301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 11:12 Bu haber 322 kez okundu
 
KUMLUCA DEVLET HASTANESİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR EĞİTİMİ
KUMLUCA DEVLET HASTANESİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR EĞİTİMİ
KUMLUCA Haberi


 

KUMLUCA DEVLET HASTANESİNDE  KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR EĞİTİMİ

Kumluca Devlet Hastanesi çalışanlarına hizmet içi eğitim kapsamında “Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Eğitimi” verildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü çalışanı Psikolog Emine Anadol tarafından verilen eğitime çalışanlar yoğun ilgi gösterdi.

Hastane Başhakemi Uzm. Dr. Ayşegül Alkan eğitimin açılış konuşmasında değerli eğitimciye ve personeline teşekkür ettikten sonra şunları söyledi: “Kadına yönelik şiddet, kadının en temelde yaşamını tehdit eden ve toplumsal hayata katılımına engel olan sosyal bir sorundur. Ulusal ve uluslararası düzeyde belirlenen politikalara ve uygulamalara rağmen dünyanın her yerinde ortaya çıkan bir sorun olan kadına yönelik şiddet; çok yönlü, bütüncül, kapsayıcı plan ve politikalarla toplumsal düzeyde ortak ve kararlı bir mücadeleyi gerektirmektedir. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için sivil toplum kuruluşlarının, kadın örgütlerinin, kamu kurumlarının ve üniversitelerin işbirliği içinde yürütecekleri çalışmalar önemlidir. Bizde bu kapsamda etkin mücadelemizi dahada arttırmak amacıyla bu eğitimi organize ettik. Bu eğitimin son derece yararlı geçeceğini ve istifade edeceğimizi biliyorum. Bu eğitim için davetimizi kabul eden sayın … tekrar teşekkür ediyorum.”

Eğitimde psikolog Psikolog Emine Anadol şunları söyledi: “Kadına yönelik şiddet, kadının bedensel bütünlüğüne sırf kadın olduğu için yapılan her türlü fiziksel, cinsel veya psikolojik müdahaleler sonucunda kadının zarar görmesi ve toplum içinde ya da özel hayatında kadına baskı uygulanılarak özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasıdır. Kadına yönelik şiddeti önleme çalışmalarında sağlık çalışanları önemli bir yer tutmaktadır. Kadına yönelik şiddet, kadının fiziksel, cinsel ya da psikolojik zarar görmesiyle veya acı çekmesiyle sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel olan hareketlerdir. İster kamusal, ister özel alanda olsun kadına yönelik her türlü baskı yöntemi şiddettir.”

Psikolog Emine Anadol sunumunu ülkemizdeki mevcut durum, yapılan çalışmalar, belirlenen politikalar ve sağlık çalışanlarının dikkat etmesi gereken hususları anlatarak zenginleştirmiştir. Sunumun tamamlanmasından sonra soru cevap kısmına geçilerek eğitim tamamlanmıştır.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: KUMLUCA, DEVLET, HASTANESİNDE, , KADINA, YÖNELİK, ŞİDDETE, HAYIR, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.02.2020
Bugün
11° - 14°
Cumartesi
- 16°
Pazar
10° - 15°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 20.02.2020
İmsak
06:14
Sabah
07:34
Öğle
13:16
İkindi
16:20
Akşam
18:48
Yatsı
20:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı