Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 16:39 Bu haber 266 kez okundu
 
KUMLUCA ZİRAAT ODASINDAN TARIMA DESTEK TOPLANTISI
KUMLUCA ZİRAAT ODASINDAN TARIMA DESTEK TOPLANTISI
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA ZİRAAT ODASINDAN TARIMA DESTEK TOPLANTISI

13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırım Desteklemesi Başvuruları Başladı.

Başvurular 30 Eylül’de Son Buluyor

 

Antalya il Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kumluca Ziraat Odası Toplantı Salonunda 13.Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında " Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi konulu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Antalya İl Tarım Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş, İlçe Tarım Müdürü İsa Akşit, Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, Kumluca Ticaret Borsası başkanı Fatih Durdaş, dernek temsilcileri, muhtarlar, üretici firma temsilcileri katıldı.

 

Antalya il Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Şube Müdürü İzzet Kaş; Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi.

 

PROJE TUTARININ YARISINA HİBE VERİLECEK

Yatırım projelerinin fiziki olarak tamamlanma süresi 15 Kasım 2020'de son bulacak. Başvuru sahibi gerçek ve tüzel kişilerin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekecek.

Tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler veya tüzel kişilerin ekonomik yatırım konularında başvuruda bulunması halinde hibeye esas proje tutarı, yatırım niteliği yeni tesis olan başvurulardan 2 milyon 500 bin lira, tamamlama olan başvurularda 1 milyon 750 bin lira ve kapasite artırımı, teknoloji yenileme veya modernizasyon olan başvurularda 1 milyon 250 bin lira üst limitini geçemeyecek.

Kırsal ekonomik altyapı yatırım konularında da hibeye esas proje tutarı 500 bin liraya kadar olabilecek. Hibeye esas proje tutarı alt limiti 50 bin lira olacak.

Proje tutarının yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilecek. Diğer yüzde 50'si oranındaki tutarı başvuru sahipleri temin edecek.

 

BAŞVURULAR 30 EYLÜL’DE SON BULUYOR

 

Başvuruların 60 gün içerisinde ‘ www.tarimorman.gov.tr" adresinden yapılacak. Başvuruda bulunacaklar, program konusunda il proje yürütme birimlerinden ihtiyaç duydukları bilgiyi alabilecek. Son başvuru 30 Eylül 2019 tarihinde son buluyor.

 

 

 

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: KUMLUCA, ZİRAAT, ODASINDAN, TARIMA, DESTEK, TOPLANTISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
25° - 33°
Salı
26° - 33°
Çarşamba
25° - 30°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı