Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 11:16 Bu haber 249 kez okundu
 
“ HASYURT'UN SORUNLARI VAR “ HAMİDE KOÇUBABA’NIN KÖŞE YAZISI
“ HASYURT'UN SORUNLARI VAR “ HAMİDE KOÇUBABA’NIN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


“ HASYURT'UN SORUNLARI VAR “  HAMİDE KOÇUBABA’NIN KÖŞE YAZISI

 

Daha önce Belediye olan Hasyurt Beldemiz Büyükşehir yasasıyla Finike’ye bağlandı. Finike’nin ve mahallelerinin sorunları vardır. Hasyurtlu olarak Hasyurt ’un sorunlarından bahsetmek istiyorum. Hasyurt İçin Değişim Zamanı Gelmedi mi?

Anadolu’da Hasyurta çok küçük mahalleler var ama ilçenin merkezi gibi. Buralar çok gelişmiş vasiyettedir. Hasyurt ise Kumluca ve Finike arasında sıkışmış ve her iki ilçemize aynı uzaklıktadır.

Bahsetmek istediğim çağlar atlıyoruz ama Hasyurt aynı Hasyurt.

Peki, Ne sorunu var?

•Hasyurt ‘un Meydan düzenlenmesine ihtiyacı var.

•Hasyurt Merkez Kavşak sorunu,

•Park sorunu,

•Çocuk oyun alanı,

•Sosyal aktivite alanları ( spor salonu, kurslar )

HASYURT ‘UN MEYDAN DÜZENLENMESİNE İHTİYACI VAR

Sokaklar her yaştan bireyin, günün her saatinde bir arada olabileceği doğal buluşma ortamları değil midir?  Sokaklar, yetişkinler için sosyalleşme, çocuklar için doğal oyun mekânlarıdır. Meydanlarda öyle değil midir? Hasyurt ’da böyle bir meydan var mı?

Mevcut yönetimden kaynaklı bir sorun değil. Geçmiş yöneticilerin, yönetim anlayışından kaynaklı sorun ve seçim vaatlerinin yerine getirilmemesi sorunu var.

Hasyurt Eski Belediye Binasının yıkılması ve yerine 112 Acil hizmet noktasının inşa edilmesi nedeniyle çay bahçesini alanının daralmasına ve çocuk parkının kaldırmasına neden oldu. Bu bağlamda Hasyurt’un bir meydanı yok. Eski durumu her yaştan bireyin vakit geçirmesine elverişli değildi.

Bu bölgedeki çocuklar nerede futbol oynayıp hangi çocuk parkında oyun oynayacaklar? Çocuk istismarlarının artığı ve çocuk oyun alanlarının teknolojik cihazlara dönüştüğü günümüzde çocuklar camiye ve okul bahçesinde mi oyun oynayacak?  Park yok değil ama Ebeveynlerin çocuklarını güven içinde ve kendilerinin de vakit geçireceği merkezde bir alan yapılmasıdır.

Ülke ekonomizmine büyük katkılar sunan üretici bayanlarımızın nasıl bir sosyal yaşantısı var? Bayanlarımızın spor yapma ve eğlenme hakkı değil mi? Evinden çıkan bir Bayan Finike merkez ve Kumluca’da ki gibi fitnesi aletlerinden faydalanmalı bunları yapmak çok mu zor bir şey?

Sokaklarımız ve yollarımız düzenli değil. Kısacası Hasyurt’a uzun yıllardır büyük haksızlıklar yapıldı ve unutuldu. Hasyurt Merkezde kavşak sorunu var. Yıllardır bu kavşakta bir düzenleme çalışması yapılmıyor.

Hasyurt ‘un Eski Hal yerinde ufak ve modern bir alışveriş merkezine ve beraberinde sosyal aktivitelerin yapıldığı bir eklentiye ihtiyacı var. Hasyurt geçmişte belediye olduğu zaman adeta bir muhtarlık gibi yönetildi. Hiçbir zaman doğru dürüst bir proje yapılmadı.

Yetkililerimiz bundan sonra Hasyut'a can verecek sosyal ve ekonomik yönden gelişme sağlayacak projeler üretmelidir. Saygılarımla

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “, HASYURT'UN, SORUNLARI, VAR, “, , HAMİDE, KOÇUBABA’NIN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
26° - 36°
Pazar
25° - 33°
Pazartesi
26° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:51
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı