Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 09:23 Bu haber 264 kez okundu
 
KUMLUCA’DA DYK İÇİN 420 ÖĞRENCİ BAŞVURUDA BULUNDU
KUMLUCA’DA DYK İÇİN 420 ÖĞRENCİ BAŞVURUDA BULUNDU
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA’DA DYK İÇİN 420  ÖĞRENCİ BAŞVURUDA BULUNDU

 

 

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde 806 derslikte 1000’e yakın öğretmenin, 14.640 öğrenciye eğitim vereceğini belirterek mezun olan öğrenciler için açılacak (DYK) Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda 420 öğrencinin başvuru yaptığını söyledi.

 

Mehmet Ali Girgin tarafından yapılan açıklama ’da ;

 

2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılının başladığı yeni bir  eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını beraberce yaşıyoruz.

 

Biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir.

 

Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

 

“14 BİN 640 ÖĞRENCİMİZİN HAYATLARINA DOKUNMAK İÇİN HAZIRIZ”

 

2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılına başlarken İlçemiz Kumluca’da resmi, özel 69 eğitim kurumumuzda 806 dersliğimizde yaklaşık 1000’e yakın öğretmenimiz, personelimiz ve yöneticilerimizle 2019–2020 eğitim öğretim yılında 14.640 öğrencimizin hayatlarına dokunmak üzere hazırız. Taşıma yoluyla Eğitime Erişim kapsamında okulu olmayan kenar mahallelerimizden ilkokul, ortaokul, lise ve özel eğitim okul türleriyle 930 öğrencimizi toplamda 18 taşıma merkezine devletimizin imkânlarıyla taşıyor ve okullarında yemeklerini veriyoruz. Bu yıl ayrıca devletimizin imkânlarını en azami biçimde kullanmak ve tasarruf etmek üzere ortaöğretim öğrencilerimize yönelik taşıma yapılmamış olup, kontenjan olarak müsait durumda bulunan mevcut ortaöğretim pansiyonlarımızda öğrencilerimize barınma hizmeti imkânı sunulmuştur.

 

Kadrolu öğretmeni olmayan derslere ek ders ücret karşılığı öğretmenler görevlendirilerek tüm branşlarda ve derslerde öğretmen eksiği olmaksızın eğitim yılımıza eksiksiz olarak başlamış bulunuyoruz. Ortaöğretim ve ortaokul düzeyindeki okullarımıza başka il ve ilçelerden gelen ve kalma yeri problemi olan öğrencilerimiz de devletimizin yurt ve pansiyonlarında barınabilmektedir.

 

Yine bu yıl İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce okullarımızda öğrencilerimizin güvenliği için önceki yıllarda da olduğu gibi özel güvenlik önlemleri alınmıştır.

 

DYK KURSLARIMIZ  30 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

 

            Öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl itibariyle üniversiteye yerleşme oranları bakımında çok ciddi bir başarıya ev sahipliği yapmış bulunmaktayız. Başarılarımızın akademik anlamda olduğu gibi kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda da artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır.

 

Geçtiğimiz öğretim yılında, okullarımızda, öğrencilerimizin başarısını arttırmaya ve merkezi sınavlara yönelik onları hazırlamak amacıyla açtığımız, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, örgün eğitimdeki öğrencilerimiz için okullarımızda, mezun öğrencilerimiz için de müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde olmak üzere, bu yıl da kaldığı yerden devam edecektir.

 

Halk Eğitimi Merkezimizin koordinesinde devam eden mezun öğrencilerimize yönelik DYK kurslarının başvuruları da devam etmekte olup, bu yıl itibariyle kurslarımız derslik açısından uygun durumda olan ve hastane bölgesinde yer alan Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılarak öğrencilerimize hizmet vermeye devam edecektir. 30 Eylül 2019 itibariyle başlayacak olan mezun öğrencilerimize yönelik açılacak Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda şu ana kadar 420’ye yakın başvuru yapılmıştır.

 

 Geçtiğimiz yıl itibariyle üniversiteye öğrenci yerleştirmede ilçemiz adına önemli bir başarıya imza atılmıştır. Gerek resmi ve özel okullarımızın 12. sınıf öğrencileri, gerekse Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki kurslardaki öğrencilerimiz hem yerleşen öğrenci sayısı bakımından hem de akademik puana göre önceki yıllara oranla ciddi bir başarı grafiği sunmuştur.  Bu yıl itibariyle de başarılı bir yıl geçmesi için tüm okul ve kurumlarımızda bütün ön hazırlıklar tamamlanmıştır. Müdürlüğümüz tüm imkânlarıyla öğrencilerimizin mağdur edilmeden hedeflerine mezun olduktan sonra emin adımlarla ilerleyebilmeleri için gereken her türlü çabayı göstermektedir. Bu anlamda geçtiğimiz dönem bu başarıların kazanılmasında payı olan tüm öğretmenlerimizi, okul ve kurum müdürlerimizi ve tüm çalışanlarımızı kutluyoruz. Bu yıl için de örgün eğitime devam eden ve mezun statüsünde sınavlara hazırlık yapan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, verimli bir öğretim yılı olmasını temenni ediyorum.

 

Bu duygularla yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, ilköğretim haftalarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: KUMLUCA’DA, DYK, İÇİN, 420, , ÖĞRENCİ, BAŞVURUDA, BULUNDU,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
25° - 33°
Salı
26° - 33°
Çarşamba
25° - 30°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı