Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 16:26 Bu haber 450 kez okundu
 
KUMLUCA BELEDİYESİ DAHA DUYARLI OLMALI
KUMLUCA BELEDİYESİ DAHA DUYARLI OLMALI
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA BELEDİYESİ DAHA DUYARLI OLMALI

 

Kumluca Esnaf  ve Sanatkarlar  Odası Başkanı Selçuk Çınar yapmış olduğu açıklamada “Haydi Kumluca alışverişini yerli esnafından yap, esnafına sahip çık . Esnafına sahip çıkan geleceğine sahip çıkar”ifadesinde bulunarak Kumluca Belediyesini de bu konuda duyarlılığa çağırdı.

 

Kumluca Esnaf  ve Sanatkarlar Odası başlatmış olduğu kampanya ile esnafa sahip çıkılması için seferberlik başlattı. Kumluca’nın girişlerine, Pazar yeri  girişine ve beytur taşıma araçlarının arkalarına haydi kumluca alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çıkan, geleceğine sahip çıkar afişleri astıran Esnaf Odası Başkanı Çınar Gazetemize yapmış olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu.

 

AVM’LERE SINIRLAMA GETİRİLMELİ

 

Tüm yurtta olduğu gibi AVM’ler Kumluca’da da bulunduğu yerde ki küçük esnafa büyük zarar veriyorlar. Bu konuda Kumluca Belediyemize de büyük görevler düşüyor. Elbette  kimsenin ticaret yapma özgürlüğüne karışma hakkımız olmadığı gibi , bu AVM’lerin de yasaklanması düşünülemez. Ama bu kadarda kolay bir şekilde bu AVM’lere izin verilmemeli. Her köşe başında açılan AVM’ler küçük esnafımızı bitirme noktasına getirmiştir. Onların temsilcisi olarak bu duruma itiraz ediyoruz. Belli kriterler getirilerek bu iş zorlaştırılmalı , bu kadar kolay bir şekilde AVM açılmamalı .

 

BAŞIMIZ SIKIŞTIĞINDA KÜÇÜK ESNAFA GİDİYORUZ

 

Başımız sıkıştığında, paramız olmadığında küçük esnafa gidiyoruz. Onlar bu memleketin ayakta durmasını sağlayan temel etkenlerdir. AVM’ler kazandığı parayı alıp götürüyorlar. Oysa küçük esnafın kazandığı para yine ilçe içerisinde kalıyor. Vatandaşlarımız da bu duyarlılığı göstererek esnafımıza sahip çıkmalı .

 

TARIM FESTİVALİNDE DE ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM

 

Aynı durum Tarım Festivalinde de geçerli. Dışarıdan gelen esnaflar yine bölge insanının parasını alıp gidiyorlar. Oysa ki kendi esnafımıza kolaylıklar tanınsa festivalde alışveriş onlardan yapılsa ilçemiz için hayırlı olur. Kendi esnafımızdan aldığımız bir ürünü bozuk ve arızalı çıktığında iade etme şansımız var. Festivalde ki esnaf işi bitince gidiyor. Tüm bu sıkıntılı durumların düzeltilmesi ve  zor şartlarda çalışan  esnafımıza fayda sağlamak için herkese önemli görevler düşmektedir.

 

Çınar afişlerin asılmasında katkılarından  dolayı Kumluca Belediyesine ve Beytur Kooperatif başkanı Ali Ergül’e teşekkür ettiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: KUMLUCA, BELEDİYESİ, DAHA, DUYARLI, OLMALI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.07.2020
Bugün
25° - 34°
Perşembe
24° - 33°
Cuma
23° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı