Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 10:18 Bu haber 253 kez okundu
 
KUMLUCA’DA EMNİYET ÜVEY EVLAT MI? ATİLA DEMİRPARM’IN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA’DA EMNİYET ÜVEY EVLAT MI? ATİLA DEMİRPARM’IN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA’DA EMNİYET ÜVEY EVLAT MI? ATİLA DEMİRPARM’IN KÖŞE YAZISI

Uzun yıllar görev yaptığım emniyet teşkilatından emekli olalı 14 sene gibi bir süre geçti. Emniyet teşkilatının sorunlarını çok iyi bilenlerdenim. Kumluca’da polis ve halkla ilişkiler her zaman iyi bir durumda olmuştur.Vatandaş her zaman polisine destek olmuş ve yanında yer almıştır. Emniyet mensubu arkadaşlarımda halkın can ve mal güvenliği için elinden gelen gayreti geçmişten bugüne   göstermiş  ve göstermeye devam etmektedir.

Geçmişi şöyle bir hatırladığımda Pazar yeri ile hamamın arasına sıkışmış, bir gece konduya layık görülmüş bölge trafik mevcuttu. Yaklaşık 12 yıl  önce yeni bölge trafik binası yapılacağı haberi polis arkadaşları, emekli polis ve bir  gazeteci olarak beni çok mutlu etmişti. Kumluca Belediyesi’nde zamanın Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya’nın daveti üzerine bir toplantı gerçekleştirildi. O toplantıya bende davet edildim. Konu  yeni bölge trafik binasının yapımı idi. Kaymakam , belediye başkanı ve o zamanın ilçe emniyet müdürünün de onayı ile binanın yapılmasına karar verilerek bölge trafik Belen’e gönderildi. Artık vatandaşlar işi olduğu zaman,  görevli polisler mesai değişimi için 15 kilometre uzakta ki bölge trafiğe  gidip gelmeye başladılar. Yakılan benzinde ki israfta eklenince bu yer çok anlamlı olmadı. Kısacası bölge trafik halktan uzaklaştırıldı. O zamanın Emniyet Müdürü hiçbir polis arkadaşın fikrine başvurmayarak, siyasilerin istekleri doğrultusunda hareket etti.

Şimdi daha farklı üzücü bir olaya daha şahitlik ediyoruz. Almış olduğum duyumlara göre Kumluca Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan inceleme sonucu depreme dayanıksız raporu verilmiş. Müdüründen ,amirine, polisine, bekçisine kadar 150 kişi bu binada görev yapıyor. Koskoca Kumluca  kendileri için gece gündüz görev yapan emniyet personeline bir arsa bulup yeni bina yapılmasını sağlayamıyor. Emniyet Müdürlüğü Binası’nın hemen ilerisinde Eski Atatürk İlkokulu’nun çıktığı  Milli Eğitim’e ait 1800 metre kare alan, hemen bitişiğinde 1200 metre kare belediyeye ait arsa ile birlikte toplamda 3000 metre kare alanın olduğunu herkes biliyor. Milli Eğitim’in bu alanı vermeye razı olmadığı gelen bilgiler arasında. Oysa ki tam Kumluca’nın göbeğinde böyle bir yer çok uygun olur diye düşünüyorum. Milli Eğitim böyle bir yeri verirse ne olur?  Emniyet Teşkilatı da kamu kurumu değil mi?

Buradan Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza  ve Emniyet Müdürümüze sesleniyorum. Geçmişte bölge trafikte yapılan hatayı lütfen  sizde yapmayın. Kumluca’ya emniyet müdürlüğü binası şart. Depreme dayanıksız binadan bir an önce emniyet mensuplarının kurtularak modern ve sağlam bir binaya kavuşmaları gerekir. Örnek olarak Finike’nin yeni Emniyet Binasını görmeniz lazım. Finike bu sorunu çözdü. Sıra Kumluca’da . Saygılarımla….

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KUMLUCA’DA, EMNİYET, ÜVEY, EVLAT, MI?, ATİLA, DEMİRPARM’IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
25° - 31°
Salı
24° - 34°
Çarşamba
25° - 35°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 02.08.2020
İmsak
04:23
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:56
Akşam
20:11
Yatsı
21:38
Arşiv Arama
Haber Yazılımı