Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 16:23 Bu haber 698 kez okundu
 
KUMLUCA SINAV KOLEJİ TÜRKİYE 7’NCİSİ
KUMLUCA SINAV KOLEJİ TÜRKİYE 7’NCİSİ
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA SINAV KOLEJİ TÜRKİYE 7’NCİSİ

Kumluca Sınav Koleji 17 Şubat 2019 Pazar günü İzmir’de ‘’Özel Ege Lisesi Okullar Arası Matematik Yarışması’’nda Türkiye’nin birçok marka okulları arasında büyük bir başarı göstererek Türkiye 7.si olmuştur.

Geleneksel olarak 21.si düzenlenen bu yarışmaya Türkiye’nin birçok saygın eğitim kurumu katılmıştır. Bu eğitim kurumları arasından sıyrılarak Türkiye 7.ncisi olan Sınav Koleji bu başarısıyla ilçemizin adını ülke genelinde duyurmayı başarmıştır.
Sınav, her bir sınıf düzeyinde ayrı ayrı yapılmıştır. Sınavda 6. sınıflarda Elif Ece Demirel (Türkiye 6.ncısı), 7.sınıflarda Melih Deveci (Türkiye 15.ncisi), 8.sınıflarda Aral Gökkaya (Türkiye 29.ncusu), 9.sınıflarda Süeda Gültekin (Türkiye 18.ncisi), 10.sınıflarda Hakkı Aydın Konu (Türkiye 29.ncusu) okulumuzu temsil ederek takım halinde ortaokullarda Türkiye 7.ncisi, liselerde Türkiye 37.ncisi olmuşlardır.

Kumluca Sınav Koleji Matematik Kulübü sorumlu öğretmeni Sercan Çömlek: ‘’İki yıldır çocuklarımız büyük emek harcıyorlar, bu emeklerin karşılığını da aldılar. Türkiye’nin önemli bilim insanları neden ilçemizden yetişmesin. İşte bunlar küçük tohumlardır. Bu tohumlar yeşerecek büyüyecek ve geleceğin bilim insanları olacaklardır’’ dedi.

Kumluca Sınav Koleji kurucularından Mehmet Özkan da: ‘’Okumuz, kurulduğu yıldan bu yana birçok başarıya imza atmıştır. Gerek lise giriş sınavlarında gerekse üniversite sınavlarında üstün başarılar göstermiş, Türkiye dereceleri çıkarmıştır. İlkemiz olan takip, hakkaniyet ve empati başarının sihirli anahtarlarıdır. Okulumuz, çocuklarımızı sadece sınavlarda değil, yaratıcı düşünce, problem çözme, hayal edip üretme, özgüven gibi eğitimin nihai hedeflerine emin adımlarla ulaştırmayı bir görev aşkıyla yapmaktadır. Dört yıl gibi kısa bir süre zarfında Türkiye’nin sayılı okulları arasına girmek takdir edilecek bir başarı hikayesidir. Bu başarıda emeği geçen Matematik öğretmenimiz Sercan Çömlek’i sınava katılan öğrencilerimizi ve tüm öğretmen ve personelimizi tebrik ediyor daha nice başarılar diliyorum’’ dedi.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: KUMLUCA, SINAV, KOLEJİ, TÜRKİYE, 7’NCİSİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
25° - 33°
Pazartesi
25° - 33°
Salı
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı