Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 15:16 Bu haber 483 kez okundu
 
GÜZEL FİNIKE'MİZDE BUNLAR DA OLSA
GÜZEL FİNIKE'MİZDE BUNLAR DA OLSA
FİNİKE Haberi


GÜZEL FİNIKE'MİZDE BUNLAR DA OLSA

 

Güzel Finikemiz ile ilgili geçen hafta yazmış bulundugum yazımda ifade ettigim hususlara katılanlarımız da oldu, katılmayanlarımız da...

Bakış açılarımızın farklılığı, görüş ve düşüncelerimizi elbetteki etkiliyor..

Sonuçta kendi bakış açısına göre de herkes kendince haklı..

Finike'mizin güzelliklerini anlatırken, değinilmeden kalan bir kaç önemli husus, okuyucularımız tarafından hatırlatıldı..

Hatırlatan okuryucularımıza teşekkür ederek, geçen haftaki köşe yazıma ilave etmek istiyorum.

Finike'mizi güzel yapan önemli unsulardan birisi de yakın mesafede bulunan dünyaca ünlü, nadir bulunan sedir ormanlarımız..

Finike'mizi güzel yapan en önemli unsurlardan bir diğeri de, belki de en önemlisi, yabancıları dışlamayan, misafirperver, hoşgörülü "güzel insanları"...

Yerlisi ve sonradan yerlesmiş olanları ile birlikte barış içinde, yaşayıp gidiyor kendi işine herkes.

Finike ile ilgili yazdıklarıma hemfikir olarak katılarak düşüncelerini belirtenlerin yanısıra, katılmayanlardan ise turizmin gelişmediği yönünde düşünce ve sitemlerini de belirtti bir kısım okuyucularımız.. Her ne kadar, beton yığını bir turizm anlayışına sıcak bakmasam da, Finike'nin doğal halini daha çok sevsem de, turizmin gelişmesini ille de istiyorsak, beton yığını turizm anlayışı yerine, dünyada gelişmekte ve tercih edilmekte olan alternatif, doğal turizm için Finike'de güzel bir potansiyelin mevcut olduğunu da belirtmekte fayda var.

Kim bilir belki bir gün Finike'nin yaylalarında konaklayıp, sedir ormanı gezintilerinin akabinde, Gökbük kanyonunda serinleyip, Göksu çayında kano ya da tekne gezintisi yapıp, akabinde, gün boyu esen rüzgar eşliğinde denizde yelkenli ile gezinti yapıp, tertemiz koylarında denize girmek de yakın bir gelecekte mümkün olabilir. Finike'mizin doğal güzelliğini bozmadan, ortamı kalabalıklar yığınına çevirmeden, bu tür turizm geliştirilebilir.

Finikemizin yeni yapılan kaldırımlarında eğimli ve kot farkı olan yerlerde, kaldırımlar, kot farkı ile geniş iki basamaklı hale getirilebilir.

Finike'mizin öncelikle yeni yapılan hastahane ve adliye yolu kenarındaki kaldırımlarına ve en çok yürünen kaldırımlarına çabuk büyüyen ve çok gölgesi geniş olan ağaçlar dikilerek, hem ilçe içinde yeşilliği çoğaltıp, hem de gün içinde sıcaktan bir nebze olsun nefes alarak yürümeyi kolaylaştırmak da Finike' nin güzelliğine daha çok güzellik katabilir.

Özellikle yaşlı teyzelerimiz, alışveriş gibi zorunlu ihtiyaclarını gidermeye çıktıklarında yürürken yorulduklarını, kaldırımlara dinlenmek için aralıklarla banklar konulmasını da talep ediyorlar..Kaldırımlarda bank fikrine çok alışık olmasak da, yaşlılarımız için bir ihtiyaç olduğu da bir gerçek.Temenni ettiğimiz hususlarda da şüphesiz ki katılanlar olduğu gibi, katılmayanlarda olacak..Farklı düşunceler bizi zenginlestirir. Önemli olan duygu ve düşüncelerimizi saygı çercevesinde ifade etmek ve birbirimizi anlamaya çalışmak.

Esenlikle kalın.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÜZEL, FİNIKE'MİZDE, BUNLAR, DA, OLSA,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.07.2020
Bugün
25° - 34°
Perşembe
24° - 33°
Cuma
23° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı