Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 12:26 Bu haber 528 kez okundu
 
ÖZER; MEDİKUM’U TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI
ÖZER; MEDİKUM’U TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI
FİNİKE Haberi


ÖZER; MEDİKUM’U TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

Batı Antalya Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı ilçeleri, son yıllarda tarım, turizm ve ticarette büyük gelişmeler kat etmiştir. Buna bağlı olarak özellikle tarım işçisi ve turizm hareketliliğiyle büyük bir nüfus artışı görülen bölgede, özellikle sağlık alanında yapılan yeni yatırımlara rağmen bölgenin yetersiz olduğu ortada.

                Bölgede bulunan kamu hastanelerinde 3. basamak yoğun bakım üniteleri bulunmazken, acil ihtiyaç durumunda hastalar hava ve kara ambulanslarıyla yerine göre 200-250 kilometre uzaklıktaki Antalya'daki kamu yada özel hastanelere sevk ediliyorlar. CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, 2017 yılında hizmete başlayan ve bulunduğu coğrafi konum itibariyle yaklaşık 400 bin nüfusa hizmet eden Özel Medikum Hastanesi'nde alt yapısı hazır olmasına rağmen kalp damar cerrahisi ve yoğun bakım ünitelerinin bazı kısımlarına ruhsat verilmemesi konusunu TBMM gündemine taşıdı.

 

VATANDAŞLARIMIZI HİÇBİR KURUM VE KURULUŞUN MAĞDUR ETMEYE HAKKI YOKTUR

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, konudan duyduğu rahatsızlığı meclis gündemine taşıdı.

Özer; Antalya ilimizde, Kumluca, Finike, Demre, Kaş, Elmalı ve Kemer ilçelerimizi kapsayan bölgeye en yakın mesafede üçüncü basamak altyapı ve standartlara sahip bir hastane var. Kumluca Ticaret Odası da haklı talebinde belirttiği üzere, söz konusu Özel Medikum Hastanesi 400 bin kişinin bulunduğu bir bölgede olup en yakın sağlık merkezi 100 kilometre uzaklıktadır. Ancak, teknik altyapı ve kapasitesine rağmen hastane bölge insanımıza yeterli hizmeti veremiyor. Sağlık Bakanlığı buranın üçüncü basamak tescilini onaylamıyor. Kalp damar cerrahisi ve kardiyoloji kadrosu niçin verilemiyor nedenini sormak istiyoruz. Ayrıca, acil ihtiyaç varken şu anda atıl durumda bir kenarda beklemekte olan yoğun bakım yataklarının kullanılmasına neden izin verilmemektedir. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızı hiçbir kurum ve kuruluşun mağdur etmeye hakkı yoktur dedi.

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: ÖZER;, MEDİKUM’U, TBMM, GÜNDEMİNE, TAŞIDI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
26° - 33°
Çarşamba
24° - 30°
Perşembe
24° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:37
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:27
Yatsı
22:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı