Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 16:08 Bu haber 179 kez okundu
 
TOPRAK’TAN TAHİR ARSLAN’A SERT TEPKİ
TOPRAK’TAN TAHİR ARSLAN’A SERT TEPKİ
KUMLUCA Haberi


TOPRAK’TAN TAHİR ARSLAN’A SERT TEPKİ

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Toprak, Adrasan Mahallesinde, otel ve tekne işletmeciliği yapan ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Üyesi Tahir Arslan’ın sosyal medya ve basın yoluyla Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’na gıyabında yalan ve asılsız iddialarla, karaladığı ve hakaret ettiğini iddia ederek  tepki gösterdi.

Başkan Yardımcısı Toprak  yapmış olduğu açıklamada; Otel ve tekne işletmecisi, KUTSO Meclis Üyesi, Adrasan’da ki son durum hakkında meclisi bilgilendirmesi için KUTSO aylık olağan meclis toplantısında söz aldı.

Tahir Arslan, KUTSO Meclis kürsüsünde, 2014 yılında, uygulanmaya başlanan büyük şehir yasasından sonra Adrasa’nın sorunlarıyla ilgilenilmemeye başlandığını belirtti. Ardından, önceki dönem belediye başkanı da dahil olmak üzere, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ve Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun gibi birçok kişiyi suçladı.

Tahir Arslan, konuşmasında, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun yerel seçimler öncesi tekne sahiplerine, deniz taşıma kooperatiflerinin birleştirilmemesini istediğini, göreve geldikten sonra da bu konuda yapılan çalışmalarının tümünün askıya alındığını, herkes kendi çıkarlarını diğerinden üstün tutuyor diyerek, Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun çıkar sağladığını ima etti.

Tahir Arslan, Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun’un turizm komisyonunu toplamadığını bu yüzden bazı sorunların çözülmediğini, Adrasan’da fosseptik sorununun çözülmediğini, bu nedenle denizi pislik götürdüğünü, Adrasan’da ailecek denize girilemeyeceğini, kendisi ve ailesinin girmediğini belirtti.

 

Kendi teknesinin fosseptiğini vidanjörle çektirdiğini, Başkan Köleoğlu’nun kendisine yakın kişilerin teknelerinin fosseptiğini çektirdiğini, diğer teknelerin fosseptiğini denize boşalttığını iddia ederek denizi b….k götürdüğünü belirtmişti.

Tahir Arslan’ın sözlerine tepki gösteren Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Toprak; “Tahir Arslan iftira, hakaret ve yalan iddialarıyla Turizm Beldemiz Adrasan Mahallemizi ve idarecilerimizi zan altında bırakarak maddi ve manevi zarar vermiştir.

Ayrıca Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz tarafından dün yapılan denetimlerde, Tahir Asrlan’ın fosseptiğini dere yatağına boşalttığı, dere yoluyla pisliğin denize ulaştığı, yine işletmelerinde, son kullanma tarihi geçmiş ürünler sattığı tespit edilmiştir. Kurumlarımıza, belediyemize ve gıyabında Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu’na saldırdığı için esefle kınıyoruz. Tahir Arslan’ı kendi memleketimizi asılsız iddialarla ve yalanlarla belediye başkanımızı haksız yere suçladığı ve kamuoyu nezdinde küçük düşürdüğü için kamuoyumuzun vicdanına havale ediyoruz. Tahir Arslan, dünyaca ünlü turizm beldemiz Adrasan’ımızı karalamak kaydıyla turizmden ekmek yiyen vatandaşlarımızın vebalini nasıl kaldıracaktır” dedi.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: TOPRAK’TAN, TAHİR, ARSLAN’A, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
25° - 33°
Salı
26° - 33°
Çarşamba
25° - 30°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı