Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 09:20 Bu haber 243 kez okundu
 
KUMLUCA’DA OKUL ÖNLERİNDE GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE
KUMLUCA’DA OKUL ÖNLERİNDE GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA’DA OKUL ÖNLERİNDE GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim almaları için okul önlerinde asayiş ve trafik yönünden her türlü önlemi aldı.

Kumluca İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, Sorumluluk alanlarındaki 21 okulla ilgili her türlü güvenlik önlemini aldıklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu;

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı için Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan 21 okul kampüsü ve çevresinde, okullar açılmadan önce yapılan risk ve analiz çalışmaları kapsamında eksik görülen ve ihtiyaç duyulan konularda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile sağlanan koordinasyon ile çalışmalara devam ediliyor.

 

9 EKİP GÖREVLENDİRDİK

 

Okul giriş ve çıkış saatlerinde; öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunması ve muhtemel tehditlere karşı okul çevrelerinde okul ile alakası olmayan şüpheli şahıslar hakkında gerekli takip ve işlemleri sağlayan 9 ekip görevlendirilmiştir.

Eğitim ve öğretimin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülebilmesi, öğrencilerin okul içi-çevresi ve okul güzergâhlarında karşılaşabilecekleri sorunları ve sorunlara yönelik çözüm önerileri ile görülen diğer aksaklıkları bildirmek ve takibini yapmak,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla koordinatörlük görevini yürütecek toplam 21 personel “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi”olarak görevlendirilmiştir.

Ayrıca öncelikli görevi; tüm okullarla irtibat ve kontrolün sağlanması, okul civarında bulunan internet kafe, oyun salonu, park, bahçe vb. yerlerin kontrol altında tutularak, okul yönetimi ile irtibat halinde, öğrencileri olumsuz etkileyecek her türlü gelişmeler ile okul içerisinde ve çevresinde meydana gelebilecek olaylara müdahale edilmesiamacıyla1 mobil okul ekibin görevlendirilmesi sağlanmıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden temin edilen veriler dahilinde; okul kampüslerinde güvenli eğitim ortamının sağlanması amacıyla,okul kantini ve diğer işlerde çalışan personelile öğrenci taşıma amaçlı servis şoför ve çalışanların kimlik sorgulamaları yapılarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile müşterek önlemler alınmaktadır.

 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TRAFİK DEDEKTİFLERİ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı trafik birimleri tarafından;İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak öğretmen, öğrenci ve velilerden gönüllüler tespit edilerek “okul geçidi görevlisi” eğitimi ile öğrencilere yönelik “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında okullarda trafik güvenliği konusunda uygulamalı ve teorik eğitim süreci devam etmektedir.

28 METRUK BİNAYA KUMLUCA BELEDİYESİ MÜDAHALE ETTİ

 

Özellikle okul çevrelerinde bulunanlar olmak üzere, Kumluca Kaymakamlığı koordinesinde 28 tane metruk binanın Kumluca Belediyesi tarafındanyıkılması veya onarılarak metruk bina vasfından kurtarılması sağlanmıştır.

Okullar ve çevresinde faaliyette bulunan; büfe, bakkal, market vb. başta olmak üzere ilçe genelinde sigara ve alkol satışı yapan işyerlerine 18 yaşından küçüklere alkol ve sigara satılmaması konusunda tebligat yapılmış, ayrıca ayda 2 defa farklı zamanlarda İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli ile birlikte oluşturulan ekip vasıtasıyla işyerlerinde denetimlere devam edilmektedir.

OYUN SALONLARI VE İNTERNET KAFELERE SIKI DENETİM

 

Eğitim ve öğretim dönemi boyunca çocuk ve gençlerin korunması amacıyla okul çevresinde bulunan cafe, park, bahçe, oyun salonu, internet kafe vb. alanlara yönelik uygulama ve denetim yapılmaktadır.

İdaremiz genelinde bulunan tüm okullarımızda güvenlik kamera sistemlerinin daha etkili ve yararlı olacak şekilde izleme açıları ve noktalarının belirlenmesi ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hareket edilerek oluşturulan komisyonda personel görevlendirilmesi sağlanmıştır.

Tüm okullarda görevlendirilen “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi” aracılığıyla çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik İnternet Güvenliği, Ergenlik Dönemi Sorunları vb. konularda broşürler hazırlanmış ve tüm okullarımızda dağıtımlarına başlanmıştır.

Okullarda Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen Özel Güvenlik Görevlilerine farkındalık eğitimi planlanarak, eğitim öğretim yılı boyunca denetim ve kontrolleri yapılacaktır” dedi.

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: KUMLUCA’DA, OKUL, ÖNLERİNDE, GÜVENLİK, ÜST, SEVİYEDE,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
25° - 31°
Salı
24° - 34°
Çarşamba
25° - 35°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 02.08.2020
İmsak
04:23
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:56
Akşam
20:11
Yatsı
21:38
Arşiv Arama
Haber Yazılımı