Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 17:06 Bu haber 494 kez okundu
 
İSKELE MAHALLESİ ARTIK SAHİPSİZ KALMAYACAK
İSKELE MAHALLESİ ARTIK SAHİPSİZ KALMAYACAK
FİNİKE Haberi


İSKELE MAHALLESİ ARTIK SAHİPSİZ KALMAYACAK

 

İskele Mahallesi Muhtar Adayı Hasan Ergül mahallesini , ekip arkadaşları ile birlikte yöneteceklerini belirterek “amacımız mahallemize hizmet etmek. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermiyoruz” dedi.

Ergül  “ Yoksul ve yardıma muhtaç komşularımızın onurunu kırmadan her türlü sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak için resmi kurum ve kuruluşlar ile diyaloga geçeceğiz ve hayırseverlerimizden yardım isteyeceğiz” ifadesinde bulunarak şunları söyledi.

RESMİ KURUMLARLA DİYALOG HALİNDE OLACAĞIZ

İskelemizin eşsiz güzellikteki  gönlük çayını eskisi gibi yüzülebilir duruma getirebilmek için her türlü özveriyi göstereceğiz. Engelli vatandaşlarımızı engelleyen tüm sorunların çözümü için Kaymakamlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve Finike Belediyemiz ile diyalog halinde olacağız.

Bizleri yetiştiren değerli büyüklerimiz olan yaşlılarımızı hastalanmaları halinde her türlü hastane işlerinde ekip olarak yardıma ilk biz koşacağız. İskele çayının tellerinin  sökülmesini  sağlayarak,  geleneğimiz olan Gönlükte geleneksel oyunların oynanabilecek ve çeşitli etkinliklerin düzenleneceği duruma getireceğiz.

   KÖY PAZARI KURULMASINI TALEP EDECEĞİZ

 İskele mahallemizde kuracağımız bir komisyon ile ihtiyaç sahipleri tespit edilerek ilgili kurumlarla görüşülüp yardım edilmesi  için elimizden geleni yapacağız. İskele mahallemizde haftada bir gün gönlükte köy pazarının kurulması için ilgili kurumlara müracaatlarımızı yapacağız.

Ayda en az bir defa toplantı yaparak hep birlikte mahallemizin sorunlarını konuşup, çözümü yönünde gerekli çalışmalar da bulunacağız.Muhtarlığımızın gelirleri ile mahallemizin öğrencilerine burs vereceğiz.

MAHALLE HALKIMZIN İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETLERİNDEN

 FAYDALANMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Halk Eğitim merkezi ile görüşüp mahallemizin ihtiyaçlarına uygun kursların açılması için gerekli çalışmaları başlatacağız. Özel sağlık kuruluşları ile görüşmeler yaparak mahallemiz halkımızın sağlık hizmetlerinden  indirimli faydalanması için gerekli girişimlerde bulunacağız .

 ÖĞRENCİLERİMİZ VE YAŞLILARIMIZIN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ

 Gelir düzeyi düşük olan ailelerin çocuklarının eğitimlerini devam ettirmeleri için , kaymakamlığın yardımıyla taşımalı ücretsiz servisten yararlanmaları ve okulda öğle yemeği yemeleri konusunda her türlü gayreti göstereceğiz . SGK’sı olmayan 65 yaş üstü vatandaşların maaşa bağlanması ve yatalak hastaların evde sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmaları konusunda öncülük yapacağız.

 

24 SAAT TELEFONUMUZ AÇIK OLACAK

Mahallemizin yollarının yenilenmesi  ve kesiklerin içlerinin beton ile kaplanması için Belediye Başkanımız ile görüşerek yapımını sağlayacağız. Mahallemizin sorunlarına karşı sürekli duyarlı olacağız ve 24 saat telefonumuz açık olacak.

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: İSKELE, MAHALLESİ, ARTIK, SAHİPSİZ, KALMAYACAK,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı