Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 10:15 Bu haber 303 kez okundu
 
KISIN İSRAFI VERİN 3600 EK GÖSTERGEYİ
KISIN İSRAFI VERİN 3600 EK GÖSTERGEYİ
FİNİKE Haberi


KISIN İSRAFI VERİN 3600 EK GÖSTERGEYİ

 

Bugünkü yazımda tüm memurları ilgilendiren bir konuyu ele alacağım. Buradan sesimi duyurmanın imkansız olduğunu da çok iyi biliyorum. Ama yine de sosyal medya sayfamda çok sayıda AK Partili, CHP’li , MHP’li ,İYİ Parti’li Milletvekili ve siyasetçi bulunmaktadır. Bu kişilerin yazılarımızı ve haberlerimizi takip ettiklerini biliyorum.

3600 Ek gösterge tüm memurların yıllardır beklediği fakat bir türlü çözüme ulaştırılamayan bir sorun . Geçen yıllar içersinde çoğu siyasi partiler seçimlerden önce bu konuyu dile getirdiler. Ama işin başına geçtikleri zaman umurunda olmadılar. Oysa aynı tahsilde , aynı şartlara haiz durumda bulunan memurların bir kısmı 3600 Ek Göstergeden uzun yıllardır yararlanıyor.

Bende bir emekli polis memuru olarak bu işin mağdurlarındanım. Hafızamı yokladığım zaman DSP ,ANAP ve MHP koalisyonunun olduğu dönemde İç İçleri Bakanı olan meşhur Sadettin Tantan idi.

POLİSLERİN HAKKINI SAVUNMAK KAMER GENÇ'E KALMIŞTI

Polisler ile birlikte yaptığı operasyonlarda hep kendisi gündemde kalır ve başarıları ile adından söz edilirdi. O dönemde polisle iç içe olan Sayın Tantan’dan polis teşkilatının beklentisi büyüktü. Özellikle İstanbul gibi büyük metropollerde polis ve diğer memurlar büyük geçim sıkıntısı içinde idi.Sol görüşlü olan dönemin Tunceli Milletvekili Kamer Genç Mecliste yapmış olduğu konuşmada “bu haksızlığın giderilmesi gerektiğini ifade ederek 3600 Ek Göstergenin polislere de verilmesini istedi.

TANTAN'A HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Polisin yaptığı operasyonlarla adından söz ettiren Tantan meclisteki önergeyi reddetti. Daha sonra duruma itiraz eden geçinemeyen hakkını arayamayan polis memurlarının eşleri, anneleri- babaları , çocukları polislerin ekonomik durumlarının düzeltilmesi için gösteri yaptılar. Duruma çok sinirlenen Tantan mecliste yapmış olduğu konuşmada bu gösteriyi yapanların eşlerini asla ama asla affetmeyeceğim ve hakkımı onlara helal etmeyeceğim diyerek tepkisini dile getirdi.

Şimdi o dönemi yaşayan ve bu 3600’ün mağdurlarından olan birisi olarak acaba biz Sayın Tantan’ı affettik mi? Ve hakkımızı helal ettik mi? Ben şahsım adına kendisini affetmedim ve hakkımı da helal etmiyorum. O günden bu güne gelindi ve bu sorun çözülemedi.

SEÇİMLERDEN ÖNCE VERİLEN SÖZ TUTULSUN

24 haziran 2018 seçimleri öncesi Ak Parti ve MHP 3600 ek göstergenin çalışanlara ve emeklilerine yansıtılacağı ve bu sorunun çözüleceği sözünü verdiler. Geçen süre içerisinde hala bir gelişme yok. Edinilen bilgiye göre kaynak bulmada zorluklar çekiliyormuş. KISIN İSRAFI, çözün artık bu sorunu. Polisler, öğretmenler, hemşireler, din görevlileri,maliyeciler ve bu kapsama giren tüm memurlar bu adaletsizliğin giderilmesini bekliyorlar. Saygılarımla…

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: KISIN, İSRAFI, VERİN, 3600, EK, GÖSTERGEYİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
26° - 33°
Çarşamba
24° - 30°
Perşembe
24° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:37
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:27
Yatsı
22:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı