Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 11:38 Bu haber 622 kez okundu
 
HALK EĞİTİMİ ŞAİBELİ HALE GETİREMEZSİNİZ
Kumluca'nın gündemine oturan Halk Eğitimi merkezi ile ilgili ortak basın açıklaması yapan AK parti ilçe başkanı Erol Uysal ve MHP ilçe başkanı Yücel Kaplan şu ifadelerde bulundu.
KUMLUCA Haberi


22 Yıldır Belediye iş hanında faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezini, müdürle şahsi probleminden dolayı oldu bittiye getirerek boşaltmak isteyen Kumluca Belediye Başkanına tavsiyem Halk Eğitim Merkezi kimsenin şahsi kuruluşu değildir. Ne Yusuf Tekdemir’in, ne Mustafa Köleoğlu’nun ne de Erol Uysal’ın şahsına ait bir kurum değildir. Halk Eğitimin sahibi adı üstünde halktır. Kumlucalılar olarak hepimizin sahiplenmesi gereken bir kurumdur.

Doğrudur Halk Eğitim Merkezinin yeri belediyenindir. Oranın kullanımı Belediye veya Belediye Başkanın tasarrufundadır. Buna hiç kimsenin itirazı olamaz. Fakat 22 yıldır aynı yerde faaliyet gösteren, yer olarak da halkın özümsediği bir yerden apar topar boşaltılmak istenilmesi hemen olabilecek bir mesele değildir. Gereken girişimler başlatılmış uygun bir yer bulununca Halk Eğitimin taşınacağı belediyeye bildirilmiştir. Biz Cumhur İttifakı ( Ak Parti ve MHP) olarak gerekli desteği sağlamaktayız. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezine yardımcı olmaktayız. Devletimiz güçlüdür, hiçbir kurumunu açıkta bırakmaz.

Ak Parti meclis grubu olarak aldığımız bir kararla Halkın Merkezi dediğimiz Halk Eğitim merkezinin yerini halkın partisi olmakla öğünen Cumhuriyet Halk Partili Belediyeden 10 yıllığına tahsisi ile ilgili bir önerge hazırlayarak Ak Parti Meclis sözcümüz tarafından Belediye Meclisine sunulmuş olup, İyi Parti ve CHP Meclis üyeleri tarafından reddedilmiştir. Meclis üyemizin bu önerge ile ilgili açıklama yapmasının ardından Belediye Başkanımız bu olayı kişiselleştirerek kurumun başındaki müdürü hedef alıp bir belediye başkanına yakışmayacak beyanlarda bulunmuştur. Sayın Belediye Başkanım siz 80.000 nüfusa sahip birçok ilden daha büyük bir ilçenin belediye başkanı olduğunuzu unutarak bazı açıklamalarınız ile basitleştiriyorsunuz. Kahvehanelerde konuşulan basit şeyleri gündeme taşımanız size hiçbir şey kazandırmayacağı gibi başkalarını da kazandırmaz. Kurum müdürüne kızarak yıllık 11.000 kişinin eğitim görüp iş sahibi olmalarını sağlayan bir kuruma haksızlık yapmanız bizleri üzmüştür.

Bizleri Cumhur İttifakı ilçe başkanları olarak kurumların başındaki insanlar değil kurumlar ilgilendirir. Bu işin şahsileştirilmesini biz kabul etmiyoruz. Bu şekilde kurumun yıpranmasına da müsaade etmeyiz. Şunun bilinmesini de isteriz ki Halk Eğitim Merkezi sahipsiz değildir. Hiçbir zaman bu kurumu şahsi ihtiraslara yem ettirmeyiz.

Sayın Başkan, Kumluca’nın Finike tarafındaki girişine yapmış olduğunuz 41 metre yüksekliğindeki bayrak direği ve bayrak Cumhur İttifakı olarak bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Ayriyeten belediyemize almış olduğunuz araçlar Kumluca için bir kazanımdır. İnşallah lüzumlu olduğu yerlerde kullanılarak ilçemize faydalı olur. Bunlardan ne kadar memnun olduysak da meclis toplantısındaki konuşmalarınızın bir çok yerinde belediyenin yerlerinin peşkeş çekildiğinden bahsediyorsunuz; peşkeş çekilen yerden kastınız Halk Eğitim Merkezinin yeri ise orası Kumluca Halkına peşkeş çekilmiştir. Bundan biz gurur duyarız. Fakat başka yerleri kast ediyorsanız oraları kamuoyuna açıklamak durumundasınız. Açıklayamıyorsanız hiç kimseyi töhmet altında bırakmaya hakkınız yok. Lütfen birilerinin de çıkıp Başkanım falanca yerdeki falanca derneğe ait yurt inşaatını kime peşkeş çekiyorsunuz dedirtmeyin. Kumluca Belediyesi hepimizin belediyesidir. Bu saygın kurumu şaibeli hale getiremezsiniz.

Konunun takipçisi olduğumuzu ve olacağımıza kamuoyuna bildiririz.

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: HALK, EĞİTİMİ, ŞAİBELİ, HALE, GETİREMEZSİNİZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı