Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 13:58 Bu haber 1106 kez okundu
 
RESMİ İLANLARIN DİJİTAL MACERASI www.ilan.gov.tr
RESMİ İLANLARIN DİJİTAL MACERASI www.ilan.gov.tr
ANTALYA Haberi


RESMİ İLANLARIN DİJİTAL MACERASI  www.ilan.gov.tr

 

Basın İlan Kurumu’nun (BİK), resmi ilanların geniş kitlelere daha etkin bir şekilde duyurulması hedefiyle kurduğu, işlevsel ve kullanıcı dostu www.ilan.gov.trsitesi1 Mayıs 2016 tarihinden beri yayında. Resmi ilanlarla ilgili her türlü aramanın yapılabildiğiTürkiye’nin resmi ilan portalı, internet sitesi ve mobil uygulamasıylakullanıcılarına,yayınlanan ilanlara cep telefonlarından ve tabletlerden de ulaşma imkanı sunuyor.

 

Bu yılın (2018) ilk altı ayında 3 milyonun üzerinde ziyaretçi,  19 milyon sayfa görüntülemesi alan www.ilan.gov.tr’de, her gün 500’ün üzerinde resmi ilan yayına alınıyor ve bu ilanlar kategorilerine göre, ilan haritası üzerinden ilanın yayımlandığı il bazında aranabiliyor.İcra, ihale, tebligat ve personel alımı olmak üzere tüm resmi ilanların yayımlandığı ilan.gov.tr de, siteye abone olan ziyaretçilere ayrıcalıklı hizmetler sunuluyor.

 

Kişisel bilgiler girerek kolayca abone olunan sitede “favori arama” seçeneğine eklenen ilanlar daha sonra da aboneye gösterilme kolaylığı sağlıyor. “Arama seçeneği kaydetme” özelliği ile kişiye özel arama kriterleri oluşturup, bu aramalar kaydedilebiliyor.

 

Tanıtım filmi ve sosyal medya hesapları kamuoyunun hizmetinde

 

BİK görev alanındaki resmi ilan yayınıyla alakalı 600’den fazla gazetenin internet (haber) sitesinde bulunan dijital pano uygulaması üzerinden www.ilan.gov.tr’de yayınlatılan resmi ilanların daha çok kişiye ulaştırılması amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Kurum, kamunun genelini ilgilendiren resmi ilanları haberleştirerek resmi ilan portalında ve kurumsal sosyal medya hesaplarından (Facebook, Twitter)da paylaşıyor.

 

Resmi ilanların dışında, ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının gazete yayın mecburiyeti bulunmayan kurumsal ihale duyuruları, taşınmaz satış/kiraya verme, yapım inşaat işleri ile ilgili ilanları da resmi ilan portalıwww.ilan.gov.tr’de yayınlanıyor.

 

Kurum (BİK), ilan.gov.tr sitesinin ve kullanım kolaylığının anlatıldığı bir reklam filmi hazırlayarak, kamuoyunun istifadesine sundu. Tanıtımfilmine

https://www.youtube.com/watch?v=HJY0-CJ4HME adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: RESMİ, İLANLARIN, DİJİTAL, MACERASI, , www.ilan.gov.tr,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
26° - 33°
Çarşamba
24° - 30°
Perşembe
24° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:37
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:27
Yatsı
22:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı