğimiz her yere gideceğiz. Ben, sosyal belediyeciliğe daha çok önem veriyorum. Kimsesiz insanları yakacak odunu, yiyecek yemeği olmayan insanları bize bildirin. Ulaşamadıklarımızı bize bildirin yardımcı olalım. Ben, hiçbir vatandaşımız akşam yatağına aç girmesin, soğukta yatmasın isterim.

 

KUL HAKKINI GÖZETEN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ

 

Biz yönetime geldiğimiz zaman farklı bir yönetim şekli olacak. Finike Belediyesi’nin beş kuruşunu boşa harcamayan, kul hakkı gözeten, burada yaşayan 50 bin kişinin hesabını veren olmak istiyorum.

 

Aylık toplantılarımızda belediyenin geliri gideri nedir, harcadığımız yerleri tek tek anlatacağız. Finike’de yaşayan bütün halkla beraber olmak istiyorum.

Katılımcı belediyeciliği getirmek istiyorum. Ben yaptım değil, biz yaptık mantığıyla hareket edeceğiz. Oturduğu beldeye ne yakışır orada oturan vatandaş karar versin. Göstermelik değil ihtiyaca göre yatırım yapacağız. Önceliğimiz acil ihtiyaç olacak.

 

KİN VE NEFRET SİYASETİ YAPMAYACAĞIZ

 

Ben Finike’ye faydalı olabileceksem, ben seçileyim. Benim başkan olmaya hevesim yok. Sıfata da ihtiyacım yok. Hizmet için gönüllü olarak bu işe girdim. Kin ve nefret siyasetin en büyük hastalığıdır. Yıkmak kolaydır, yapmak çok zordur. Bizim işimiz yıkmak değil, yapmak. Daha iyisini yapmak.

 

Benim kimseyle sorunum yok. Kinle nefretle siyaset olmaz. Ben insanın olduğu her yerde hizmet yaparım. Seçilince, biz oy verenlerin değil vermeyenlerinde başkanıyız. Yanlı hizmet anlayışı benim anlayışımda yok.

 

Finike’nin hak ettiği yerde olmadığını düşünerek aday oldum. Finike’mizin diğer ilçelerimizden bir adım daha önde olması lazım.

 

Finike’ye yabancı olarak geldiğimizde görsellik olması lazım. Sağıma bakacağım portakal bahçeleri, soluma bakacağım denizi göreceğim. Sahilde de Finike’mizi tanıtan görsel ürünler satılsın hanımlarımızda buradan katkı sağlasın. Finike portakalına şekil vererek tanıtım yapılmaz.

 

KANALİZASYON SORUNU EN BÜYÜK SIKINTI

 

Kanalizasyon sorunu en büyük sıkıntı önce bunu halledeceğiz. Koku sorununu ortadan kaldırdıktan sonra çaylarımızı turizme açabiliriz.

Benim hakkımda halk arasında “Bu borçlara Mustafa Geyikçi’de ortak. Neden imza atmış, hayır dememiş?” diyorlar.

 

1 milyon lira Greyder alımı için Osman Bey borç istedi yollar yapılacak diye onay verdik.2 milyon lira festival için istedi yetki verdik. Hasyurt – Sahilkent için param yetmedi 8 milyon lira borç yetkisi istedi, verdik. 300 parsel çözelim vatandaşımız tapusuz kalmasın dedik 5 milyon peşinat için yetki istedi, verdik.

 

ÇUVALIN ALTI DELİK

ALTINI İPLE BÜZERİZ

 

16 milyondan sonra borçlanma yetkisi için imza atmadım. 2017’de 16 milyon banka borcu geldi. 8-9 milyon görev borcu geldi. “Ne yaptınız?” dedik “Harcadık” dedi. “Nereye?” deyince cevap vermedi. 13 milyon daha borçlanmaya yetki istedi. 4 arkadaş hayır verdik diğerleri evet verdi. Oy çokluğundan dolayı kabul edildi. Halk Bankası’ndan kredi aldı. Sorunca cevap vermiyor. 29 milyon banka borcu vardı. 3 ayda bir ödemeyle taksitin biri de bu ay ödenecek. Seçimden sonraya 2 taksit kalıyor biz geçtiğimiz zaman halledeceğiz. Çuvalın altı delik üstü açıksa altını iple büzeriz, üstünü doldurur işe başlarız.

 

HAKETMEYEN KİŞİ AKRABAM ,

OĞLUMDA OLSA BELEDİYEDE DURMAYACAK

 

İşçiyi korkutmak istemiyorum çıkacak değiller ama hakkıyla yapan orada kalacak. Çalışan emeğini alır. Yatanlar değil çalışarak, emek vererek işini yapanlar karşılığını alır. Hak etmeyen kişi belediyede durmayacak. Kim olursa olsun. Partilim olsun, akrabam oğlum olsun kimse hak etmediği yerde durmayacak. Orası yatma yeri değil hizmet yeri. Ben hiçbir zaman partiye bakmam işe bakarım. Hizmete bakarım. Herkes işini takip edecek biz bunun hesabını soracağız.

 

HABER: ATİLA DEMİRPARMAK

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: GEYİKÇİ:, KUL, HAKKINI, GÖZETEN, BİR, BELEDİYE, OLACAĞIZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 27.01.2020
Bugün
- 17°
Salı
11° - 17°
Çarşamba
- 16°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.01.2020
İmsak
06:34
Sabah
07:57
Öğle
13:15
İkindi
15:59
Akşam
18:23
Yatsı
19:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı