Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 10:50 Bu haber 659 kez okundu
 
KUMLUCA BELEDİYE MECLİSİNDE HALK EĞİTİM MERKEZİ GERGİNLİĞİ
Kumluca Belediyesi Ocak ayı meclis olağan toplantısı gerçekleştirildi.
KUMLUCA Haberi


Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Halk Eğitim Merkezi ve KUMBEK tartışması yaşandı. Başkan Köleoğlu 2020 yılı için temennilerini anlatarak bu yıl bizim için kalkınma yılı olacaktır” dedi.

KARATAŞ; BÜYÜK AİLEM VE GENÇLİK DİYECEKSİN
SONRA HALK EĞİTİM’İ BOŞALTTIRACAKSIN

AK Parti sözcüsü Halil Karataş Obalar Kavşağına çekilen bayrak için Başkan Köleoğlu’na teşekkür etti. Karataş alınan araçların hayırlı olması temennisinde bulunarak “hizmete yönelik araçlar alınsa daha uygun olurdu” ifadesinde bulundu.

Konuyu Halk Eğitim Merkezi’ne getiren Karataş “Belediyenin mal varlıklarını araştırmak ve ne şartlarda kullanıldığını bilmek belediye başkanının en doğal hakkıdır. Ama büyük ailem ve gençlik diyeceksiniz, gençliğe hizmet eden Halk Eğitim Merkezi boşalttıracaksınız.O gençler Halk Eğitim’den aldıkları belgeler ile işe giriyorlardı. İlçede ortak akıl denen bir şey vardır. Kaymakam ve bu işin ilgilileri ile çözüm bulmak en doğrusu idi” diyerek Köleoğlu’na eleştirilerde bulundu.

KÖLEOĞLU: 7 AYDIR BENİMLE UĞRAŞIYORLAR

Karataş’ın açıklamalarına tepki veren Köleoğlu “KUMBEK Kumluca Belediyesi’nin yeridir.Belediye olarak buraya dershane açmak istedik, bize ruhsat vermiyorlar. Bizden mükemmel ötesi standartlar istiyorlar. Halk Eğitim’de ise kesinlikle ortak akıldan yanayım. Ben 44 yaşındayım. Eğer ki bir hatam olur ise bundan geri dönmesini de bilirim. Ama buranın siyasi olarak kullanılmasına izin vermem. Burayı kimse peşkeş çektirmem. 7 Aydır benimle uğraşıyorlar.Siyasi bir partiden aday adaylığı müracaatında bulunan şahıs artistlik yapıyor. Belediye iş hanındaki yerlerin yüzde 40’ı belediyemize aittir. Buralar çok düzensiz bir pozisyondadır” alınan araçlara da değinen Köleoğlu “Bu araçlar yük taşımak için önemli özellikleri olan araçlardır” dedi.

HALK EĞİTİM’E BİNANIN TAHSİS ÖNERGESİ REDDEDİLDİ
AK Parti grubu tarafından verilen önergede 1997 yılından beri 22 yıldır Halk Eğitim Merkezi’nin belge veren bir kuruluş olduğu belirtilerek buranın bir çok insana yön verdiği ifade edildi. Tüm bu sebeplerden dolayı merkezi pozisyonda olan binanın Halk Eğitim’e tahsis edilmesi talep edildi. Önerge oy çokluğu ile reddedildi.

HABER: ATİLA DEMİRPARMAK

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: KUMLUCA, BELEDİYE, MECLİSİNDE, HALK, EĞİTİM, MERKEZİ, GERGİNLİĞİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 08.07.2020
Bugün
24° - 30°
Perşembe
24° - 30°
Cuma
24° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:37
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:27
Yatsı
22:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı