301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 16:36 Bu haber 525 kez okundu
 
İSMET ÇETİN’İN İYİ PARTİ’NİN İLÇE BAŞKANI OLMASI BEKLENİYOR
İSMET ÇETİN’İN İYİ PARTİ’NİN İLÇE BAŞKANI OLMASI BEKLENİYOR
FİNİKE Haberi


İSMET ÇETİN’İN İYİ PARTİ’NİN  İLÇE BAŞKANI  OLMASI BEKLENİYOR


       Uzun yıllar ülkücü camia içerisinde yer alan ve geçmiş dönemde MHP'nin yönetiminde de önemli görevlerde bulunan Emekli Öğretmen İsmet Çetin İYİ Parti Finike İlçe Başkanı olacağı öğrenildi. Çetin'in ismi onay için İYİ Parti Genel Merkezinde.

 

ÇETİN’DEN İNSAN HAKLARI AÇIKLAMASI

 

İsmet Çetin 10–16 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısı ile gazetemize yapmış olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu;

 

İnsan hakları; İnsanlar arasında ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olmak haysiyeti ile sahip olması gereken hakların hepsine “ İnsan Hakları” denir.

Tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Herkes, cinsiyet, ırk, renk,din, dil, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi fark olmaksızın kanun karşısında eşittir.

Özgür bir şekilde düşüncelerini açıklamak, istediği yere gitmek, yerleşmek, diğer insanlarla ve makamlarıyla olan ilişkilerinde insanca ve hakça muamele görmek, insanların günlük yaşamında farkına varmadan yararlandığı haklardan bazılarıdır.

 

Can ve mal güvenliği, din ve vicdan özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğü ve siyasi haklar gibi geleneksel hak ve özgürlükler birinci kuşak, çalışma hakkı, adil ve eşit ücret, insan haysiyetine yaraşır bir yaşam düzeyine kavuşma hakkı ve sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı gibi bir takım ekonomik ve sosyal haklar da ikinci kuşak haklar olarak adlandırılmaktadır. Teknolojik gelişmeye paralel olarak temiz bir çevrede yaşama hakkı, bilgisayar verilerine karşı özel hayatın korunmasını isteme hakkı, sanat ve bilim özgürlüğü, tüketici hakkı, tıbbi ve biyolojik gelişmelere karşı korunma hakkı gibi haklar da üçüncü kuşak haklardır ve bu haklara ilişkin kavramlar sürekli gelişmek göstermektedir.

 

İnsan haklarının temelini 10 Aralık 1948 tarihli İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile 04 Kasım 1950 tarihli Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi oluşturmaktadır. Türkiye tarafından 1954'te onaylanmış olan ve iç mevzuatımızın bir parçasını oluşturan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, temel hak ve özgürlükleri: yaşama hakkı, işkence, insanlık dışı veya küçültücü muamele yasağı, kölelik ve zorla çalıştırma yasağı, kişi özgürlüğü ve güvenliği, hak arama özgürlüğü ve adil yargılanma hakkı, suç ve cezaların kanuniliği, özel hayat, aile hayatı ve haberleşmenin gizliliği, düşünce, din ve vicdan özgürlüğü, ifade özgürlüğü, toplantı, dernek ve sendika kurma özgürlüğü, evlenme ve aile kurma hakkı, şikayet hakkı, ayrım yapma yasağı olarak belirlemiştir. Daha sonra toplum yaşamında meydana gelen gelişmelere paralel olarak düzenlenen protokollerle bu haklara: mülkiyet hakkı, eğitim ve öğrenim hakkı, seçim hakkı,yerleşme ve seyahat özgürlüğü gibi yeni haklar eklenmiştir.

İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır.

Bu vesile ile başta Doğu Türkistan da Çin zulmünde yaşayan Türkmenler ve insanca yaşayamayan tüm insanların barış , adalet ve kardeşçe yaşayabileceği bir Dünya da yaşayabilmek umuduyla sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.

Dost olalım , dostça yaşayalım. Bir olalım ,birlik olalım , biz olalım.

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: İSMET, ÇETİN’İN, İYİ, PARTİ’NİN, , İLÇE, BAŞKANI, , OLMASI, BEKLENİYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 27.05.2020
Bugün
17° - 23°
Perşembe
18° - 24°
Cuma
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:35
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:14
Yatsı
21:48
Arşiv Arama
Haber Yazılımı