Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 09:15 Bu haber 190 kez okundu
 
İLK DERS ZİLİ ÇALDI. HAMİDE KOÇUBABA'NIN KÖŞE YAZISI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI. HAMİDE KOÇUBABA'NIN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Yaşam sürecinde ders zilimiz hiç susmuyor. Her gün bizim için ders zilinin başlangıcı. Sokakta gördüğümüz amca, teyze, küçük bir kız çocuğunda gözlemlediklerimiz yeni ders zilinin başlangıcını çağrıştırıyor.

Eğitim, sağlık, siyaset gibi tüm bu kargaşanın içerisinde kendini dünyanın en değerlisi gören bireyleri eğitme dönemi başladı. Ebeveynler çocuklarının doktor, öğretmen, polis gibi meslek kazandırmak amacıyla emek harcıyor.

Öğretim; Bireye teori ve meslek kazandırır.

Eğitim: Bireyin ahlaklı ve toplum içerisindeki davranış kalıpları ve kişilik kazanmalarıdır.

Bu noktada önemli olan bireyin toplumsal yaşantısında kişilik kazanmış ve ahlaklı birey kazandırılması değil midir? Eğitim sistemimiz bu noktada nasıl? Ya da ebeveynler çocukların yetiştirme de bilinçli davranıyor mu?

Tüm yurtta olduğu gibi Kumluca ve Finike’de eğitim öğretim dönemi ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Gündemiz de olan ve tartışmalara yol açan KUMBEK kurs merkeziyle ilgili Kumluca Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısında Gençlik Merkezi ve Dershane müjdesi verildi. Kumluca Eğitim alanında vizyon bir ilçe olma yolunda ilerliyor.

GENÇLİK MERKEZİ NEDİR?

Gençlik merkezleri 7-29 yaş aralığındaki tüm gençlerin evidir. Kişisel gelişime faydası olan kurslar, sportif kurslar, kültürel geziler, sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirildiği alanlardır. Farklı mahalle ve ilçeden gelen gençlerin ortak kaynaşma noktası gençlik merkezleridir. Merkezlerde kişisel gelişime artılar ve özgüveni yüksek bireyler yetiştiren yuvalardır.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Müdürlüğü üniversiteye hazırlanan gençlerin kayıtlarını almaya başladı. 420 öğrencinin DYK kurslarına başvuru yapmaları çok sevindirici 30 Eylül’de mezuna kalan öğrenciler kursa başlayacaklar bu da Kumluca için sevindirici bir durum.

Yeni eğitim öğretimin döneminin ülkemiz, Kumluca ve Finikeli gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hedeflediğimiz planlarımızı gerçekleştirebilme umuduyla…

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İLK, DERS, ZİLİ, ÇALDI., HAMİDE, KOÇUBABA'NIN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
25° - 31°
Salı
24° - 34°
Çarşamba
25° - 35°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 02.08.2020
İmsak
04:23
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:56
Akşam
20:11
Yatsı
21:38
Arşiv Arama
Haber Yazılımı