Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 09:32 Bu haber 536 kez okundu
 
KUMLUCA GÜL ÇETİN KAUR LİSESİNDE Z - KÜTÜPHANE AÇILDI
KUMLUCA GÜL ÇETİN KAUR LİSESİNDE Z - KÜTÜPHANE AÇILDI
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA GÜL ÇETİN KAUR LİSESİNDE  Z - KÜTÜPHANE AÇILDI

 

Kumluca Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesine düzenlenen açılış töreniyle Z- kütüphane kazandırıldı.

Açılış törenine kaymakam Hakkı Uzun, belediye başkanı Mustafa Köleoğlu, ilçe jandarma komutanı Binbaşı Mehmet Demir, ilçe emniyet müdürü Cemil Doğan, ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali Girgin, halk eğitim müdürü Yusuf Tekdemir, AK parti İlçe Başkanı Erol Uysal, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan, ziraat odası başkanı Hidayet Kökce, ilçe spor müdürü Erol Koca, okul müdürü Osman Mutlu katıldılar.

Okul müdürü Osman Mutlu;  Stratejik Hedeflerimiz arasında yer alan “okulumuza Z-Kütüphane kazandırılması” hedefimizi gerçekleştirdik. Okulumuzun kurumsal kapasitesini arttırarak, eğitim ortamına yeni bir alan açtık.

Kaymakamımız başkanlığında oluşturulan tertip komitesince planlanan Kumluca Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Okulumuz işbirliğinde gerçekleştirilen, geliri okulumuza spor salonu kazandırmak olan Deve Güreşi organizasyonu sonucunda Okul Aile Birliğimiz hesabına 85.049,00TL para aktarılmıştır. Spor salonu maliyetinin yüksek olması sebebiyle Okul Aile Birliği yönetim kurulumuzca okulumuza Z-Kütüphane kazandırılmasına karar verilmiştir.

Bu kapsamda toplam 81.350,00 TL harcanarak bu kütüphane oluşturulmuştur.

Tertip komitesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Kütüphanemizin yapım sürecinde bize teknik destek sağlayarak mimari alt yapıyı hazırlayan Mimar Ayşegül Albayrak Hanımefendiye teşekkür ederiz.

Kitap temininde bize destek olan;  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali GİRGİN, Özbey Boya sahibi Mehmet Özbey, Termik Elektrik sahibi Ramazan Kızılkaya ve Fazilet Kırtasiye sahibi Halil Demiröz’e teşekkür ederiz dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin açılış öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi;

     Klasik kütüphane anlayışının çok ötesinde zenginleştirilmiş kütüphane adıyla adlandırılan bakanlığımızın en önemli projelerinden birisi.

     Bildiğimiz klasik sadece raflardan,kitaplardan,masalardan,sandalyelerden oluşan bir kütüphane değil daha tasarımı öğrencilerimizin hoşuna gidecek,içinde vakit geçirecekleri ortamların oluştuğu elektronik bağlantıların internet ortamı ile diğer kütüphanelere erişilebildiği elektronik tahtaların olduğu internet erişiminin  bulunduğu ve güncel kitapların sıkça yenilendiği önemli özel bir tasarım.

Bu tasarımda ülkemizin her yerine bakanlığımız il ve ilçelerde belli okullarımıza yaptı.İlçemizde de 3 okulumuzda bakanlığımızın desteği ile yapıldı. 2 ayrı okulumuzda da okulumuzun kendi imkanları ile yapılmıştı, şu ana kadar 5 tane idi.

Bununla beraber 6.sını ilçemize kazandırıyoruz. Okul yönetimimize ve aile birliğimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.Bu okulumuz biliyorsunuz bir hayırseverimizin yaptırdığı okul.Çetin ailesine ve tüm emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Ülkemizin de yaşadığı son zamanlarda acı kayıplar var,işte felaketler yaşadık nedenle işte İdlip’teki şehitlerimiz başta olmak üzere Van Bahçesaray’da ki çığ felaket sonra uçak kazası arka arkaya gelen kazalar yaşadık.Bu kazalarda şehit olan rahmetli olan bütün güvenlik güçlerimize askerlerimize,koruma görevlilerine,vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Kütüphanemizde 1490 kitap var iken; Okul Aile Birliği, gönüllü bağışçılar ve öğrencilerimizden gelen 860 kitap ile birlikte 2350 kitap bulunmaktadır. Kütüphanemizdeki kitap sayısı konusundaki hedefimiz 5000 kitap.

“Akademik seviyesi ve Sosyo-Kültürel anlayışı bakımından emsalleri arasında fark yaratan ve tercih edilen bir okul olmayı”  vizyon edinerek çıktığımız yolda, okulumuza kazandırdığımız bu Z-Kütüphanemiz; güncel kitap hazinesi, bilgisayar ve internet erişim alt yapısı, huzurlu çalışma ortamı kitap-cafe tarzı tasarımı ve genç bakış estetiği ile emsalleri arasında fark yaratmaktadır. Öğrencilerimizin kişisel ve akademik gelişimi için katkı sunmasını diliyor, öğrencilerimize hayırlı olsun diyoruz dedi. Açılış töreninden önce katılımcılara portakal suyu ikram edildi.

 

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: KUMLUCA, GÜL, ÇETİN, KAUR, LİSESİNDE, , Z, -, KÜTÜPHANE, AÇILDI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 09.07.2020
Bugün
24° - 30°
Cuma
25° - 31°
Cumartesi
26° - 37°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:56
Sabah
05:38
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:02
Arşiv Arama
Haber Yazılımı