Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 16:33 Bu haber 307 kez okundu
 
KADINLAR BİZİM HER ŞEYİMİZDİR
KADINLAR BİZİM HER ŞEYİMİZDİR
FİNİKE Haberi


KADINLAR BİZİM HER ŞEYİMİZDİR

 

25 Kasım Kadına yönelik şiddetle mücadele Uluslararası dayanışma günü dolayısıyla Ak Parti Kadın Kolları tarafından İlçe Binası önünde program düzenlendi.

 

Programa Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ ,AK Parti İl Başkan Yardımcısı Emin Madenci, Kadın Kolları Başkanı Berin Pehlivan,Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Akdeniz,Nuri Bağlı,Abdullah Erdoğan,Turgay Cüce,Gülsüm Tekin ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

KADINLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu,  Kıydığım her nikahta bulunduğum ortamlarda kadınlar ve eşlerimiz bizim her şeyimiz.Dinimizin emri Kadınların bize emanet olduğunu bildiriyor.Cennet anaların ayaklarının altındadır.Ne dinimizde nede Türk milleti olarak geleneğimizde kadına şiddet yoktur dedi.

KADIN VE ŞİDDET KELİMESİ YAN YANA OLMAMALI

AK Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ Kadına şiddete hayır kelimesi yanlış bir kelime kadın ve şiddet kelimesinin yan yana gelmemesi gerekir.Bu sloganın erkeğin şiddetten uzaklaştırılması olmalıdır.

DAKİKA’DA 4 BOŞANMA OLUYOR

Sosyal Hizmet Uzmanı Refik Akten’de konuşmasında dünyada 4 dakikada bir boşanma olduğunu belirterek Peygamber efendimiz eşi ile en ufak bir sıkıntı yaşamamıştır.Bunu örnek almalıyız .Eşlerimizi dinlemeli ve anlamalıyız.Okumaya büyük önem vermeliyiz,İslamın ilk emri oku sözünü dikkate almalıyız.Biz bir kitap okurken Japonlar 150 kitap okuyor.

ŞİDDETTE KARŞI TURUNCU ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Berin Pehlivan’da konuşmasında;Kadına yönelik şiddet dünyanın her yerinde aynı biçimde tezahür ediyor. Ve aile içi şiddet ne yazık ki hala en yaygın şiddet biçimi olmaya devam ediyor.AK Kadınlar olarak,kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün’de dile getirmekten vazgeçmiyor,ekonomik ya da kültürel hiçbir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı  turuncu çizgimizi çekiyoruz dedi.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: KADINLAR, BİZİM, HER, ŞEYİMİZDİR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 09.07.2020
Bugün
24° - 30°
Cuma
25° - 31°
Cumartesi
26° - 37°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:56
Sabah
05:38
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:02
Arşiv Arama
Haber Yazılımı