Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 10:42 Bu haber 575 kez okundu
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM” İÇİN “SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLEŞMEYE” İHTİYAÇ VAR
SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM” İÇİN “SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLEŞMEYE” İHTİYAÇ VAR
KUMLUCA Haberi


SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM” İÇİN “SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLEŞMEYE” İHTİYAÇ VAR

 

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Aralık ayı Meclis Toplantısında turizm ve kentleşme sorunları görüşüldü.

 

Aralık ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Fahri Özen başkanlığında gerçekleşti. 2019 yılında KUTSO olarak birçok önemli çalışmaya imza attıklarını belirten Fahri Özen, “Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. KUTSO Meclisine ve değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplantı gündemine geçilmeden önce KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, oda faaliyetleri hakkında meclisi bilgilendirdi.

 

12. Grup Meslek Komitesi adına söz alan KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayram Karagül, inşaat sektörünün sorunlarını anlattı. Bayram Karagül konuşmasında Bütün Şehir Yasası’nın getirdiği uygulama karmaşaları, sık değişen yönetmelikler nedeniyle iş insanlarının yatırım heveslerinin kırılması, imar planı uygulamalarının en ufak itirazda komple iptal edilmesinin oluşturduğu sıkıntılar ile endemik ve korunmuş değerlerin planlamasının hızla bitirilip çarpık yapılaşmanın engellenmesi gibi sorunlar hakkında KUTSO Meclisine bilgi vererek, uygun çözüm önerilerinin neler olması gerektiğini aktardı.

 

Karagül konuşmasında özellikle turizm bölgelerinde koruma-kullanma dengesi sağlıklı bir şekilde sağlanamadığını belirterek şöyle dedi;

Yapılan en ufak itiraz bile üzerinde yıllarca çalışılmış imar planlarının iptaline yol açabiliyor.  “Sürdürülebilir Turizm” için “Sürdürülebilir Kentleşmeye” ihtiyaç var. Avrupa’da binlerce yıllık kentler içerisinde hem yaşam ve ticaret devam ediyor hem de tarih ve doğa korunuyor. Bizimde bu dengeyi iyi sağlamamız lazım. Elimizdeki doğal ve tarihi değerlerimizi korurken aynı zamanda bu değerlerimiz ile para kazanmamız gerekiyor.

Turizm bölgelerimizin imar planı sorunları biran önce çözülmeli. İtiraz ve şikayetler bir komisyon ya da kurulda değerlendirildikten sonra mahkeme sürecine taşınmalıdır.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: SÜRDÜRÜLEBİLİR, TURİZM”, İÇİN, “SÜRDÜRÜLEBİLİR, KENTLEŞMEYE”, İHTİYAÇ, VAR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 09.07.2020
Bugün
24° - 30°
Cuma
25° - 31°
Cumartesi
26° - 37°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:56
Sabah
05:38
Öğle
13:07
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:02
Arşiv Arama
Haber Yazılımı