301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 14:26 Bu haber 476 kez okundu
 
KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ. KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI
KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ. KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA Haberi


KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ. KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI

Bir insana, annesinden yüz kat daha fazla merhamet duyan Yüce Allah’ın adını anarak Cumanızı tebrik ediyorum. Bereketli ve kazançlı geçmesini niyaz ediyorum.

                Kıymetli Dostlarım! Hani bir söz var ya: Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete… Sanki dünyalılar olarak dipsiz bir kuyunun içine bizi atmaya çalışıyorlar. İçimizden birileri bunu bilerek veya bilmeyerek (ama daha çok bilerek) bu dipsiz kuyunun içine insanları tıkıp kendileri yeryüzünde at koşturmak istiyorlar ve böyle bir plan yapıyorlar. Bu görüşü paylaşanların sayısı dünyada az değil. Onlar insanoğluna tuzak kuruyorlar. Hayatları ve sağlıkları ile tehdit ediyorlar. İnsanları hizaya getirmeye ve belirledikleri kalıplar içine sokmak istiyorlar. Bu konuda Bakara suresinde 205. Ayetinde: “(o imansız) iş başına geçince yeryüzünü fesada vermek için ekinleri (gıdayı bozup) tahrip edip nesilleri bozmak için çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez.” buyrulmaktadır. Bu ayete göre yeryüzünde öyle içten pazarlıklı, görünüşte iyi insan, sözleriyle insanları etkileyen kişiler olup bunların içlerindeki küfür ateşi insanları kendilerine köle etmek için evvela insanların gıdalarını bozarlar sonra da yediği bozuk olan (helal olmayan) ve insan sağlığına zarar veren gıdaları tüketenlerin nesilleri de bozuyorlar. Günümüzde, insanların yemek yeme alışkanlıkları değişmedi mi? İnsanların gıdalarıyla oynamıyorlar mı? Gıda denetimi yapan görevliler neler ile karşılaşıyorlar.

                Bir de bu bozguncular insanların nesillerini bozarlar. Evvela, ekinin yani gıdanın bozulmasını Rabbimiz dile getiriyor. Sonra da neslin bozulmasını gözümüzün önüne seriyor. Günümüzde gıda da bozuk nesil de bozuk değil mi? birileri bunu bilerek yapıyor, uyanık olalım. Birileri bozgunculuk yaparken bizler de onlara karşılık ıslah edici olmalıyız.

                Bu amaçla, yani yeryüzünü bozgunculara karşı ıslah edip, düzeni ve huzuru sağlamak amacıyla, insanların kanlarını akıtanlara karşı durmak için, insanların ülkelerini sömürmek için onlara olmadık işkenceler yapanların bu aşağılıklarına mani olmak adına, mazlumun yanında zalimin karşısına dikilmek için kurbanlarımız bir fırsattır. Diyanet Vakfımız, Kurban Bayramının yaklaşması vesilesi ile yurt içi ve yurtdışındaki mağdurlara dağıtılmak üzere (Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş) adlı kampanya düzenliyor. Özellikle Afrika’da yaşayan mazlum ve mağdur insanlar senin kurban etinin gelmesini bir yıl önceden bekliyor. Afrika’nın çilekeş insanı teninin rengi siyah, kalbi yaralı bu insanlar Anadolu’nun gözü tok gönlü geniş insanının kurbanını bekliyor. Bir kurban etinin dağıtılması vesilesi ile yüzlerce insan senin dinini seçiyorsa daha bekleme ey kardeşim! Böyle bir zamanda bizim tüm kurbanlarımızı bu organizasyona vermemiz lazım. Diyanet Vakfımızın yurtiçi kurbanı 975 TL olup, yurtdışı 825 TL’dir. Bu yazıyı okuyan kardeşlerimden ya internet üzerinden ya da ilçe müftülüklerimiz vasıtası ile müracaatlarını bekliyorum.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KURBANINI, PAYLAŞ, KARDEŞİNLE, YAKINLAŞ., KUMLUCA, MÜFTÜSÜ, HACI, KAHRAMAN’IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 23.01.2021
Bugün
- 15°
Pazar
- 16°
Pazartesi
10° - 15°
Anketler
Antalya

Güncelleme: 22.01.2021
İmsak
06:36
Sabah
07:59
Öğle
13:14
İkindi
15:55
Akşam
18:18
Yatsı
19:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı