Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 16:57 Bu haber 579 kez okundu
 
HERŞEY DAHA GÜZEL BİR BOLDAĞ İÇİN
HERŞEY DAHA GÜZEL BİR BOLDAĞ İÇİN
FİNİKE Haberi


HERŞEY DAHA GÜZEL BİR BOLDAĞ İÇİN

Tarihi, Doğası, Kıl Keçisi, Bademi, İçerisinden geçen Likya Yolu ve bir tarafında Finike, diğer tarafında Demre’nin eşsiz manzarası ile gidenleri hayran bırakan bunun yanında elektriği, suyu ve doğru dürüst yolu bulunmayan Boldağ mahallesinin hak ettiği hizmeti alması için Mustafa Ulubaş muhtar adaylığını açıkladı.

BOLDAĞ HAK ETTİĞİ HİZMETLERİ ALMALI

1968 yılında Boldağ köyünde yeni düzenleme ile mahallesinde dünyaya geldim. Köyümüzde ilkokul olmadığı için Finike Atatürk İlkokulu’nda eğitimimi  tamamladım. Daha sonra mesleki çalışmalarıma küçük yaşta başlayarak Finike ilçe merkezinde 27 yıldır esnaflık yapmaktayım. Oğullarımın aynı meslek dalını benimseyerek bu işi yapmaları nedeniyle 2019 yılı başıyla emekli olacağım. Doğaya olan sevgimden dolayı özellikle hobi olarak arıcılık faaliyetlerini sürdürüyorum.  Emekli olduktan sonra Allah nasip eder ve  köy halkımız da destek gösterir ise ömrümün bir bölümünü  köyüme (mahalleme) ve halkıma hizmet ederek geçirmek istiyorum.

 

MAHALLEMİZİN DURUMU 21’İNCİ YÜZYIL TÜRKİYE’SİNE YAKIŞMIYOR

Boldağ Mahallesi 1960’lı yıllarda kurulmuştur. Bugüne kadar devlet desteği alamamıştır. Köyümüzün başlıca geçim kaynağı hayvancılık ve kısmen tarımdır. Turizme de uygun olan yapısı bulunmaktadır. Özellikle tarihi Likya yolunun büyük bir kısmı köyümüzden geçmektedir. Köyümüz bu yürüyüş yolunu kullanan yerli ve yabancı turistlere gerekli dinlenme ve kamp yerleri hizmetini sunamamaktadır. Bu hizmetleri sunamama sebeplerimizin başında elektrik, su ve yol sıkıntısı gelmektedir. Turizmin başkenti olan Antalya’da elektriği ve suyu bulunmayan bir köy 21’inci yy. Türkiye’sine yakışmamaktadır.

Bir diğer taraftan bölge olarak köyümüzde arıcılık ve hayvancılık faaliyetleri yürütmekteyiz. Hayvancılık faaliyetleri içinde ise kıl keçisi büyük yer tutmaktadır. Yukarıda bahsettiğim elektrik ve su eksikliğini yoğun olarak hayvancılıkta da hmekteyiz. Yer yer yazın yaşanan kuraklıktan dolayı hayvan telefleri görülmektedir.

 

YOL HARİTAMIZ ve PROJELERİMİZ HAZIR

  1. İlk hedefim köyümüzü günümüzün Türkiye’sinden koparan elektrik, içme suyu ve yol sorununa çözüm bulmak.
  2. Hayvan sulamada yaşanan sorunlara yönelik olarak yapay gölet ve ihtiyaç halinde taşıma suyu sistemi kurmayı amaçlamaktayım.
  3. Köyümüzün ticari faaliyetlerini çeşitlendirmek ve genişletmek amacıyla yöresel ürünlerin özellikle keçinin sütü, peyniri, yoğurdu, kılı gibi ürünlerin tanıtım ve pazarlanmasına gayret edeceğiz.
  4. Son dönemlerde köyümüz üzerinde adı geçen taş ocaklarına karşı haklı mücadelemizi yapacağız. Kamuoyunu bilinçlendirerek köyün tarihi ve yeşil dokusunu koruyacağız.
  5. Yine son dönemlerde köyün belli bir kısmında imar uygulamasına geçilmiş ancak köy halkı bilgilendirilmemiştir. Bu imar uygulamasını köylüye hizmet olarak şekillendireceğiz.
  6. Atıl ve kullanılamaz durumda bulunan köy odasını ve misafirhanesini yeniden köye kazandırmak için onarımını yapacağız.
  7. İlçe merkezine yakınlığından dolayı günübirlik piknik alanı için gerekli çevre düzenlemelerini yapacağız. Köyümüze geleneksel bahar şenliğinin ilkini başlatmayı düşünüyoruz.

 

 

 

 

KÖYÜME HİZMET EDENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

 

Başta rahmetle yaad ettiğimRamazan Uzunboy amcama ve geçmiş dönem muhtarımız İbrahim Özdalga’ya ve halen görevde bulunan muhtarımız Adnan Gökbelen ve bütün azalarına ve ihtiyar heyetine vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

Köyümüze gerekli hizmetleri yapabileceğime inandığım için muhtar adaylığımı açıklıyorum. Kurumlarla barışık bir şekilde mahallemin hizmet alması için ekip arkadaşlarımla birlikte mücadele edeceğim. Her şey daha güzel bir Boldağ için.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: HERŞEY, DAHA, GÜZEL, BİR, BOLDAĞ, İÇİN,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
26° - 33°
Çarşamba
24° - 30°
Perşembe
24° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:37
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:27
Yatsı
22:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı