Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 13:56 Bu haber 142 kez okundu
 
HAYVANLARLA BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ
Finike köpek istilasında vatandaşlar çocuklarından endişeli başlıklı haberimize hayvan severlerden tepki geldi. İlhame İnce ve Burhan Çetin isimli hayvan severler gazetemizi ziyaret ederek yapılan habere itiraz ettiler.
Haberi


ONLAR İLE YAŞAMAYI BİLMELİYİZ

Paylaşılan videonun itici ve kışkırtıcı olduğunu belirten İlhame İnce şu ifadelerde bulundu;
25 Aralık'ta sebebini anlayamadığımız sokak hayvanlarımız ile ilgili video bizi derinden üzmüştür.Paylaşan kişinin üslubu ve söyledikleri itici ve kışkırtıcıdır.
Köpekler yağmur altında kalmış olmasına rağmen ne kadar masum ve sakindir. Bir çok yüreği güzel insan onları beslemekte ve bu paylaşımdan sonra yaşamlarından endişe etmektedir.

Sokakta sahipsiz hayvanların artma nedeni,insanların değişik bahaneler ile terk etmesidir.'sokaklar can doğurmaz.'
5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ile hakları olsa da ,yaşam hakları ihlal edilmektedir. Onlar ile yaşamayı bilmeliyiz. çocukları hayvanlara karşı sevgisiz değil ,ilgili ve merhametli büyütmeliyiz.

Yerel yönetimler kısırlaştırma ,aşılama ,işaretleme yaparak ,besleme ve barınma noklari ile onları hayata katmalı.bizler de maddi ve manevi destek vermeliyiz.
Dünya sadece bizim değil tüm canlılara aittir. Tok ,mutlu ve güvenen hiçbir canlı zarar vermez. Yok etmek değil, paylaşmak için destek olalım.

Birlikte çözüm yolları bulalım. Lütfen, haksız yere canlar adına haber yapmayınız. bütün gün bu haber üzerinde tartıştık çok hassas bir konu lütfen hayvanlar üzerinden siyaset yapmayınız.

Mama ve su vermeyi ve de sevginizi vermeyi unutmayınız. Saygılarımla” dedi.

HAYVANLAR ÜZERİNDEN KİŞİSEL VE
SİYASAL MUHALEFET YAPIYORSUNUZ

Burhan Çetin yapmış olduğu açıklamada; Bu video rast gelmiş, çekilmiş. Ama konuşma, masum tüm canları hedef gösteriyor.Sorumluları dürtüyor, kamuoyunu korkutuyor. Arkadaş neden dürüst olmuyorsunuz, destek olmuyorsunuz da hayvanlar üzerinden kişisel ve siyasal muhalefet yapıyorsunuz. Finike’de köprü çalışmaları sırasında 10-11 vatandaşımız öldü. Ne yaptınız, sesinizi çıkarmadınız. Sadece rahmet okudunuz. Klavye kahramanları.

Finike köpeklerin istilasında Anne babalar çocukları için tedirgin Yetkililerden tık yok.. Başlık sansasyonel ama bir o kadarda haksız,olmuş.. Yukarıdaki paylaşımda tuzu biberi...

Sorun ortak sorun. Sahip çıkacaksınız arkadaş, kovmayacaksınız, besleyeceksiniz,seveceksiniz, sevmeyecek iseniz de sevmeyi.öğreneceksiniz, korkuyorsanız korkmamayı öğreneceksiniz. Kendinizi ve evlatlarınızı eğiteceksiniz. Sorunda bu ya Eğitim. Merhametli olacak, varsa vicdanınızın sesini dinleyecek, Duygularınız varsa "Empati" yapacaksınız. Onlar uzaydan gelmedi. Birlikte yaşamayı öğreneceksiniz. Yada idare edeceksiniz. Tabii ki ilgililerde gereken önlemi alacaktır , Bebelerimizi-çocuklarımızı korumak için. Ama şuna atlamayın. Tek sorun bu değil. Hepinizsiniz-hepiniz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HAYVANLARLA, BİRLİKTE, YAŞAMAYI, ÖĞRENMELİYİZ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
26° - 36°
Pazar
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 01.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı